Sari la conținut

I Am Scos Limitatoru


andreiM
 Share

Postări Recomandate

salut sunt nou pe forum si as vrea sa va intreb io mi-am luat scuter de curand am 200km si iam scos surubu de de la carburator si acuma am acceleratia mai lunga si prinde mai multa viteza.Are ceva se strica va rog spunetimi si mie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu nu cred. Mentionez ca nu sunt expert. Poate vine altul care stie mai multe si imi rastoarna paharul cu teorie. Nu cred ca se strica daca e bine facut. Oricum gandeste asa.. ai viteza mai mare, trepidatii mai mari.. si alte chestii la motor... ca si cum ai pune pe caroserie de benzina una de diesel si logic ca nu va tine la fel de mult masina. (Parerea mea)

Parerea mea e ca ii reduci viatra la motorul ala. Poate cel de dupa tine va simti asta nu tu, ca poate te scapi de el curand sau asa.

 

:wave:

 

Sper ca am fost de folos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era bine daca ii faceai rodaju asa cum trebuie... cel putin 500 km sa il lasi incet, o singura persoana pe el. in principiu sa nu aiba de tras tare motoru'. daca nu ii faci rodaju' cum trebuie, se va simti pe intreaga perioada care va mai functiona motoru' ala(si il uzezi prematur... adica in loc sa mearga 20k km, mai merge numai 10k km... pana la reparatie capitala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se strica, nu-ti fa probleme. Doar ca viata motorului...sa zicem ca moare mai tanar :wave: Dar oricum te tine, nu-i problema de acum, e de viitorul indepartat. Vezi ca mai are si alte limitari, scoatei-le si pe-alea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pentru raspunsuti o sa incerc sa nu ii dau totdeauna la maxim doar cand imi vine !!!Cu limitatoru prindea abia 50km/h in seara asta am prins 75km/h iar el are 80 in bor si sunt multumit de el !!!O sa il las asa ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms pentru raspunsuti o sa incerc sa nu ii dau totdeauna la maxim doar cand imi vine !!!Cu limitatoru prindea abia 50km/h in seara asta am prins 75km/h iar el are 80 in bor si sunt multumit de el !!!O sa il las asa ms

pana la 500 km sa mergi cu maxim 50, de la 500 km la 1000 poti sa ii dai 60 .. asa e cel mai bine ca sa stii ca ii faci rodajul corect.. de la 1000 la 100000000000000 poti sa mergi la maxim :wave:

PS: vezi sa nu te ia radaru :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la 500 km sa mergi cu maxim 50, de la 500 km la 1000 poti sa ii dai 60 .. asa e cel mai bine ca sa stii ca ii faci rodajul corect.. de la 1000 la 100000000000000 poti sa mergi la maxim :wave:

PS: vezi sa nu te ia radaru :lol:

 

 

 

ascultal pe baiat si mergi tu la blana tot timpu si poate dai si de`o distanta mai mare si poate ramai cu scuteru in drum...nu de alta...dar sa nu`ti sara segmentii de pe piston.... voi credeti ca nu afecteaza cu nimik ca mergi la puterea maxia a motorului??? orice motor...masina/motocicleta/scuter... parerea mea limiteazate la 55-60...dai blana cand te apuca fluturashii in cap sau te grabesti

 

PS: ce scuter ai tu de prinzi 75km/h fara limitatoru din carb...presupun ca altele numai ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...