Sari la conținut

Gsx600f Limitata Sau Nu ?


Serhio
 Share

Postări Recomandate

Salut, detin de cateva luni un GSX600F an '94, din informatiile mele (ce am citit pe net) am aflat ca ar atinge 210-240 km/h , eu nu am reusit sa ii dau mai mult de 200 si asta cu greu, pana la 190 urca, de la 190-200 ii trebuie destul de mult. (in talon scrie ca are 25kw, dar nu te poti baza pe ce scriu astia)

Intrebare sa fie oare limitata? se poate atinge 190-200km cu 25kw? :burnout:

Editat de Serhio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are cum sa fie sau sa scrie 25kw. eu cel putin nu stiiu sa existe versiuni mai slabe de 90 cp . e posibil sa fie cuiele lasate . ai dyno-jet? cel mai simplu desfaci sau pui pe cineva care se pricepe. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are cum sa fie sau sa scrie 25kw. eu cel putin nu stiiu sa existe versiuni mai slabe de 90 cp . e posibil sa fie cuiele lasate . ai dyno-jet? cel mai simplu desfaci sau pui pe cineva care se pricepe. bafta

varianta standard are 86cp , acelasi motor poate fi si limitat pt. incepatori la 25 kw uita-te pe mobile. de :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca nu este limitata,cu a mea am prins intre 215 si 220,mai mult nu merge...acuma depinde si de cum a fost intretinuta si cum s-a mers cu ea.plus ca in ani se mai pierd din cai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are cum sa fie sau sa scrie 25kw. eu cel putin nu stiiu sa existe versiuni mai slabe de 90 cp . e posibil sa fie cuiele lasate . ai dyno-jet? cel mai simplu desfaci sau pui pe cineva care se pricepe. bafta

 

:burnout: Tare. Deci de la 90 de cai in sus. :hurt: 86 la blana e mai realist, 84 testati de Motorrad in '96... si nu la roata. F posibil sa fie limitat la 34 de cai. Mai ales la ca 200 pe bord are maximum 190 sau mai putini reali si avand in vedere ca e plasticata e posibil sa atinga atat si cu 34 de cai. Real stiu ca prinde cam 210... deci pe ceas si 230+.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut, detin de cateva luni un GSX600F an '94, din informatiile mele (ce am citit pe net) am aflat ca ar atinge 210-240 km/h , eu nu am reusit sa ii dau mai mult de 200 si asta cu greu, pana la 190 urca, de la 190-200 ii trebuie destul de mult. (in talon scrie ca are 25kw, dar nu te poti baza pe ce scriu astia)

Intrebare sa fie oare limitata? se poate atinge 190-200km cu 25kw? :blink:

 

Nu e limitata... peste 190 ajunge in functie de intretinere...

 

a mea e din '96 ( deci acelasi lucru ca si a ta) dar a fost bine intretinuta... = 220 la 12000rpm asta ajunge repede. pana la 14000rpm(240 + un pic) ii trebe autostrada.

 

PS. a mea e echipata standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...