Sari la conținut

Frana Fata Fara Presiune


OVK
 Share

Postări Recomandate

Am un un scuter peugeot jet force 50 cc...I-am schimbat lichidul de frana,am aerisit de nu stiu cate ori dar nu reusesc sa fac presiune in etrier.Nici macar nu se misca pistonasele.Odata am reusit putin,s-a intarit maneta si cu mana nu mai reuseam sa invart roata dar in mers era egal 0.Ce sa fac?Am desfacut si etrierul dar nu pare nimic suspect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi scrie pe capacul de la rezervor sa folosesc DOT 4.Si din ala am luat de la Mol.Inainte de chestia asta frana mergea perfect.sa caut alt lichid de frana?iar garnituri...exista doar una in etrier sau atat am vazut eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista si sus la pistonasul de la pompa. esti sigur ca ai facut aerisirea corect si ca ai completat bine dupa aia?

apropo, in principiu e bine sa respecti si fabricantii de lichid care ii recomanda producatorul mobrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un un scuter peugeot jet force 50 cc...I-am schimbat lichidul de frana,am aerisit de nu stiu cate ori dar nu reusesc sa fac presiune in etrier.Nici macar nu se misca pistonasele.Odata am reusit putin,s-a intarit maneta si cu mana nu mai reuseam sa invart roata dar in mers era egal 0.Ce sa fac?Am desfacut si etrierul dar nu pare nimic suspect.

nu ai facut aerisirea cum trebuie...si nu ai competat cu lichid cat trebuie ...cat despre firmele fabricante de lichhid.......stai linistit ..e doar reclama.....(ar mai fi o treaba care am patit-o si eu furtunul...are si un fel de camasa...si daca a intrat intre el si camasa sau s-a subtiat e posibil sa-ti fac o bula imensa undeva pe furtun si lichidul nu mai vine inapoi si presiunea ramane si iti blocheaza etrierul strans pe disc..numai cand apesi frana...asa ca verifica si treaba asta...daca se umfla aiurea pe undeva....)...multa bafta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de raspunsuri la toti.

Cum adica nu am amorsat bine pompa?

Cand dau drumul la aerisitor curge lichid ,doar lichid.Nu mai exista aer.sa se fi dus garnitura de la pompa?acum la fel,am frana,dar nu prea tine...

 

LE:Etrierul nu ramane strans pe disc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...