Sari la conținut

Am Naked Si Vreau Enduro


Postări Recomandate

salut,

 

Am o kawasaki z 750 si sincer m-am cam plictisit de ea. Vreau sa o tin in continuare pt drumuri mai lungi, dar vreau sa-mi iau un enduro - cross. Vreau ceva de capacitate mai mica - 400 cmc. Am o rugaminte la voi si aceea este : Ce motocicleta imi recomandati? Vreau sa merg cu ea prin Bucuresti ca ma strecor mai repede, consuma mult mai putin si mai urci o bordura, una alta si nici nu prea le simti :) Si vreau sa mai ies si eu un weekend cu ea sa ma disper prin padure, pe camp, pe unde mergeti si voi. Nu cei experimentati :blink:

Ma mai duc pe la munte cu motorul si cand vad drumurile alea perfecte pt enduro si nu prea pot sa ma bag cu a mea pe acolo, imi vine sa mor :bigstar:

 

Deci, ce imi recomandati? Sa fie buna si pt Bucuresti si pt off road. Pretul sincer sa fiu nu stiu care sa fie. Ceva in jur de 3000 euro

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia CapoNord, Aprilia Pegaso, BMW F650, Honda Transalp sau Africa Twin, Suzuki V-Storm ai de unde alege. Doar sa iti placa cu adevarat. Drum uscat :bigstar:

 

Astea sunt mai mult soft enduro, nu? Ideea este ca vreau ceva gen ktm exc 400 sau alt motor de 400. Sunt mai mult de cross dar cu niste roti de super moto se rezolva treaba si pt sosea. Stiu modelele pe care le-ai enumerat tu. Eu vreau ceva mic, subtire si cu un cupla mai marisor sa pot sa ma duc in weekend sa ar campurile oamenilor :blink: sau sa pot sa ma disper prin padure.

 

Cred ca m-am exprimat si eu gresit cand ma zis enduro - cross. Tind mai mult spre cross.

 

--- Mesaj completat în 29 Jul 2007 13:51 -------------

Astea sunt mai mult soft enduro, nu? Ideea este ca vreau ceva gen ktm exc 400 sau alt motor de 400. Sunt mai mult de cross dar cu niste roti de super moto se rezolva treaba si pt sosea. Stiu modelele pe care le-ai enumerat tu. Eu vreau ceva mic, subtire si cu un cupla mai marisor sa pot sa ma duc in weekend sa ar campurile oamenilor :blink: sau sa pot sa ma disper prin padure.

 

Cred ca m-am exprimat si eu gresit cand ma zis enduro - cross. Tind mai mult spre cross.

 

Crede-ma ca imi place. Tot am facut si ceva soft enduro cu a mea :) dar imi e mila de ea si sincer nu prea ma simteam bine pe o sportiva si drum neasfaltat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki DRZ400. Gasesti noua la magazin. Nu e foarte scumpa. E exact ce-ti trebuie si cum vrei tu. Cred ca se gaseste si SH.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci eu as lua o Yamaha WR. E si de 250 si de 500 ,un singur piston in 4 timpi. :bigstar: Sau KTM EXC. Nici Honda XR R nu e rea. :)

 

Yamaha WR si Suzuki DRZ 400 vad ca e ok la pret. Am vazut modelul de 450, respectiv 400. Super marfa si nici prea scumpe nu sunt.

De ceva de genul asta ce parerea aveti? Merita?

 

http://www.moto.it/usato/usato03.asp?EID=1198927

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Referitor la Husqwarna iti pot spune ca are un amic de-al meu si e foarte multumit; trage bine e usoara, insa nu prea se gasesc piese de schimb. Are un 410 TE din 97.

Eu tocmai mi-am luat un KTM EXC 400 din 2000. Am dat pe ea 3200 euro in Italia.

Are 112 kg, 45 de cai si trage de rupe. Cu piesele de schimb nu e problema. Vin repede daca nu sunt pe stoc.

Succes in alegerea pe care o vei face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Referitor la Husqwarna iti pot spune ca are un amic de-al meu si e foarte multumit; trage bine e usoara, insa nu prea se gasesc piese de schimb. Are un 410 TE din 97.

Eu tocmai mi-am luat un KTM EXC 400 din 2000. Am dat pe ea 3200 euro in Italia.

Are 112 kg, 45 de cai si trage de rupe. Cu piesele de schimb nu e problema. Vin repede daca nu sunt pe stoc.

Succes in alegerea pe care o vei face.

 

sper sa fie o alegere buna. Si pe mine ma bate gandul la un EXC 400. Mai are un prieten de al meu si super marfa motorul. De fapt sa fiu sincer ma bate gandul la toate, dar nu prea stiu pe care sa le aleg. Ideea este ca in banii astia am gasit o yamaha wr 450 cmc din 2004- 2004 daca nu ma insel. Nu stiu care e mai bun ca motor si ma ghidez mai mult dupa capacitate, an de fabricatie si PRET :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga in ,,lista" Yamaha WR 426 ! Nu-i de ne'luat in seama un motor ca asta !

......... cu toate ca ca mie tot la un EXC 400(450F) imi sta gandul :blink: !

 

Nu stiu ce am cu culoarea asta ......... portocaliu ! :bigstar:

 

Bafta ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si tine am cautat, am cautat si pana la urma mi-am luat un EXC 400 din 2000 cu 3100 din Germania.Roti cu lant si distantier pt etrier fata pt super moto inca 800, si sunt foarte fericit cu jucaria mea atat in teren unde ca incepator numai un 4 timpi imi trebuia cat si in oras cu rotile de supermoto. Problema pe care am fost nevoit s-o rezolv in oras a fost montarea unui contact , ca nu e prevazut motorul cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si tine am cautat, am cautat si pana la urma mi-am luat un EXC 400 din 2000 cu 3100 din Germania.Roti cu lant si distantier pt etrier fata pt super moto inca 800, si sunt foarte fericit cu jucaria mea atat in teren unde ca incepator numai un 4 timpi imi trebuia cat si in oras cu rotile de supermoto. Problema pe care am fost nevoit s-o rezolv in oras a fost montarea unui contact , ca nu e prevazut motorul cu asa ceva.

 

Deci toata lumea apreciaza mai mult KTM-ul decat restul. O sa ma uit pe la KTM-uri atunci daca spuneti voi ca sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...