Sari la conținut

Aprindere De Ktm


Postări Recomandate

Salutare. Va rog si eu sa ma ajute careva sa gasesc o aprindere de KTM 250 GS, aprindere suedeza SEM, ma intereseaza statorul. Caut de anul trecut din toamna si nu am reusit sa gasesc.

Daca stiti careva unde pot gasi noua sau de preferat din cauza banilor second hand spuneti-mi va rog ca deja nu mai stiu unde sa caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu una, am cumparat-o pt ktm-u meu (tot gs 250) dar pe al meu era una motoplat pe 6 volti si as vrea sa pun tot asa ceva. iti spun sincer ca cel de la care am luat-o (eu nu am incercat-o) mi-a zis ca nu da scanteie, dar cred ca e din cutia electronica, nu cred sa fie afectat statorul. deci daca numa de asta ai avea nevoie poate ne intelegem. oricum, daca nu ii bun primesti banii inapoi. daca te intereseaza da un pm si ii fac poze si ti le trimit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu una, am cumparat-o pt ktm-u meu (tot gs 250) dar pe al meu era una motoplat pe 6 volti si as vrea sa pun tot asa ceva. iti spun sincer ca cel de la care am luat-o (eu nu am incercat-o) mi-a zis ca nu da scanteie, dar cred ca e din cutia electronica, nu cred sa fie afectat statorul. deci daca numa de asta ai avea nevoie poate ne intelegem. oricum, daca nu ii bun primesti banii inapoi. daca te intereseaza da un pm si ii fac poze si ti le trimit

 

 

 

Ok. ma intereseaza. Ti-am trimis un PM. Sa-mi dai nr. tau de telefon ca sa luam legatura.

Apropo, de unde esti?

poate dau o fuga pana la tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca ti-am dat acum cateva luni o addresa, ai vb cu ei? http://www.sdi-ktm.ch

offtopic: 1mi trebuie si mie un cui ventil pt gs (BING 54), e vre-un model mai nou care se potriveste?

 

mersi, numai ca nu prea stiu cum sa vb cu ei. Oricum nu stiu daca au asa ceva ca in gramada lor de aprinderi nu am vazut numai motoplat.

mersi oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

pana la urma cum a ramas cu aprinderea SEM? Ca am si eu nevoie de una.

 

Pai situatia este destul de nasoala. Inca n-am gasit.

Chiar azi am vb cu dealerul KTM din Satu Mare si mi-a spus sa mai sun saptamana viitoare.

Sper sa ma rezolve ei, ce-i drept o sa cad jos cand o sa aud pretul dar........asta e, n-am alta solutie.

Sa ai bafta, poate tu gasesti mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...