Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

 

gizas :crack: care-i ala man?

nu o sa-i dau numele dar am ramas uimit cand mi-a aratat baiatul carenele. Si apropos: era un F4i de prin 2009 sau ceva de genul, adica nu vreo "vechitura" care vezi doamne mai crapa de la sine. "Meseriasul" omisese ca suruburile care se vedeau prinzand codita, chiar prindeau codita :rusinica: te doare capul. Baiatul cu motorul nu pune mana nici macar pe-un bec, deci exclus sa se fi bagat el sa faca treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu o sa-i dau numele dar am ramas uimit cand mi-a aratat baiatul carenele. Si apropos: era un F4i de prin 2009 sau ceva de genul, adica nu vreo "vechitura" care vezi doamne mai crapa de la sine. "Meseriasul" omisese ca suruburile care se vedeau prinzand codita, chiar prindeau codita :rusinica: te doare capul. Baiatul cu motorul nu pune mana nici macar pe-un bec, deci exclus sa se fi bagat el sa faca treaba

Atunci zi-ne pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci zi-ne pe PM

nu vreau sa fac reclama proasta, cu siguranta sunt si biker-i multumiti. Ideea mea era legata strict de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

nu o sa-i dau numele dar am ramas uimit cand mi-a aratat baiatul carenele. Si apropos: era un F4i de prin 2009 sau ceva de genul, adica nu vreo "vechitura" care vezi doamne mai crapa de la sine. "Meseriasul" omisese ca suruburile care se vedeau prinzand codita, chiar prindeau codita :rusinica: te doare capul. Baiatul cu motorul nu pune mana nici macar pe-un bec, deci exclus sa se fi bagat el sa faca treaba

 

ef patru mii din doomiinoo? mama ce chestie! bre, revino-ti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F4i s-a produs pana in 2006.

rectificare, 2004, ideea e ca nu e vruna veche de care sa spuna carcotasii ca se strica de la sine. Nu stiu foarte bine modelele de genul pentru ca nu ma pasioneaza

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, bre, e noua. Tot ce peste 2000 e nou, ce e din anii 90 e motor adevarat si ce e dinainte e "pentru cunoscatori". :)

nu stiu daca ottoMan e ironic dar sunt de acord cu el :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Roni, crede-ma, F4i s-a produs pana in 2006. Nu are legatura cu F4i Sport care a fost inlocuit de RR

GoodKat, va cred pe cuvant. Dupa cum spuneam, nu sunt genul meu de mobre si nu a pricep la ele :) ideea era ca motorul ala e destul de bine tinut si, oricat de "pe neplacul" meu sunt totusi plasticele alea nu crapa de la sine. Lasati alte modele sa nu fim offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt chestii care ma depasesc si apelez la un mecanic in Pantelimon. Imi place sa mesteresc, doar ca VTR-ul mi-a intrecut orice farama de rabdare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea' Ottomane,

Vad ca tragi cu ochiul pe aici :) , bag de seama ca te mananca, asa ca te scarpin eu: fa.mi un pret pentru motocicleta si ti.o dau :)

 

N-am resurse sa-mi schimb motorul si chiar de as avea nu VTRul e urmatorul pe lista, oricat de misto ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he he,

 

nu zice nimeni sa renunti la TDM in favoarea VTR-ului, ar f oarecum absurd - si TDM-ul e o motocicleta reusita, DAR, ai putea pastra VTR-ul ca motocicleta de weekend, pentru atunci cand chiar vrei sa rupi fâșul de pe ea.


» Post actualizat in 23 Nov 2014 19:16

Roni,

 

ia uita-te matale la poza asta si zi-mi daca recunosti ceva :) Uita-te-n tot albumul, ca mai sunt cateva

 

https://plus.google.com/photos/112902650352495000648/albums/5394768229410736081/5394768775672203890?banner=pwa&pid=5394768775672203890&oid=112902650352495000648

 

Pe vremea aia, eu aveam Fazerul rosu cu faruri patrate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoo, maxim. Pe vremea cand vtr-ul meu era alb perlat cu logo-urile dac pe el si cu lil' green pe parbriz; ma rog, inca nu era la mine :))

E tare fazer-ul ala. Nu am avut ocazia sa conduc insa ca design mi se par printre cele mai frumoase. De interceptor 1000 nu mai vb ca am fost gata-gata sa iau unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoo, maxim. Pe vremea cand vtr-ul meu era alb perlat cu logo-urile dac pe el si cu lil' green pe parbriz; ma rog, inca nu era la mine :))

E tare fazer-ul ala. Nu am avut ocazia sa conduc insa ca design mi se par printre cele mai frumoase. De interceptor 1000 nu mai vb ca am fost gata-gata sa iau unul

:)))) pai daca era dac :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-au venit si mie manetele reglabile, negre...dar e prea frig sa le montez...o sa pun poze dupa ce le-oi monta

 

la un moment dat o sa trebuiasca sa schimb semighidonul ala de pe stanga, si are SoloGSX la dezmembrari, dar nu mai am bani de bagat in mobra pana in primavara, ca deja am bagat o gramada in ea...

 

sper sa mai gasesc cand o fi, sau....sa nu-l dea Solo pana atunci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si cat vrea pe el, ca doar nu-i un capat de tara?

 

Vezi cand montezi manetele ca au un sistem destul de tampit, arcuri & shit. Frana se pupa ok, dar la ambreiaj, daca nu ma insel, va trebui sa desfaci ceva de pe cea veche sa pui pe asta scurta. Cel putin asa a fost la mine.

 

Ia vezi aici semighidoane, poate iti face un pret bun si le iei pe amandoua la pret de unu' si ai scapat.

 

/index.php?/topic/712991-dezmembrez-honda-vtr-orice-piesa/

 

PE ebay vad ca un semighidon e vreo 12 lire. Adica 75 de lei. Cu tot cu transport n-ar trebui sa coste mai mult de 100 de lei. Vezi ce negociezi cu Solo :)

http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-VTR1000-FIRESTORM-HANDLEBAR-LEFT-HAND-/281509860126?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item418b4b931e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite mai nea' Roni, cum arata manetele mele.

Mansonul e o porcarie, o sa le schimb la primavara cu unele obisnuite.

post-20786-0-32493800-1417342868_thumb.jpg

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...