Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am mers anul asta pe cheia cu 2 incepatori (mai incepatori ca mine), si au trecut 2 mobre cu pasagere pe linga noi pe la inceputul virajelor - cind am ajuns la popas sa papam ceva .... aia deja plecau de acolo. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine cu treaba, dar duminica ...plimbare. metalheart a venit cu propunerea de ...vama si hamsii cu usturoi cu dedicatie.

cu trecere prin bg. nu-i batut in cuie nimic inca. care vrea plimbare poate veni si cu alta idee.

suntem 3

Editat de tzulae2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru neprezentarea de vineri dar sunt prins cu un proiect in bulgaria inclusiv weekendu viitor dar in primu weekend din iunie va propun un traseu frumos spre transfagarasan plecarea vineri sau sambata cum doriti si intoarcere duminica cazare gratuita din partea mea la poalele transfagarasanului vorbim pe saptamana care vine cine doreste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri eu vin la 7 la McD si poate il vrajesc si pe YoYo sa vina.deci daca e cineva prin zona... ne vedem acolo.

 

@deathace89---felicitari pentru permis ...nu conteaza cat de incet mergi...in gasca se merge impreuna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se merge impreuna dar plimbatul in grup necesita o mare responsabilitate si organizare,ca altfel de multe ori se transforma intr-o leapsa,iar multi raman in urma pentru ca unii merg tare sau fac accident din cauza ca nu mai sunt atat de atenti la trafic ,ci atenti la cel din fata ca sa te tii dupa el.

Daca se anunta multa lume pentru diseara poate vin si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se merge impreuna dar plimbatul in grup necesita o mare responsabilitate si organizare,ca altfel de multe ori se transforma intr-o leapsa,iar multi raman in urma pentru ca unii merg tare sau fac accident din cauza ca nu mai sunt atat de atenti la trafic ,ci atenti la cel din fata ca sa te tii dupa el.

Daca se anunta multa lume pentru diseara poate vin si eu

Sonny, ai mare dreptate, la fiecare iesire am facut cate un accident pentru ca am stat in spatele tuturor. Amice, bati campii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cu mine vorbesti cu batutul de campi.??? de parca ne si cunoastem ....

 

Asa incurajezi tu incepatorii? Ma refeream la fugaritul incepatorilor care sa traga ca disperatii sa te prinda din urma!!! veniti cu organizari si nebunii??? de unde ai scos tu domnule Sonny din ce am scris eu mai sus (''in gasca se merge impreuna'') ca nu trebuie sa fie un grup organizat si etc.????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sonny, ai mare dreptate, la fiecare iesire am facut cate un accident pentru ca am stat in spatele tuturor. Amice, bati campii!!!

 

Bai, omul are dreptate :)

 

e bine sa stai grupat, mai face unu' o pana, mai e nevoie de ajutor, din astea :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cu mine vorbesti cu batutul de campi.??? de parca ne si cunoastem ....

 

Asa incurajezi tu incepatorii? Ma refeream la fugaritul incepatorilor care sa traga ca disperatii sa te prinda din urma!!! veniti cu organizari si nebunii??? de unde ai scos tu domnule Sonny din ce am scris eu mai sus (''in gasca se merge impreuna'') ca nu trebuie sa fie un grup organizat si etc.????

Loki, Sonny bate campii.....cu doi I ;), si o sa ne si cunoastem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol:)))))cu doi de L....aveti amandoi partea voastra de dreptate...problema e ca nu se mai merge ca pe vremuri...cand erau experimentati in fata , ratele la mijloc si iar exp. in spate macar 2 ...acum cei buni merg in fata...rup gazul si aia incepatori raman in poola goala ca daca pica vreunu..nu il vede nimeni.

 

eu la asta ma refeream

 

Pana la urma cine vine azi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci va astept sa ma lamuriti diseara de ce bat campii la un suc la mc,in special pe dnu raul care e mereu gigi contra care nu cred ca ai inteles la ce ma refeream cu mersul in grup,eu nu am acuzat ce ai insinuat tu mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intodeuana au existat bercenari care au preferat sa mearga incet, sa ramana in grup si altii care au mers mai tare. Si eu am ramas de nenumarate ori. Noaptea cel putin, mereu raman printre ultimii (cunoscatorii stiu de ce :) )

Dar, intodeauna s-au respectat punctele de reculegere. In peste 5 ani de plimbari moto lungi sau scurte cu bercenarii nu s-a intamplat ca cineva sa ramana in urma, sa se piarda de grup. Eu nu-mi amintesc sa existe astfel de incidente...

 

INTODEAUNA ramane cate un avansat in urma, si din cate stiu eu, cel mai incepator stabileste viteza de deplasare a grupului.

Cine se duce tare inainte, isi asuma responsabilitatea riscului, dar deasemenea asteapta pe ceilalti in punctele de regrupare.

Evident, in grup nu inseamna ca nu trebuie sa-ti pazesti pielea. Dar nici nu inseamna ca plecam 10 si fiecare e cu pixda masii...

 

Sunt insa plimbari lungi in care participantii trebuie sa fie confortabili si suficient de experimentati sa se deplaseze si cu viteze mai mari. In principiu este vorba despre acele plimbari care sunt pe weekend sau pe-o zi lumina. Cum a fost plimbarea de pe Transalpina - Transfagarasan de acu' ceva ani... cand va amintiti ca Alex am facut explozie pe A1... si tot a venit cu noi...

Sa nu mai amintesc de cascadoriile lui Alin... :crack:

Dar nu este cazul plimbarii de Vineri seara unde, se iese la plimbare de seara dupa o saptamana de munca, nu se iese la concurs.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sveta a facut o cascadorie frumoasa in spatele lui alin pe transalpina daca iti mai aduci aminte kosh :) noi eram in spatele lor admiram cascadoriile lor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...