Sari la conținut

Lupta la 125


Ce atzi alege?  

877 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 478
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

varza articolu , facut total aiurea si nu prezinta realitatea ...cine a mers pe toate modelele din test o sa`mi dea dreptate :)

da ma esti tu mai destept decat aia care fac teste d-astea de 20 de ani. Hai sa fim seriosi, mie mi s-a parut obiectiv, si cam da.... alea sunt plusurile alea sunt minusurile, fiecat isi ia ce-i vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varza articolu , facut total aiurea si nu prezinta realitatea ...cine a mers pe toate modelele din test o sa`mi dea dreptate :)

Ai vorbit acum exact ca MosCraciun...cand scrie ceva de bine e perfect articolul ,cand da un minus ceva ,e varza articolul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma esti tu mai destept decat aia care fac teste d-astea de 20 de ani. Hai sa fim seriosi, mie mi s-a parut obiectiv, si cam da.... alea sunt plusurile alea sunt minusurile, fiecat isi ia ce-i vine.

sunt varu` lui rossi :baldy: da` nu asta era ideea ... poate o sa mergi si tu pe rs,mito,cbr si gpr cat am mers eu (limitate si delimitate) si o sa vezi ca am dreptate...

PS nu sunt singurul cu parerea asta ... :)

 

Ai vorbit acum exact ca MosCraciun...cand scrie ceva de bine e perfect articolul ,cand da un minus ceva ,e varza articolul :crack:

wow eu si mos craciun in aceeasi propozitie..stiam eu ca ma dau bine rau la curse :baldy: ...acuma serios vorbind eu nu am zis ca articolu` nu e bun ptr minusurile vreunui model , ptr ca sincer nu tin cu vreo marca si nu am fost subiectiv ... doar ca mie personal si inca catorva prieteni care au mii de km pe unele din cele 4 modele avem alta parere ...poate ptr ca am mers pe toate de mai multe ori in mai multe conditii ... asa cineva din afara care nu a mers deloc pe ele sau doar pe una mi se pare ca e subiectiv si prost informat... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cineva din afara care nu a mers deloc pe ele sau doar pe una mi se pare ca e subiectiv si prost informat...
Deci ,acei piloti de teste sunt slabi ,nu? :)
wow eu si mos craciun in aceeasi propozitie..stiam eu ca ma dau bine rau la curse
Vedem anul asta ,ca anul trecut numai pe jos a fost :crack: :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt varu` lui rossi :baldy: da` nu asta era ideea ... poate o sa mergi si tu pe rs,mito,cbr si gpr cat am mers eu (limitate si delimitate) si o sa vezi ca am dreptate...

PS nu sunt singurul cu parerea asta ... :)

wow eu si mos craciun in aceeasi propozitie..stiam eu ca ma dau bine rau la curse :crack: ...acuma serios vorbind eu nu am zis ca articolu` nu e bun ptr minusurile vreunui model , ptr ca sincer nu tin cu vreo marca si nu am fost subiectiv ... doar ca mie personal si inca catorva prieteni care au mii de km pe unele din cele 4 modele avem alta parere ...poate ptr ca am mers pe toate de mai multe ori in mai multe conditii ... asa cineva din afara care nu a mers deloc pe ele sau doar pe una mi se pare ca e subiectiv si prost informat... :)

 

Mai daca ai mers ani de zile pe un motor iti dai seama ca te obisnuiesti cu toate minusurile. Spre exemplu pozitii incomode, sau directie dificila, etc. Dar articolu este facut exact pt aia care cauta un motor si nu au mers niciodata cu niciuna din motocicletele alea. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va luati ma motoare..n-ati vazut ce marfa sunt microcarurile? sunt aerodinamice,rapide,agresive ... =)) si merg cu 50 exact ce-mi trebuie

:moto:

Good one!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vaz la salon cagiva mito, si am ajuns la concluzia ca e cea mai tare la 125.

amortizor de ghidon, furca fata marchesini, cadru mv agust ( asa scria pe el) + ca e lucrata nobil , mult mai bine decat aprilia , mult mai bine.

cu cbr nici nu se compara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

am vaz la salon cagiva mito, si am ajuns la concluzia ca e cea mai tare la 125.

amortizor de ghidon, furca fata marchesini, cadru mv agust ( asa scria pe el) + ca e lucrata nobil , mult mai bine decat aprilia , mult mai bine.

cu cbr nici nu se compara.

Ba oameni buni ce plm comparati voi CBR-ul care e sport cu RsS-ul care e super sport :bigstar: Ati vazut voi pe cineva sa compare Honda CBR F cu RR?

Pun pariu daca te duci in show room-ul de la Aprilia si vezi RS-ul nou o sa zici ca iti place mai mult RS decat MITO ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca ie prosti si astia de la revista de au comparat cbr-ul cu rs-ul ,nu? :bigstar:

Le au comparat ca sunt la aceasi clasa de 125 ;) SIIIII ei le au comparat limitate :cheers: DELIMITATE nu cred ca are rost o comparatie intre MITO,RS si CBR :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le au comparat ca sunt la aceasi clasa de 125 ;) SIIIII ei le au comparat limitate :cheers: DELIMITATE nu cred ca are rost o comparatie intre MITO,RS si CBR :bigstar:

Pai era normal sa le compare la aceleasi puteri ,pt ca se adresau aceluiasi segment de piata ,nu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai era normal sa le compare la aceleasi puteri ,pt ca se adresau aceluiasi segment de piata ,nu??

Cand am spus sa nu mai comparati RS si Mito cu CBR m-am referit ca astea 2 sunt super-sport si CBR sport ;) Este si normal ca un super-sport sa arate mai misto ca un sport...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am spus sa nu mai comparati RS si Mito cu CBR m-am referit ca astea 2 sunt super-sport si CBR sport ;) Este si normal ca un super-sport sa arate mai misto ca un sport...

explica si mie cum de rs`u si mito sunt super sport si cbr`u e sport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-pozitia pe motor la CBR este mult mai comoda

-pozitia la RS si Mito este foarte aplecata (clar pozitie de super sport)

-R de la CBR sta pentru SPORT si RR (eg. CBR 600 RR) super-sport

-diferenta de ponei intre ele este destul de clara care este sport si Super-sport

-diferenta de look ;) pot sa deosebesti destul de usor un sport de super-sport

Mai vrei? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-pozitia pe motor la CBR este mult mai comoda

-pozitia la RS si Mito este foarte aplecata (clar pozitie de super sport)

-R de la CBR sta pentru SPORT si RR (eg. CBR 600 RR) super-sport

-diferenta de ponei intre ele este destul de clara care este sport si Super-sport

-diferenta de look :bigstar: pot sa deosebesti destul de usor un sport de super-sport

Mai vrei? :cheers:

Adica CBR 600 eu sport super sport? ;)

 

de fapt exista sport touring si super sport....nu inteleg ce tot o freci cu sport si supersport ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-pozitia pe motor la CBR este mult mai comoda

-pozitia la RS si Mito este foarte aplecata (clar pozitie de super sport)

-R de la CBR sta pentru SPORT si RR (eg. CBR 600 RR) super-sport

-diferenta de ponei intre ele este destul de clara care este sport si Super-sport

-diferenta de look ;) pot sa deosebesti destul de usor un sport de super-sport

Mai vrei? :bigstar:

esti praf....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti praf....

bah baiatule...diferentza dintre tine si el este acea ca u nu ai nici moped..si el are cbr...

c trebuie toti sa va afirmati in prostie...c rost aveai u sa ii zici lui ca e praf...puteai sa ii zici f frumos si dragutza..ca nu esti de acord cu parerea lui si ca plm

nu trebuia u sa iti dai harfe dastea..pt ca nu este civilizat..

el vorbeste in cunostintza d cauza...a stat si p rs si p mito si p cbr...tu este adevarat ca aui stat p bicicleta...dau poate ca ai stat si p celelalte ..dar nu ai mers

deci incercati si voi sa nu mai faceti afirmatii prostesti..pt ca acestea nu isi au rost

imi pare rau dak te-am suparat..da..

bafta si asfalt uscat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-pozitia pe motor la CBR este mult mai comoda

-pozitia la RS si Mito este foarte aplecata (clar pozitie de super sport)

-R de la CBR sta pentru SPORT si RR (eg. CBR 600 RR) super-sport

-diferenta de ponei intre ele este destul de clara care este sport si Super-sport

-diferenta de look :bigstar: pot sa deosebesti destul de usor un sport de super-sport

Mai vrei? :hug:

Eu stiam ca la Honda exista sport-touring (cbr600f) si super-sport(cbr600rr).Nu inteleg care e aia sport?!?! :cheers: :cheers: ;) .Si daca nu ma insel si cbr125 are saua din 2 bucati ,exact ca RR-ul ,nu este dintr-o singura bucata ca la f.Deci?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...