Sari la conținut

Intrebare Mare


cichician
 Share

Postări Recomandate

Hai salut,

Ma bag si eu cu 2 intrebare ( chiar daca s-au tot pus intrebari de genul asta), la care vreau niste raspunsuri cat mai obiective si cat mai rapide pentru ca in cel mai scurt timp vreau sa dau drumul la treba.

1. Intruder M800 sau Vulcan 900? Chiar daca sunt doua stiluri diferite.

2. Suzuki Intruder M800 din Romania (noua) la 7300 de euro (cu toate treburile incluse), sau acelasi Suzuki M800 din Austria sau Germania (nu stiu exact) la 5000 de euro ( 8200 CHF) dar cu 7800 km pe el? Oricum, a doua optiune nu este neaparat fixa ca pot aparea si altele mai bune sau mai proaste, insa, ce vreau sa stiu e daca diferenta de parale se justifica sau daca nu raman cu lula in soare dupa o saptamana-doua ca mi s-a stricat ceva la ea ( stiu ca tine de noroc, dar na...). Raportul pret/an vechime este valabil si pentru Vulcan.

Merci frumos.

Editat de cichician
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat in 2004 un suzuki marauder de 800....actualul m800 de la suzuki..nu am avut vreo problema..

parerea mea...daca as fi in locul tau,mi-as lua second de la nemti..diferenta de bani nu se justifica...

dar cum ziceam,e parerea mea doar..nu e musai sa te iei dupa ea

tocmai si-a luat o cunostinta de pe net un suzuki marauder 800..si cica l-a ajuns..cu tot adusul in tara...4100 euro maxim..si are in jur de 17000 km la bord..fata de pretul nou de la noi...a economisit peste 3000 euro...deci..eu zic ca nu se justifica sa o iei de noua..

acum bine,trebe sa casti si tu okiul la ce iei...sa cauti semne de eventuale caderi,sau sa asculti motorul...sau ma rog...nu doar o vezi,o iei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Intre M800 si VN 900, trebuie sa vezi caracteristicile fiecareia. Puterea e aceeasi, 55 CP, dar cuplul e mai mare la Vulcan (82 Nm fata de 69 Nm). Intruderul are cardan (tine o viata), Vulcanul are curea (tine 30-40.000 km si nu e scump s-o inlocuiesti - cca 200 euro). Sau cauta-le pe net si conpara-le toate caracteristicile. Ideal ar fi sa gasesti si un proprietar din fiecare si sa le incerci personal.

 

2. Intre una noua mai scumpa si una SH mai ieftina (indiferent de model), nimeni nu iti poate da un raspuns cata vreme nu are la pantaloni buzunarele tale. 7-8 mii de km nu inseamna mai nimic la un cruiser, e ca nou, diferentele de pret sunt totusi semnificative, ramane sa te gandesti la partea cu garantia, daca merita sa dai 2500-3000 de euro in plus ca sa beneficiezi de ea. Dar asta numai tu poti hotari. Bafta si tine-ne la curent cu ce iti vei lua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Intre M800 si VN 900, trebuie sa vezi caracteristicile fiecareia. Puterea e aceeasi, 55 CP, dar cuplul e mai mare la Vulcan (82 Nm fata de 69 Nm). Intruderul are cardan (tine o viata), Vulcanul are curea (tine 30-40.000 km si nu e scump s-o inlocuiesti - cca 200 euro). Sau cauta-le pe net si conpara-le toate caracteristicile. Ideal ar fi sa gasesti si un proprietar din fiecare si sa le incerci personal.

 

2. Intre una noua mai scumpa si una SH mai ieftina (indiferent de model), nimeni nu iti poate da un raspuns cata vreme nu are la pantaloni buzunarele tale. 7-8 mii de km nu inseamna mai nimic la un cruiser, e ca nou, diferentele de pret sunt totusi semnificative, ramane sa te gandesti la partea cu garantia, daca merita sa dai 2500-3000 de euro in plus ca sa beneficiezi de ea. Dar asta numai tu poti hotari. Bafta si tine-ne la curent cu ce iti vei lua!

Sorinavram ai dreptate .... :D Cum scoti o motocicleta din salon scade pretul 1000 de euro si inca nu teai dat cu ea nici macar 7-8 mii de km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A ramas intruderul din Germania :D. Acu mai am nevoie de un ajutor: spuneti-mi o varianta de a aduce motorul in romania, ca de cumparat are cine sa il cumpere. Merci de sfaturi.

Editat de cichician
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...