Sari la conținut

Accidente Cu Scooteru


*adytza*
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 508
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu chiar azi am cazut pentru prima data cu scuterul, dar nu a fost asa mare lucru.Am ajuns aproape de semafor, care era rosu, am franat si am alunecat pt ca erau dale de alea aiurite si alunecoase.Nu a fost asa mare lucru dar oricum m-am simtit foarte nasol:))Se iarta la incepatori:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca nu ai patit nimic :unsure: eu a avut in primavara un accident grav cu scuterul puteam fi mort sau doamne fereste fara vro mana sau vrun picior si mam lasat balta , dar acum am castigat unul si mia revenit iar pasiunea pentru ele dar in fiecare intersectia am obiceiul sa stau foarte atent cu manile pregatite pentru a frana si reduc viteza si in felul asta am evitat acum 2 zile un accident , exact unde lam avut pe acela in acelasi loc , nustiu ce ia venit sa franez mam oprit si ce sa vezi milimetric a trecut un bou pe langa mine cu un audi :rock:)

 

Oricum data viitoare fi ai atenta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu de can nu mai ma dau reising si nu mai beau mai mult de 2-3 beri pe scuter nu mam mai tavalit pe jos ca erea odata sa ma lovesc cu un tir care era parcat sa descarce niste pachete de dero surf la 380 de grame ambalate in bacsuri cate 12 pe paleti care le dadea jos cu un stivuitor kamaz doi oameni in curte la un deposit de angro

 

bafta si far! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de can nu mai ma dau reising si nu mai beau mai mult de 2-3 beri pe scuter nu mam mai tavalit pe jos ca erea odata sa ma lovesc cu un tir care era parcat sa descarce niste pachete de dero surf la 380 de grame ambalate in bacsuri cate 12 pe paleti care le dadea jos cu un stivuitor kamaz doi oameni in curte la un deposit de angro

 

bafta si far! :)

 

off: cand ai scris postul asta cred ca ai avut multe beri "la bord". :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am cazut cu scuteru... cam cu 4 ani in urma aveam un malaguti f12, modificat la role sa plece nervos da nu prindea viteza mare ca mergeam numai in oras si am prins curaj dupa o vreme si am inceput sa ma ridic pe o roata... asta pana cand m-am imprastiat pe sosea intr-o seara pt ca nu am vazut o canalizare care era mai jos decat asfaltul... nu stiam ce sa fac, sa ma adun pe mine de pe jos sau sa adun bucatile de semnalizare :rusinica: Dupa aia mi-am luat motor da nu m-am mai ridicat pe o roata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa aia mi-am luat motor da nu m-am mai ridicat pe o roata :blink:

 

Foarte rau ai facut ... nu esti reisar adevarat daca nu te dai pe-o roata. :rusinica:

 

Eu nici nu plec altfel de la semafor decat pe-o roata :D

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da dc sa se dea pe o roata?daca ai motor inseamna ca trebuie sa mergi pe o roata ? :rusinica:

 

Omule, asta e esenta motorului ... cand simti forta care o degaja si caii putere de sub tine si adrenalina aia care-o simti dupa ce l-ai urcat pe-o roata iti spun eu ca nu se compara cu absolut nimic, ti-ai luat degeaba motor daca nu-l salti pe-o roata. Ori esti barbat adevarat si te dai pe-o roata ori ramai la stadiul de carpa pe scuter. O sa devii un adevarat valabil, femeile or sa dea buzna sa te vada cum te dai, o sa castigi respektul tovarasilor, o sa devii cel mai tru din cartier asculta la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, asta e esenta motorului ... cand simti forta care o degaja si caii putere de sub tine si adrenalina aia care-o simti dupa ce l-ai urcat pe-o roata iti spun eu ca nu se compara cu absolut nimic, ti-ai luat degeaba motor daca nu-l salti pe-o roata. Ori esti barbat adevarat si te dai pe-o roata ori ramai la stadiul de carpa pe scuter. O sa devii un adevarat valabil, femeile or sa dea buzna sa te vada cum te dai, o sa castigi respektul tovarasilor, o sa devii cel mai tru din cartier asculta la mine.

 

omule... aici e scooter mania. vezi-ti tu de mersul pe o roata daca te tii tare. :rusinica:

"respekt pentru tine k mergi pe una bucata roata".

Esenta motorului e datu in sine nu mersu pe o roata. Tu esti probabil genu tipului cu motor care merge intr-o roata de la semafor. Tine-o tot asa ... respekt :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule... aici e scooter mania. vezi-ti tu de mersul pe o roata daca te tii tare. :rusinica:

"respekt pentru tine k mergi pe una bucata roata".

Esenta motorului e datu in sine nu mersu pe o roata. Tu esti probabil genu tipului cu motor care merge intr-o roata de la semafor. Tine-o tot asa ... respekt :D

:blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule... aici e scooter mania. vezi-ti tu de mersul pe o roata daca te tii tare. :D

"respekt pentru tine k mergi pe una bucata roata".

Esenta motorului e datu in sine nu mersu pe o roata. Tu esti probabil genu tipului cu motor care merge intr-o roata de la semafor. Tine-o tot asa ... respekt :blink:

 

danny ala e tipul omului care n-are ce face . De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere :rusinica:

:moto:

 

Bafta! :blink:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, asta e esenta motorului ... cand simti forta care o degaja si caii putere de sub tine si adrenalina aia care-o simti dupa ce l-ai urcat pe-o roata iti spun eu ca nu se compara cu absolut nimic, ti-ai luat degeaba motor daca nu-l salti pe-o roata. Ori esti barbat adevarat si te dai pe-o roata ori ramai la stadiul de carpa pe scuter. O sa devii un adevarat valabil, femeile or sa dea buzna sa te vada cum te dai, o sa castigi respektul tovarasilor, o sa devii cel mai tru din cartier asculta la mine.

 

:rusinica: :D :blink:

 

Asta e chiar tare..........oare toti din asa zisul club "Gre$oneria" ganditi la fel?

 

Si dupa cateva cercetari am descoperit urmatoarele:

"Ce ie Gre$oneria v'a intrebatii,nu??

Ei bine,Gre$oneria este un nou club care cauta membri tru&cul sa n'i se alature noua!

Dupa o sedinta mai lunga gre$onereasca,toti membri au hotarat ca eu s'a "declansez" acest topic,deoarece eu nu sunt supermembru/a ca ei.

Gre$oneria [fosta AneGheFeu] ofer'a statut de membru de oroare a acestui club prin preselectie.

 

**Ca sa fi membru,trebe ca alimentul tau favorit sa fie antidotzul.

Ce ieste acela antidotz???

 

Ei bine,antidotzul ieste tuica/palinka de aia buna de care facea bunicu.

 

**Trebe sa aveti fler de pitziponc natural si sa sti sa injuri ca la usa cort'ului.

 

**Trebe sa ai gel cu 1 leu si tricoaie cu "Gigolo de 2 bani" "De puta madre", "Madarfacar" ..s.a.m.d.

 

Daca ieste concurenti la iegalitate,membrii cei suspusi ai clubului au organizat si ceva probe de departajare.

 

*aruncarea cu sticla de bere in multe babe

*jet'ul urinar

*cat de mult poti sa bei si sa stai intr'un picior

 

... si multe alte probe interesante.

 

Pentru opini si justificari puneti mesajul aici.

 

Clubul Gre$oneria va multumeste si asteptam cererile! "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, asta e esenta motorului ... cand simti forta care o degaja si caii putere de sub tine si adrenalina aia care-o simti dupa ce l-ai urcat pe-o roata iti spun eu ca nu se compara cu absolut nimic, ti-ai luat degeaba motor daca nu-l salti pe-o roata. Ori esti barbat adevarat si te dai pe-o roata ori ramai la stadiul de carpa pe scuter. O sa devii un adevarat valabil, femeile or sa dea buzna sa te vada cum te dai, o sa castigi respektul tovarasilor, o sa devii cel mai tru din cartier asculta la mine.

 

Impresii fara valoare.... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e ceva genul unui cocalar de-ala cu Slapi Reising , Maieu cu aerisire din toate partile , Pantaloni scurti Reising de la Speeideeei ( Spidi ) si ochelari de cross luati de la magazinu lu mamaia de la piata care vinde Tricouri Daniela & Gabi , Dau & Grebla , Adriblas , Pumna , Pumba de-astea.. asa..

 

Ar mai intra si niste sosete de-alea de lana cu protectii , dar deja intru peste bugetu lui de 500 de mii si nu vreau sa il descurajez ca nu va fi protejat.

Editat de S o r i n DNA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: Mah da' voi cred ca nu v-ati prinde de mistouri nici daca v-ar trage de maneca. Cum kil puteti sa puneti botu' asa usor? Luati foc la orice gluma neinteleasa de voi si tot voi va basicati. Fiti mai relaxati, radeti, glumiti ca doar sunteti baieti tineri.

Ce uameni dom'ne...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: Mah da' voi cred ca nu v-ati prinde de mistouri nici daca v-ar trage de maneca. Cum kil puteti sa puneti botu' asa usor? Luati foc la orice gluma neinteleasa de voi si tot voi va basicati. Fiti mai relaxati, radeti, glumiti ca doar sunteti baieti tineri.

Ce uameni dom'ne...

 

poate intelegem ... insa nu vad in ce moment membrii quarantine s-au gandit ca-i fun sa faca misto de toate threadurile de pe sectiunea asta ... vai vai ce destepti si spirituali suntem noi, hai sa facem misto de astia cu scutere, ca-s numai pusti si le suntem superiori.... NOT

 

patetic ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate intelegem ... insa nu vad in ce moment membrii quarantine s-au gandit ca-i fun sa faca misto de toate threadurile de pe sectiunea asta ... vai vai ce destepti si spirituali suntem noi, hai sa facem misto de astia cu scutere, ca-s numai pusti si le suntem superiori.... NOT

 

patetic ....

Mah tu suferi de mania persecutiei... ;) De ce dracu' as face misto de unii cu scutere cand si eu am scuter? Din partea mea ai putea sa ai si avion.....Daca esti agramat si scrii numai cretinisme te tratez ca atare. Si acum sper sa nu te gandesti ca ma refer la tine; vorbeam in general.

'Oi fi io mai nesimtita dar putin imi pasa ce zic altii despre faptul ca merg pe scuter si n-am motor (si nici nu vreau sa-mi iau). Chiar nu inteleg de ce se agita toti p-aici si sar ca arsii cand apar unii care glumesc pe seama lor. In felul asta nu lasati a se intelege decat ca intradevar va simtiti inferiori. Too bad....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah tu suferi de mania persecutiei... ;) De ce dracu' as face misto de unii cu scutere cand si eu am scuter? Din partea mea ai putea sa ai si avion.....Daca esti agramat si scrii numai cretinisme te tratez ca atare. Si acum sper sa nu te gandesti ca ma refer la tine; vorbeam in general.

'Oi fi io mai nesimtita dar putin imi pasa ce zic altii despre faptul ca merg pe scuter si n-am motor (si nici nu vreau sa-mi iau). Chiar nu inteleg de ce se agita toti p-aici si sar ca arsii cand apar unii care glumesc pe seama lor. In felul asta nu lasati a se intelege decat ca intradevar va simtiti inferiori. Too bad....

 

Nu ma refeream la tine, ci la t-rex and co ... Noi sarim ca arsi datorita glumelor proaste si a offtopicurilor exagerate ca numar, pana la urma aici intra omul sa se informeze nu sa-i citeasca glumele nesarate a lui trex... Si mai este un lucru pe care nu-l inteleg, omu vine aici scrie un post, mai scapa o greseala din neatentie si graba, asta nu-l face agramat, ce drac sa mai zic de Vanghelie ... Eu zic sa va faceti voi un forum : www.gramatica-limbii-roamane.ro/forum unde sa atrageti atentia asupra greselilor gramaticale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...