Sari la conținut

Doar Julituri


springbreak
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toti!

Datele problemei: eu pe banda I cu 30km/h, pe drum principal, catre inainte... Pe dreapta, parcate cateva conserve. Merg pe partea stanga a benzii I, fara sa intru pe a-II-a, aproape trec de cei parcati, si surpriza :D

De pe banda a-II-a, un conservar face brusc dreapta (cu intentia de a ocupa un loc de parcare putin mai in fata) si gata. Frine, putin derapaj, trintit pe dreapta, si ma trezesc intepenit intre animalul care nu s-a asigurat si o masina parcata. Ma ridic, nu reusesc sa scot fieru' dintre masini, vine politia, muta aia masinile, ridic mobra si estimez daunele. Vitezometru kaput, bull-bar (care s-a dovedit f. util) polizat, scara dreapta fata rupta, tobe esapament raschetate, semnal dreapta spate pa. (eu doar julit... merge...)

Politia face constatarea bla... bla... conservarul recunoaste ca nu m-a vazut cand a virat dreapta.... in fine.

Pe asigurarea lui, baietii buni de la asigurari (nu dau numele firmei - inca) nu vor sa-mi inlocuiasca tobele - cica merg reparate (sunt nichelate ca si bull-bar-ul) pe care au fost de acord sa-l schimbe. Dati-va si voi cu parerea...

 

Asfalt uscat si bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim intr-o tara condusa de idioti! Asta e parerea mea. Sincer imi pare rau pentru motorul tau dar pe de o parte imi pare bine ca tu esti OK. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traim intr-o tara condusa de idioti! Asta e parerea mea.

 

... si mai traim intr-o tara in care conduc (cam multi) idioti.

e nasol ca nenorocitul de la asigurari e zgarcit cu banii firmei. spera la o prima pentru ca a reusit sa faca o economie or what?

 

pe de alta parte, in contextul in care (din pacate) la noi multe lucruri sunt interpretabile/negociabile, poate o mica atentie l-ar face pe constatatorul de la asigurari sa se razgandeasca...

 

succes cu reparatiile si bine ca esti tu intreg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu dak reusesti sa rezolvi ceva cu el pana la urma! el face poze pieselor si le calatogheaza dakk ii mai dadeai si tu 2 ciocane pote scoteai si aiai schimbata!! Succes Asfalt uscat

PS Mari tigani sunt inspectorii astia de l asigurari....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-17883-1182784261_thumb.jpgpost-17883-1182784336_thumb.jpg

Nu stiu dak reusesti sa rezolvi ceva cu el pana la urma! el face poze pieselor si le calatogheaza dakk ii mai dadeai si tu 2 ciocane pote scoteai si aiai schimbata!! Succes Asfalt uscat

PS Mari tigani sunt inspectorii astia de l asigurari....

Sa stii ca m-am gandit si eu sa-i dau vreo doua ciocane. :moto: Dar daca si asa tot refuzau sa schimbe, ce dracu' faceam? Si f..... si cu banii luati? Apropo, Astra este de cacao...

Oricum maine ma duc din nou cu tobele demontate sa-i arat ca nu se mai pot indrepta, nichela, etc....

Iaca si pozele cu: bara protectie (care cica trebe schimbata) si una din tobe care se poate repara (zic ei)

 

Va tin la curent....

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve din nou. Am mai fost odata la inspectoru' lu peste. (De data asta hotarat sa vorbesc eu mai mult decat el) Dupa cinci minute si o "atentie" s-a schimbat modificarea. Adica da dom'le inlocuim totul, cum dracu sa poti repara tobele nichelate. Adu mata factura si chitanta pentru toate piesele, noi iti dam banii + manopera.

:moto:

In ce tara traim....

 

Eu nu voiam favoruri, ci doar inlocuirea celor avariate. Oricum e bine asa...

 

Acelasi asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa tii absolut toate facturile si resturi de piese de schimb sau alte prostii. Nu stii ce le da prin cap sa-ti mai ceara. S-ar putea sa se tiganeasca pentru banii aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...