Sari la conținut

Yamaha Fan Club


alby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 451
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut,am mai pus intrebarea asta dar revin cu unele nelamuriri.Sunt din Bucuresti,mai precis sectorul 5,si am un scuter mbk nitro pe care vreau sa il inregistrez la primarie.Mentionez ca am la el talonul din tara de provenienta (mai exact elvetia),factura facuta de cel care l-a adus in Romania si actul de vanzare-cumparare pe care l-am facut eu cu tipul care a adus scuterul de acolo.Am inteles de la mai multi ca daca vreau sa il inregistrez am nevoie de talon,actul de v-c si cam 1 milion ptr numere si alte taxe,dar am vazut pe anumite site-uri ca am nevoie si de itp facut precum si de rca valabila minim 6 luni.

As vrea sa stiu daca pot sa il inregistrez fara itp,sau trebie neaparat facut?dar de identificarea la rar, am nevoie si de ea?Voi cum ati procedat?

Editat de cosmy_g91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,am mai pus intrebarea asta dar revin cu unele nelamuriri.Sunt din Bucuresti,mai precis sectorul 5,si am un scuter mbk nitro pe care vreau sa il inregistrez la primarie.Mentionez ca am la el talonul din tara de provenienta (mai exact elvetia),factura facuta de cel care l-a adus in Romania si actul de vanzare-cumparare pe care l-am facut eu cu tipul care a adus scuterul de acolo.Am inteles de la mai multi ca daca vreau sa il inregistrez am nevoie de talon,actul de v-c si cam 1 milion ptr numere si alte taxe,dar am vazut pe anumite site-uri ca am nevoie si de itp facut precum si de rca valabila minim 6 luni.

As vrea sa stiu daca pot sa il inregistrez fara itp,sau trebie neaparat facut?dar de identificarea la rar, am nevoie si de ea?Voi cum ati procedat?

am inmatriculat saptamana asta un aprilia sr 50 pentru un vecin.la mine in borsa mm la primarie am mers cu : talon de scuter,buletin,factura de cumparare.mi'a facut o copie si m-a intrebat de cand l'am adus in tara.i'am spus ca doar de 2saptamani si am platit impozit doar pe anul acesta. m-a costat in total 8lei numerele , 15lei impozitul. nu mi-a cerut nimeni rca sau altceva.

eventual la voi la bucuresti se cer mai multe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rodaju e terminat de mult ... am facut deja 600km cu kitu asta de 70 si viteza maxima doar 90... atat ia

sa nu te astepti la mai mult cu carb original :ok: ... pune unu mai mare dak vrei cv mai mult :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoarele minarelli sunt mai bune ca si cele piaggio?si daca ai putea sa-mi spui de ce si care ar fi diferenta dintre ele.multumesc

motoare minarelli sunt cele mai bune la 2t :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2t=2 timpi Motorul in doi timpi este un sistem ce transforma energia produsa de arderea unui amestec carburant in lucru mecanic, pe durata unei singure rotatii a arborelui motor.

 

--- Mesaj completat în 28 Mar 2008 14:37 -------------

am inmatriculat saptamana asta un aprilia sr 50 pentru un vecin.la mine in borsa mm la primarie am mers cu : talon de scuter,buletin,factura de cumparare.mi'a facut o copie si m-a intrebat de cand l'am adus in tara.i'am spus ca doar de 2saptamani si am platit impozit doar pe anul acesta. m-a costat in total 8lei numerele , 15lei impozitul. nu mi-a cerut nimeni rca sau altceva.

eventual la voi la bucuresti se cer mai multe....

ms pentru raspuns;ar fi bine daca ar fi asa de usor si aici in bucuresti;

nu este nimeni care si-a inregistrat scuterul in bucuresti?vreau sa stiu ce acte trebuie,si daca trebuie itp-ul facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ajutor!Vreu sa ma lamuresc si eu cu ajutorul vostru sa identific scooterul care este un MBK dar care ?Cert este MBK cu toate ca pe carte scrie( yamaha cw 50 rs) si seamana cu yamaha SPY sau nu?Mai departe ma intereseaza o carte tehnica sau manual , nu de alta dar nu stiu ce uleiuri se folosesc(cantitati - de exemplu dupa golirea uleiului de transmisie ce cantitate/tip de ulei se pune , pe el scrie 110 cm3 adica ??ml ),eventual pe unde sunt limitatoarele (nu prinde mai mult de 60 km/h) nu ca ar fi ceva esential dar conteaza nu, daca se poate etc.Am primit la un moment dat de la un forumist o adresa dar din cate am observat este o prezentare generala a unui scooter "X"

post-35632-1208093923_thumb.jpg

Editat de suciucfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajutor!Vreu sa ma lamuresc si eu cu ajutorul vostru sa identific scooterul care este un MBK dar care ?Cert este MBK cu toate ca pe carte scrie( yamaha cw 50 rs) si seamana cu yamaha SPY sau nu?Mai departe ma intereseaza o carte tehnica sau manual , nu de alta dar nu stiu ce uleiuri se folosesc(cantitati - de exemplu dupa golirea uleiului de transmisie ce cantitate/tip de ulei se pune , pe el scrie 110 cm3 adica ??ml ),eventual pe unde sunt limitatoarele (nu prinde mai mult de 60 km/h) nu ca ar fi ceva esential dar conteaza nu, daca se poate etc.Am primit la un moment dat de la un forumist o adresa dar din cate am observat este o prezentare generala a unui scooter "X"

 

scuterul din imagine este un Mbk Booster Ng :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire: Asa este, are dreptate si razvi si norbi :angryfire: Este un MBK Booster NG ...

 

Deci Booster NG ... asa este :angryfire:

 

A inteles omu` :angryfire: Nu trebuie sa repeti!

Norbi,Razvy si Thug chiar au dreptate,este un MBK Booster NG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire: ai dreptate brick :angryfire:

am dreptate razvy

gata cu gluma,norbi pe bune in ultima saptamana cred ca ai facut 80 de posturi....unde vrei sa ajungi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi ba.... am repetat deoarece poate omul nu il crede pe razvy...da cum am zis si eu ca ii booster crede...

si nu cred ca o sa ajung la carantina. ca voi faceti offtopic... uitativa putin mai sus! cine vorbeste de posturi, uitativa la voi si apoi vorbiti... ati ajuns mari destepti

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Apr 2008 17:19 -------------</small><br/>io de fac 80 pe saptamana (posturi) si sariti cu gura... da voi ca faceti mult mai mult de 100 nu ii nici o problema... nici nu aveti ce cauta la "yamaha fan club"... va credeti destepti si scrieti aiurea doar sa faceti posturi :angryfire: :angryfire: :angryfire: :angryfire: :baldy: :baldy: :baldy: :baldy: :baldy: :baldy: :D :P :huh: :banana: :)

Editat de norbi_bidi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi ba.... am repetat deoarece poate omul nu il crede pe razvy...da cum am zis si eu ca ii booster crede...

si nu cred ca o sa ajung la carantina. ca voi faceti offtopic... uitativa putin mai sus! cine vorbeste de posturi, uitativa la voi si apoi vorbiti... ati ajuns mari destepti

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Apr 2008 17:19 -------------</small><br/>io de fac 80 pe saptamana (posturi) si sariti cu gura... da voi ca faceti mult mai mult de 100 nu ii nici o problema... nici nu aveti ce cauta la "yamaha fan club"... va credeti destepti si scrieti aiurea doar sa faceti posturi :angryfire: [...] :angryfire:

Omule, fara suparare... Poti sa cumulezi si 200 de posturi pe saptamana, dar macar sa postezi cu folos, nu asa aiurea, doar de dragul de a posta...

 

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...