Sari la conținut

CDI Ignition -how to built-


Chopper
 Share

Postări Recomandate

http://perso.wanadoo.fr/transmic/gbindex.htm

 

4 tipri de aprindere CDI.

 

Primul e la indemina tuturor,dar nu e recomandat, intrucit motorul se va incalzi la turatie (avans fix).

Daca ti s-a stricat CDI-ul original si vrei sa pacalesti clientul la vinzare,atunci asta e solutia optima.Atentie cumparatori!!! Verificati daca e CDI-ul original ... B)

 

Constructia celorlalte tipuri e mai pretentioasa dar nu imposibila si se poate realiza fara a avea cunostinte deosebit de avansate in domeniu.Ultimul model e si cel mai performant,cititi voi acolo,ca scrie chiar tot.

 

Succes!

Editat de Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Eu am facut-o si merge beton i-am mai facut cateva imbunatatiri si acum nu se mai arde iar de incins nu se incinge motorul .

pai zi-le si fratilor tai ce imbunatatiri ca daca tot o facem sa o facem klumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

oare nu se gaseste cineva , se le mai si faca ? :D ca eu am o problema cand ajung la capitolul instalatie electrica.... :D ma pierd prin fire...... SERIOS VORBIND daca tot a pus cineva linku' , de ce nu vine ALTCINEVA , cu pusul in practica, deoarece nu toti bikerii se pricep la asha ceva (cred... :laugh: ) eu sincer sa fiu as vrea asha ceva pt nipranu' meu , dar sunt neputincios cand ma vad in fata matelor de fire care trebe sa le pun la un loc.... si cu C.D.I.-ul pe undeva printre ele......... care din cate am inteles e F.F.F. sensibil la montaje defectuoase...

 

 

BAFTA! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

http://perso.wanadoo.fr/transmic/gbindex.htm

 

4 tipri de aprindere CDI.

 

Primul e la indemina tuturor,dar nu e recomandat, intrucit motorul se va incalzi la turatie (avans fix).

Daca ti s-a stricat CDI-ul original si vrei sa pacalesti clientul la vinzare,atunci asta e solutia optima.Atentie cumparatori!!! Verificati daca e CDI-ul original ... :bigstar:

 

Constructia celorlalte tipuri e mai pretentioasa dar nu imposibila si se poate realiza fara a avea cunostinte deosebit de avansate in domeniu.Ultimul model e si cel mai performant,cititi voi acolo,ca scrie chiar tot.

 

Succes!

bine ca ii inveti sa ne pacaleasca nu te gandesti ca clientu este si el un motociclist?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...