Sari la conținut

Plecare La Mare Cu Scuterele


FlorinSg
 Share

Postări Recomandate

mi-a dat numarul...drum bun si cale batuta (si vantul din spate sa va ajute:P) si maine poate ne intalnim la un suc....cati sunteti pina la urma?

sa vedem cati ne-om scula de dimineata

ajungem cred eu pe la 12 asa sa ne si cazam la camping

hai ne vedem maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeee3333333333

gata am sosit

o sa fie si poze

dar mai incolo oleaca ca sunt f obosit

sa va mai zic ca piaggio bravo face legea intre mopeduri :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata am sosit

o sa fie si poze

dar mai incolo oleaca ca sunt f obosit

sa va mai zic ca piaggio bravo face legea intre mopeduri :)

 

opa...ati ajuns... :blink: uite-i si pe brailenii nostri cand am fost cu ei in portul Tomis...din pacate eu am facut f putine poze pt ca nu prea am stat pe loc... :bigstar:

 

deci....de la stanga la dreapta...marian braila , florin braila , haste constanta...si in ultima poza dezkreator constanta cu motosapatoarea lui...:blink:

post-18285-1185725490_thumb.jpg

post-18285-1185725583_thumb.jpg

post-18285-1185725601_thumb.jpg

Editat de dezkreator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...prima poza este langa podul de la Giurgeni...am trecut si eu pe acolo....:bigstar: si apropo...in a 3-a poza haste bea din apa mea...deci...trebuie sa imi deconteze...ma apuc sa scriu factura...:) cred ca a fost marfa in camping,kiar daca pretul mi se pare aberant....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...prima poza este langa podul de la Giurgeni...am trecut si eu pe acolo....:) si apropo...in a 3-a poza haste bea din apa mea...deci...trebuie sa imi deconteze...ma apuc sa scriu factura...:blink: cred ca a fost marfa in camping,kiar daca pretul mi se pare aberant....

 

 

 

h3h3h3 iti decontez ca in poza se vede ca vroiai sa ma plesnesti...te tinea`i de scuter sa nu`mi dai una :bigstar:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...prima poza este langa podul de la Giurgeni...am trecut si eu pe acolo....:bigstar: si apropo...in a 3-a poza haste bea din apa mea...deci...trebuie sa imi deconteze...ma apuc sa scriu factura...:) cred ca a fost marfa in camping,kiar daca pretul mi se pare aberant....

a fost super baieti si va mulutumesc ca nu nea-ti lasat sa ne plictisim (sunteti cei mai tari)

in total cam 600 si ceva de kilometri mers cu mopedu in o zi si juma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost super baieti si va mulutumesc ca nu nea-ti lasat sa ne plictisim (sunteti cei mai tari)

in total cam 600 si ceva de kilometri mers cu mopedu in o zi si juma

 

suntem prompti si la datorie de cate ori vrei sa vi ia legatura cu noi....poate facem si o iesire incolo Costinesti-Mangalia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem prompti si la datorie de cate ori vrei sa vi ia legatura cu noi....poate facem si o iesire incolo Costinesti-Mangalia....

cum sa nu...........mergem cand viu cu kawasaki :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare,am si eu o serie d intrebari:

1.kre e viteza medie cu kre ati mers?

2.Kti km sunt d la braila pana in CT?

3.Cat timp ati facut?

deci

viteza a fost cam 45 maxim 50

cam 200 de km sunt pan in mamaia si am facut cam 4 ore juma maxim 5

am mai facut inca 200 si ceva plimbandu-ne prin constanta si navodari de la 2 la 10 noaptea

si am facut mici pauze de maxim 20 min

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci

viteza a fost cam 45 maxim 50

cam 200 de km sunt pan in mamaia si am facut cam 4 ore juma maxim 5

am mai facut inca 200 si ceva plimbandu-ne prin constanta si navodari de la 2 la 10 noaptea

si am facut mici pauze de maxim 20 min

THX :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia Rutiera Iasi răspunde:

 

 

 

Daca scuterul este inregistrat, il puteti conduce oriunde in tara, dar nu si pe drumurile unde accesul vehiculelor lente este interzis ( ex. autostrazi, drumuri nationale expres etc.).Conducatorul trebuie sa detina certificat de inregistrare, certificat de absolvire de cursuri de legislatie rutiera, casca iar pe timpul noptii vesta reflectorizanta. De asemenea trebuie sa respecte regulile de circulatie ca oricare conducator auto si trebuie sa manifeste mai multa atentie in trafic intrucat riscurile la care se expune sunt mult mai multe. Atentie , scuterele neinregistrate pot fi retinute!

 

 

Intrebarea este pe unde va duce-ti la mare ca vreau si eu :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia Rutiera Iasi răspunde:

Daca scuterul este inregistrat, il puteti conduce oriunde in tara, dar nu si pe drumurile unde accesul vehiculelor lente este interzis ( ex. autostrazi, drumuri nationale expres etc.).Conducatorul trebuie sa detina certificat de inregistrare, certificat de absolvire de cursuri de legislatie rutiera, casca iar pe timpul noptii vesta reflectorizanta. De asemenea trebuie sa respecte regulile de circulatie ca oricare conducator auto si trebuie sa manifeste mai multa atentie in trafic intrucat riscurile la care se expune sunt mult mai multe. Atentie , scuterele neinregistrate pot fi retinute!

Intrebarea este pe unde va duce-ti la mare ca vreau si eu :bigstar:

 

vorbeste cu marian m sa va intalniti in Braila...tu vi de la iasi si creca aveti traseu comun de la Braila incoace...ca el va veni weekendu asta si se intalneste cu noi paici...(ca si data trecuta)....weekwndu asta "e" in plan plimbari pe tot litoralu,Constanta-Costinesti-Mangalia si poate ajungem si pe la Vama Veche ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia Rutiera Iasi răspunde:

Daca scuterul este inregistrat, il puteti conduce oriunde in tara, dar nu si pe drumurile unde accesul vehiculelor lente este interzis ( ex. autostrazi, drumuri nationale expres etc.).Conducatorul trebuie sa detina certificat de inregistrare, certificat de absolvire de cursuri de legislatie rutiera, casca iar pe timpul noptii vesta reflectorizanta. De asemenea trebuie sa respecte regulile de circulatie ca oricare conducator auto si trebuie sa manifeste mai multa atentie in trafic intrucat riscurile la care se expune sunt mult mai multe. Atentie , scuterele neinregistrate pot fi retinute!

Intrebarea este pe unde va duce-ti la mare ca vreau si eu :bigstar:

deci mopedu meu era inregistrat

vesta am purtat-o chiar si pe timp de zi

permis am de 10 ani

casca aveam

iar ca vehiculele lente nu au voie nu stiu ......ca am trecut pe langa atatea echipaje de politie si nu nea oprit nimeni

iar la intrebarea ta......dute la mare pe unde stii drumu ,nu face ocolisuri daca esti in regula

 

--- Mesaj completat în 03 Aug 2007 07:19 -------------

vorbeste cu marian m sa va intalniti in Braila...tu vi de la iasi si creca aveti traseu comun de la Braila incoace...ca el va veni weekendu asta si se intalneste cu noi paici...(ca si data trecuta)....weekwndu asta "e" in plan plimbari pe tot litoralu,Constanta-Costinesti-Mangalia si poate ajungem si pe la Vama Veche ....

nu stiu sigur daca ajung in weekendu asta dar promit ca viu si facem o tura de litoral

mai am de terminat asa pe ultima suta de metri niste comenzi care imi intarzie plecarea

cand viu v-am spus ca vin cu familia si niste prieteni si stam mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

deci mopedu meu era inregistrat

vesta am purtat-o chiar si pe timp de zi

permis am de 10 ani

casca aveam

iar ca vehiculele lente nu au voie nu stiu ......ca am trecut pe langa atatea echipaje de politie si nu nea oprit nimeni

iar la intrebarea ta......dute la mare pe unde stii drumu ,nu face ocolisuri daca esti in regula

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Aug 2007 07:19 -------------</small><br/>

nu stiu sigur daca ajung in weekendu asta dar promit ca viu si facem o tura de litoral

mai am de terminat asa pe ultima suta de metri niste comenzi care imi intarzie plecarea

cand viu v-am spus ca vin cu familia si niste prieteni si stam mai mult

 

Merci, am fost dar am lasat scuterul, am fost cu masina, prea mult de mers al meu in 2t, si nu merge mai mult de 70km/h. Greu prea greu si mai ales singur... nu am mai gasit pe nimeni in Iasi sa se incumete sa mearga cu scuterul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca n-ai gasit colegi de suferinta sa veniti pe 2 roti...mie mi se pare mai placut sa faci drumuri asa...asa ca...gasiti-va colegi de drum si veniti cu scuterele la mare...superoferta...cat mai este valabila (inca cateva saptamani cred...:lol:)..nu de alta dar se termina vara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...