Sari la conținut

Fara Sigurante


mirceatrif
 Share

Postări Recomandate

In caz de un SCURT CIRCUIT ia foc instalatia sau se topesc cablurile asa cu sigurante cand este un scurt circuit cedeaza ele(sigurantele)dar daca nu ai iti cedeaza instalatia......Fa ceva si remediaza situatia....Bafta :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz de un SCURT CIRCUIT ia foc instalatia sau se topesc cablurile asa cu sigurante cand este un scurt circuit cedeaza ele(sigurantele)dar daca nu ai iti cedeaza instalatia......Fa ceva si remediaza situatia....Bafta :moto:

Ok, banuiam ca asta ma paste. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

sa mai citez pe un "om celebru"? "prietenii imi zic: INSISTA " :lol: e cam periculos ce faci valicaddy ca deh ... :rock: poate te opresc booiyy aia de la R.A.R. si tu te chinui sa-ti stingi instalatia :lol: ce le mai zici atunci? ca era un tip aici pe forum care mi-a spus ca daca am roti de 18' in loc de 19" si frana de opresc si tiru' nu-i bine :moto: as vrea sa te vad pe tine ce faci daca patesti beleaua sa-ti ia foc instalatia si sa fii oprit si de cei de la R.A.R. :wink: stiu ce o sa le spui : "NU-I A MEA DOM'LE" am imprumutat-o de la un amic :lol:

BAFTA si pune sigurantele la locul lor ca nu-s degeaba puse acolo! :drink:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

:bounce: .... atunci... E DIN CE IN CE MAI BINE :lol: nu am stiut , de fapt nici nu stiu cu ce te ocupi, da e bine ca mai cunosti pe careva de prin "gasca" R.A.R.-ului ! eu am avut "ceva" momente mai neplacute prin curtea R.A.R.-ului , DAR, s-au rezolvat... traiasca banu'...si lacomia ce a existat dintotdeauna in mai fiecare dintre noi :lol: DAR TOT NU-I SUPORT PE ASTIA DE LA R.A.R. (oricat ar vrea vreunu sa-mi explice "ce si cum"...) :baldy:

CIAO SI DA-I TARE CU "SIGURANTZELE" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, ce nu pricep eu:

 

de ce sa muncesti sa repari o instalatie prajita (in cel mai bun caz, se topesc firele, mai degraba se frige generatorul, de baterie ce sa mai vorbesc), cind mult mai convenabil e sa pui sigurantele lipsa. :bounce:

 

Daca vorbim de fuzibile e banal, daca vorbim de intreruptoare automate (asa-zisele sigurante automate), as fi la rindul meu curios unde le montezi (ca sint voluminoase si pentru un montaj serios, pe sina, nu vad cum ar avea loc in "cutia" pentru baterie)...

 

Pentru cine a facut manevra, zi-mi si mie unde le-ai montat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar poti simplu simplu de tot sa ii pui macat O (una) siguranta!! e simplu, costul este de 30 de bani si iti protejeaza 2 zile de munca sa refaci firele prajete plus ca poti ramane in drum cine stie pe unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sunt mari probleme cand nu ai sigurante

la un scurt circuit poti sa ramai fara niciun cablu izolat in cel mai fericit caz, iar cel mai mare pericol este sa iti ia motocicleta foc si sa faci probleme in jur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...