Sari la conținut

Buf si eu!incredibil de prost...sunt eu!


MeMaD
 Share

Postări Recomandate

Na k am facuto si eu: am auzit k cik nu-mi mai trebe carnet ptr 50cc (sper sa fie asa altfel am fost ilegalist) asha k scot eu rs-u din garaj sa dau o tura!fericire mare ce era pe capul meu,ma bag pe niste stradute si la o intersectie mica dau semnal fac stanga si accelerez mult prea tare si roata din spate aluneca pe nisip cred k era (era ceva mai gri la culoare,ma rog) si zbuf ma pun pe o parte.....ma-m julit putin si motoru nare nimica doar putin putin zgariat!!!

Sunt prost dar invat.....sper sa nu mai invat din greselile mele de acum incolo!!!

:cheers:

Editat de MeMaD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapta doar cu atat .....

 

 

Eu eram sa patzesc asa (toamna trecuta) cand am iesit de pe o stradutza plina de frunze ude, fac stanga, .... am vazut strada libera ....si dai gaz mult mult .... rezultatul a fost ca roata spate a rupt aderenta si sa nu cad a trebuit sa ma opresc undeva pe trotuar aproape de un pom (defapt l-am atins cu mana dreapta) .... De atunci nu o mai calc asa rau .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citeste draq postul lui dobrescu pe litere, poate intelegi

ok ok am inteles.....doar k mi-au spus o gramada k nu mai trebuie carnet daca scuteru e limitat la 45km/h si dac te prinde politia cu mai mult iti face dosar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am auzit si eu acum ceva timp , ca nu mai e nevoie de permis . am iesit cu rs ul si mi-am furat-o

dosarel si amenda penala , plus ca 6 luni nu am stiut cu arata permisul meu cat. B

am umblat cu o dovada pe care imi puneau mereu stampila de prelungire.

faza e ca la mine procurorul atunci cand am fost chemat la politie , a luat in considerare faptul ca detineam permis si nu reprezentam un pericol pt trafic atat de mare ca unul fara permis. am luat o mare amenda

asa ca mai odihneste-te putin si ia-ti macar A 1

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cam invatat si eu ce e cu aderenta :cheers:

Am calcat-o aproape de iesirea dintr-un sens giratoriu, si mi-a fugit spatele. Noroc ca e motorul usor si am pus piciorul si nu s-a dus.

Alta a fost cand am bagat intr-o treapta inferioara si am lasat ambreiajul de s-a blocat spatele :cheers:

 

Cea mai frumoasa experienta a fost cand a curs motorina pe sosea la o trecere pe sub calea ferata. Am plecat de la semafor cu amandoua picioarele pe jos ca nici bocancii nu aveau aderenta :cheers:

 

Tin sa multumesc maestrilor de aici pentru cursul de contravirare: te scoate din kakao de cate ori exagerezi si iti da senzatii beton in curbe :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...