Sari la conținut

Toba Gaurita


Postări Recomandate

salut,

 

spuneti-mi si mie va rog ce afecteaza la un motor atunci cand ii gauresti toba - specific ca o gauresc pentru un sound mai frumos, neavand deocamdata lovele pentru alta toba :bounce:

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

spuneti-mi si mie va rog ce afecteaza la un motor atunci cand ii gauresti toba - specific ca o gauresc pentru un sound mai frumos, neavand deocamdata lovele pentru alta toba :bounce:

 

multam

 

 

nu e nevoie sa dai gauri in toba. umblii la sitele din ea.

apropos, ne-am intalnit in trafic :baldy:

hai la intalnirea de banditmania si iti povestesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nevoie sa dai gauri in toba. umblii la sitele din ea.

apropos, ne-am intalnit in trafic :lol:

hai la intalnirea de banditmania si iti povestesc

 

 

salut, pot venii abea saptamana viitoare ca saptamana asta scap la 22:00 de la birou in fiecare seara :baldy:

 

ne vedem saptamana viitoare :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nevoie sa dai gauri in toba. umblii la sitele din ea.

apropos, ne-am intalnit in trafic :bounce:

hai la intalnirea de banditmania si iti povestesc

Salutare, am un GSXF facut street, cu o toba frumusica dar silentioasa. Ca sa scot filtre din ea, tre sa o desfac, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo am gaurit o toba la un gsxr600 si se aude mult mai frumos,si mai tare.e ok ideea cu gauritu

 

 

nu zic ca nu o fi ok in privinta sound-ului, dar asta ce afecteaza ? :bounce:

 

asta ma intereseaza in principiu sa stiu daca merita sa o fac sau nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-o gauri, stai linistit!

O sa sune foarte fain, o sa mearga poate putin mai bine (nu stiu, poate ca o fi fost si autosugestia), dar in timp o sa se prajeasca inauntru.

Dupa 1 an de zile a trebuit sa le schimb si nu prea mi-a convenit.

Asa ca daca tot ai de gand sa le schimbi pana la urma, da-le gauri. Daca nu te dau banii afara din casa, lasa-le asa!

Poate ca si eu am gresit si ar fi trebuit sa le umplu cu vata de sticla, ca la decelerare imi dadea rateuri si cred ca de la bubuiturile alea s-au dus dreq...

A, am uitat sa percizez ca am scos de tot sitele finale, n-am dat doar gauri.

Si politia se uita lung la tine cand treci pe langa ei. Si nici de accidente nu vei fi ferit. Eu tot l-am pocnit pe un mos care mi-a intors in fata. Cu toata galagia tobelor, claxoane si scartait de frane, el a continuat manevra. "Nu te-am vazut dom'le. Dar nici nu m-ai auzit? NU!"

Na, pana la urma tu o sa faci tot ce te taie capul, eu doar ti-am dat un sfat prietenesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut la toba faii ce vrei tu e nu afecteaza motoreta !! eu te sfatuiesc sa ii dai niste gauri finutze reparabile cu suduri simple in caz ca patzesti ca mine adika am luat amenda 2 mil pentru deranjarea linishtii publice te potolesti . Eu la a mea am dat rateuri cu ea la turatii mari si s-au mai ars prin ea filtrele de antifonare ( pt ca toba de moto nici nu prea are alte filtre decat de antifonare impotriva zgomotului) Dar nu o mai pot repara acum decat destul de greu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea tarziu...am gaurit-o deja (9 gauri) si sunt multumit de cum se aude deocamdata. Am gaurit-o pentru ca intr-o luna imi iau o toba carbon ART (englezeasca) noua la 200 euro si pana o schimb sa am si eu parte de un sound mai placut decat cel de "matiz"

 

numai bine si mercic de sfaturi :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...