Sari la conținut

Elf_Buff 4


elf_away
 Share

Postări Recomandate

eu zic sa dai o fuga pe la biserica.

sau baga aer in instalatia de franare pe fatza, aparent de fiecaredata ai perdut controlul la fel.

sau poate e psihic, te-ai obisnuit sa crezi ca nu mai poti face nimic cand blochezi fata ?

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga aer in instalatia de franare pe fatza

I-a mai dat cineva aceiasi solutie si ieri... Chiar are efect? si ce se intampla daca baga aer in instalatie? Io pot sa bag aer in tamburii mei? :yikes:

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar are efect? si ce se intampla daca baga aer in instalatie? Io pot sa bag aer in tamburii mei?  :box:

:D

Da, are efect, dar e nerecomandat. Frana devine mai progresiva si mai "user-friendly" dar ineficienta intr-o situatie maronie cand chiar ai nevoie de franare violenta.

La fel poti pune placute de frana mai dure, astea au si avantajul ca tin mai mult decat alea soft.

 

Dar mai bine invata sa folosesti dracului maneta aia .Multi si-ar dori o frana asa prompta cum ai tu :baldy:

 

 

Iar pt varianta cu tambur,Hannibal, poti folosi cu succes ulei :yikes: :hurt: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....cum sunt si soferi care habar nu au sa conduca....mai sunt si motociclisti...cu parere de rau spun, ...ca la scoala moto nu te invatza aia mai nimik...avetzi idee cat de dure sunt examenele in afara? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai terminatzi cu aerul in instalatia de frana. Gluma, gluma da nu este de joaca cu franele. Deci fara aer in instalatzie, clar.

Cat despre blocarea rotzii ... cauzele pot sa fie multiple inclusiv uzura pneurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai terminatzi cu aerul in instalatia de frana. Gluma, gluma da nu este de joaca cu franele. Deci fara aer in instalatzie, clar.

Cat despre blocarea rotzii ... cauzele pot sa fie multiple inclusiv uzura pneurilor.

Intr-adevar, cu franele nu e de glumit...totusi sunt unii care intentionat slabesc eficienta franei spate pentru ca o blocheaza prea usor.Asta se face cu palcute mai naspa sau aer in instalatie.

 

 

Pneurile nu au cum sa fie uzate ca motorul e nou, luat de curand, si daca avea atatia km facuti incat sa uzeze un set, nu mai bloca frana aiurea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum faceti de trageti de frina aia ca disperatii. Nu se poate doza forta de apasare?

Cit despre baiazid, ia-te de minuta cu el si la biserica la acatiste ca nu mai tine. Bafta!

Dupa cum am mai scris:

 

 

Eu in 6000 KM am avut 2 cazaturi usoare. Amandoua sub 30kmph

De unde trageti voi concluziile ca sunt cel mai accidentat pe aici ...nu stiu.

 

 

Faptul ca va povestesc ca cineva mi-a iesit in fata nu inseamna ca am si cazut!!! :D

 

 

Sau sa inteleg ca voua nu va iese nimic in fata niciodata? Inseamna ca mergeti cu autobuzul si tineti carnetul de pomana in portofel.

 

:baldy:

 

Eu prefer sa ma plimb pana da zapada!!! :yikes:

 

 

Nu mai stiu cine a zis ceva de coarnele mele: EI BINE ELE NU REPREZINTA VREO ALEGERE BISERICEASCA!!!

 

Incercati www.freebsd.org si poate va dati seama de ce port eu si prietena mea cornitze pe casca.

Sunt fan BSD!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...