Sari la conținut

Ce Se Poate Face Cu O Mobra


alek_6boabe
 Share

Postări Recomandate

I-auzi akolo povesti :lol: :drink: ... (animal naravas.......... ) :lol: :drink:

Ca sa te ridici cu mobra intro roata trebuie sa tragi de ghidoane de te omori......

HMMMMMMM.... mobra :moto: :rock: ... imi aduce aminte de mai demult cand m-am dat cu o mobra si mi-am prins degetul de la picior la turbina de pe magneto :wink: :rock: .......Ca, ca at de motor mobra :wink: :blbl: = lucru; romanesc!!! :lol:

 

 

Asta e doar parerea ta... :D Eu am invatat sa merg pe o mini-mobra,cutie hidramata..etc,deci orice prost merge cu ea.Cand m-am urcat prima oara pe o mobra,aveam vreo 9-10 ani...si nah,nu prea stiam eu treaba cu ambreiajul si acceleratia si uite asa mobra s-a urcat in vie sa culeaga struguri si eu pe spate ca testoasa.Daca tu zici ca nu se ridica,mai incearca odata. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-auzi akolo povesti :lol: :lol: ... (animal naravas.......... ) :lol: :drink:

Ca sa te ridici cu mobra intro roata trebuie sa tragi de ghidoane de te omori......

HMMMMMMM.... mobra :moto: :rock: ... imi aduce aminte de mai demult cand m-am dat cu o mobra si mi-am prins degetul de la picior la turbina de pe magneto :wink: :drink: .......Ca, ca at de motor mobra :rock: :wink: = lucru; romanesc!!! :D

Asta pentru ca mergeai in slapi!

 

Mobra chiar se da pe o roata nu trebuie decat sa te joci cu ambreiajul si acceleratia... eu am ridicat-o pe a mea de nustiu cate ori, fara sa vreau, cand inca eram in procesul de invatare... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

am bagat cu ea peste 15000 de km in 2 ani si vreo 6-7 seturi de segmenti

a vazut doar top99+ fara plumb si ulei motul

o chiunui eu dar cand e vobra de intretinere am grija de ea motorul l-am refacut intre florii si paste cu rulmenti(SKF) si multe piese noi pana de viteze bile ambielaj piston segmenti bla bla bla.

de ridicat nu se ridica prea greu insa la endo m-am strofocat putin ca "e grele cu tamburi"

Cu mersul pe o roata am scapat de 3 dinti de la pinion de am desfacut tot motorul deci nu recomand Segmentii ma tineau cam 5000 de Km deci nu este adevarat ca umblii cu segmentii dupa tine. Daca o folosesti rational( pt. ce a fost construita) te tine mult se bine. Cel mai mult la Mobra mi-a placut racirea care este grozava.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se poate face cu o Mobra??????

 

Intrebare buna.Este o mobra la clubul de karting unde merg eu si la capitolu acrobati as putea spune k se descurca.Ce miar placea mie sa fac cu o mobra e sa o chopperesc putin.Mi se pare cel mai shod cliseu sa apari in trafic cu un astfel de vehicul...dar si distractiv.Chiar miar placea :lol: :) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...