Sari la conținut

Iesire Off-road Duminica 29.08.2007


Postări Recomandate

Salutare,

 

In acest week-end o sa iesim, eu si cu un prieten la o plimbare off-road. Cine este amator este rugat sa ma contacteze sau sa vina direct la punctul de intalnire.

 

Traseul propus: BUCURESTI - CAMPINA - VALEA DOFTANEI cu intoarcere prin SACELE - BRASOV - DN1 - BUCURESTI sau DN1A/CHEIA - BUCURESTI.

Locul de intalnire: In benzinaria OMV Baneasa, langa Romaero

Ora de intalnire: Duminica 29.08.2007, intre 7.45 si ora 8.15. La 8.15 se pleaca.

Contact: Cristi Romanescu 0745.133.096

 

Noi am dori sa facem drumul spre LEAOTA, insa intrucat nu stim cum sa ajungem ne-am propus acest traseu si de asemenea nu stim nici cat de dificil este pentru experienta/mobrele noastre. Daca cineva ne poate ajuta cu informatii, multumim anticipat.

Dealtfel traseul nu este batut in cuie, asteptam si propuneri numai sa nu fie hard ca nu ne tin mobrele :)

 

 

Cu bine,

Cristi.

post-7150-1185522721_thumb.jpg

Editat de cristiroma
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci cu K75-ul mobra o sa te tina , dar nu cred ca tu o sa o ti pe ea...

 

Din cite stiu eu sint niste pasaje dificile pt mobrele grele, mai ales daca ai si cauciucuri de sosea...

 

Oricum bafta si sa faci si poze...

 

 

Acum am vazut la tine in profil...cu Canyon-ul nu cred sa ai probleme...(daca nu ploua)...

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu pe unde vrei sa iesi in Sacele dar daca vrei sa o tai la Slanic din Doftana drumul e rupt tare , pe o bucata de 5 km este numai macadam iar pe o portiune numai bolovani si abrupt .

 

pe harta figureaza ca drum asfaltat parca , localnicii au spus ca asteapta asta de cativa ani .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci cu K75-ul mobra o sa te tina , dar nu cred ca tu o sa o ti pe ea...

 

Din cite stiu eu sint niste pasaje dificile pt mobrele grele, mai ales daca ai si cauciucuri de sosea...

 

Oricum bafta si sa faci si poze...

Acum am vazut la tine in profil...cu Canyon-ul nu cred sa ai probleme...(daca nu ploua)...

 

 

nu stiu pe unde vrei sa iesi in Sacele dar daca vrei sa o tai la Slanic din Doftana drumul e rupt tare , pe o bucata de 5 km este numai macadam iar pe o portiune numai bolovani si abrupt .

 

pe harta figureaza ca drum asfaltat parca , localnicii au spus ca asteapta asta de cativa ani .

 

 

Inseamna ca va fi o provocare :)

Intr-adevar o sa incerc cu canyonul, cauciucuri am cam de strada (E-08 de la Mitas), dar am mai fost pe drum cu pietre si a mers binisor (desi incet). Suntem amandoi incepatori, dar cred ca ne descurcam.

 

Cu vaca de K75 nu am nici o sansa, singura incercare a fost sa merg pe o poteca la vreo 45-50 de grade cu pietre si am renuntat dupa vreo 10m deoarece incepusera pietroaie periculoase pentru baia ei de ulei fara scut.

Am si culcat-o dealtfel si mi-a fost cam greu sa o ridic la loc si sa o intorc pentru a cobori. Pe drum de tara merge binisor, dar numai in scarite :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva ne poate ajuta cu informatii, multumim anticipat.

 

 

Din Valea Doftanei este drum de tara pana in Sacele. Drumul este foarte usor, asa ca nu aveti de ce sa va faceti probleme. Eu am mers pe acolo acum doua saptamani si nu este nimic blocat.

Spre Slanic, drumul este rau daca mergi cu un chopper. Pentru enduro sau enduro-touring, drumul este foarte usor. La fel ca si spre Sacele, este drum de tara......doar ca e mai scurt si mai urat. Exista la un moment dat o mica panta cu ceva pietre. Pentru un enduro-touring nu este chiar nicio problema.......dimpotriva. (panta aceea a fost urcata de un amic al meu, calare pe un Moto Guzzi V 35 C) :bigstar:

Distractie placuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: salut si eu vreau sa fac valea doftanei !!sunt din bv si daca mergeti sigur vin pe DN1 pana la Nistoresti si facem impreuna drumul spre sacele !! :) 0721326904 raul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: salut si eu vreau sa fac valea doftanei !!sunt din bv si daca mergeti sigur vin pe DN1 pana la Nistoresti si facem impreuna drumul spre sacele !! :) 0721326904 raul

 

 

OK, pai atunci o sa iti dau un tel dimineata sa stabilim exact ora si locul unde ne intersectam :blink:, pana acum suntem 3 :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, pai atunci o sa iti dau un tel dimineata sa stabilim exact ora si locul unde ne intersectam :blink:, pana acum suntem 3 :blink:

:bigstar: ok !!!noi suntem 2 un dr 650 si un african!!!incercam sa fim pe la 10 in zona Campina!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

:agree: 28-08.2007.inseamna miercuri nu duminica!.deci? cand miercuri sau dum?

Pai asta nu inteleg nici eu, cred k au gresit luna, totusi data scrisa de ei pica miercuri si daca te uiti bine ai sa vezi ca sunt posturi din august. In fine poate ne lamuresc si pe noi.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...