Sari la conținut

plimbare Piatra Craiului


Cata M
 Share

Postări Recomandate

Care va bagati la o plimbare prin Piatra Craiului si imprejurimi?sunt o multime de drumuri frumoase pe-acolo pe care vreau sa le vad.Poate sa vina oricine cu orice motor.. e frumos drumul pana acolo(dar si mai frumos e pe munte :yikes: ).eu o sa fiu sambata in Sinaia.daca treceti pe-acolo da-ti un tzar. :D

P.S.pe la 11:00-12:00 o sa o iau din loc impreuna cu Raz(KTM LC4)

P.S.2 poate plecati mai devreme din Bucale(10:00)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as baga.

da cu lasat motoru-n zarnesti undeva si cu mers pe jos pana la o cabana si dormit acolo.

Ce ziceti ? Evident se poate si cu nani la zarnesti, poate plaiul foii ?

 

Sorinake

as veni si eu.......faza cu mesul pe jos ma cam sperie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu.......faza cu mesul pe jos ma cam sperie

sunt 10 km de drum de tara pana la cabana Plaiul Foii.daca am fost cu GPZ-ul pana acolo(care e f. jos)cred ca se poate si cu altele.

(acuma daca am fost si la Babele cu el asta nu inseamna ca e placut sa faci enduro cu speed-ul :D ...de-aia mi-am luat DR)

hai ca se pare ca vremea e mai frumoasa decat asta-vara... e pacat sa nu profitam :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe drumul Zarnesti - Plaiul Foii pastrati distanta mare intre voi, sa nu va aruncati pietre in cap unul altuia ... si atentie la masinile din sens opus, arunca si alea la greu (eu am aruncat un bolovan 5m IN FATA masinii, nu mi-a venit sa cred!); aproape de cabana sint gropi multe si dese, atentie la slalom, ca mai sint si piriiase ...

 

Ah, ce-as mai veni si eu cu voi, dar nu-mi vine leafa pina simbata :D

 

Va puteti distra (enduristii) si pe traseul de motocros de linga Cabana Gura Riului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va puteti distra (enduristii) si pe traseul de motocros de linga Cabana Gura Riului!

pe-acolo vreau sa trec (Gura Raului) si sa ies in partea sudica..la Brusturet, dupa o ciorba la Cabana Curmatura :yikes: .l-am facut cu piciorul dar se poate si cu enduro.

@FLEX: parca va strangeati prin zona :D pe la Bran...nimika we-ul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drace! Mati al meu urca cel mult drum forestier (prin Prapastii), mai sus am inteles ca urca la cabana Curmatura doar Aro sau M461!

 

Sorine, daca vrei sa lasi motorul in Zarnesti (Tohanul Vechi, mai precis) spune-mi, ca se rezolva!

 

Mama ma-sii de leafa :D :yikes: :baldy:

 

CataM, cum sa-ti spun ... ne stringem citeodata prin tara, nu e ceva regulat ... zona BV e preferata, fiind chiar in buricul tarii ... oricum o dai, nu e chiar lesne sa scoti ~ 25l benzina pentru o plimbare saptaminala la munte; bunica mea sta in Tohanul Vechi si as fi tras o tura w/e asta pina acolo, dar no money, no funny ... poate w/e celalalt!

Editat de FLEX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe-acolo vreau sa trec (Gura Raului) si sa ies in partea sudica..la Brusturet, dupa o ciorba la Cabana Curmatura :baldy: .l-am facut cu piciorul dar se poate si cu enduro.

Pst, sfat: Pana la locul "La table" (il gasesti pe harta sau il stii deja, daca zici ca ai mai fost) se poate cu orice moto cu garda cat de cat inalta (nu chopper sau speeder) . De acolo insa, datorita defrisarilor masive din ultima vreme sunt numai copaci cazuti, drumuri desfundate & stuff. Iti garantez ca nu ai cum sa treci :yikes: Iar pana la Brusturet drumul pe Valea Seaca a Brusturetului abia se poate face cu piciorul datorita shanturilor si rupturilor drumului. Daca vrei sa o iei prin satul Pestera (ramificatie dupa Fantana lui botorog spre stanga), apoi prin Sirnea - Ciocanu - Dambovicioara - Cheile Dambovicioarei - Brusturet. E de tras, dar e frumos drumul, insa ai grija la benzina ce rezerva ai :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...