Sari la conținut

Evacuarea motoretei mele


Vizitator Hairy Poker
 Share

Postări Recomandate

Cred ca ti-am mai spus pe undeva pe aici....se desface toba, pui flexul pe site pana acordezi sunetul sa iasa cum il vrei....in etape, faci probe.Daca toba nu se desface de buna voie,pui flexul pe ea din start si o sudezi la sfarsitul operatiunii.Principiul pentru un sunet placut (pe bass si clar) pt o toba cilindrica goala complet este sa o inchizi cu o teava de 2-5 cm lungime, de acelasi diametru interior ca evacuarea care intra in toba.Pentru modelarea completa a sunetului trebuie insa sa te joci si cu lungimea si diametrul tobei(adica faci alta noua), e vorba de frecventele pe care le amplifica la anumite turatii,etc.Doar e o incinta acustica, nu ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subiect interesant. hai sa ne strangem toti si sa vedem cum se face. ocazie cu care as mai renunta si eu la ceva site. stam la o vorba, o bere si umblam pe la tobe.

hai s-o facem azi maine ca e vremea buna.

axa ajuta-ne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-as ajuta cu placere , dar din pacate nu prea staiu deloc bine la categoria "timp".Azi sigur nu pot, sa vedem zilele urmatoare. Cred ca mai degraba vorbim miercuri la arc, sa vedem si materialul de lucru. :yikes: Daca tobele sunt nedemontabile e mai naspa, ca n-am aparat de sudura sa le inchid la loc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

iar apropos de tobe, cineva mi-a recomandat sa scot flansa aia micutza cu tot cu bucata de tzeava care iese din curu ei de la coada tobei, mai exact sa dau gauri pe langa ea cu bormasina pana tai tot cercul.

curiozitatea mea este cum o sa sune dupa aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am vb si cu Sacal aseara....eu saptamana urmatoare o sa stau pe acasa.Luati-va de manuta intr-o zi si veniti pe la mine,sa vedem care e situatia.  :cheers:

vezi ca te sun maine, miercuri sa venim :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

silver, pt virago am un bajet care poa sa dea o sugestie... the BD e nicku lui pa forum acilea are un Vulcan de 750 care se aude beton

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...