Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata man....si tu??? :-L

Sa inteleg ca il lasati singur pe MotoRocker,aici pe topic?

LA cat de "repede" se dau VTR-urile, cred ca o sa mai fim mult si bine pe aici, si eu si Roni. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e musai, daca nu vreti nu va oblig

 

Cand prindem un uichend cald si liber la manadoi facem treaba

 

Gata man....si tu???

Sa inteleg ca il lasati singur pe MotoRocker,aici pe topic?

 

O sa vb de unu singur p-aici, scriu ceva, imi dau "quote" si imi raspund :crack:

 

 

18623_868247006569849_439847108185163473

 

THE ''NEIGHBOUR'' OF THE BEAST!

» Post actualizat in 15 Apr 2015 12:56

 

ALELIUAAAAAA!!! In sfarsit s-a prins cineva...ca ma intrebau toti prietenii..."de ce 665" :D

 

itr-adevar, 666 era luat dar 5-ul ii da un caracter comic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, mai intai punem aici si apoi copiem anuntul in alta pare :)

 

1998, 56.000 km, proprietar, acte in regula - i-am ratacit cartea de identitate, dar am duplicat scos de la RAR si nu e nici o problema la vanzare, la cumparare, fisc, rar, itp etc...

- in toamna i-a cedat un intinzator de distributie => doua supape strambe = 1650 lei manopera cu piese (intinzatoare, garnituri chiulasa, supape etc - toate noi, OEM)

- acum are pe ea cauciucuri noi Dunlop Qualifier, furtune de frana cu insertie metalica si capace de carbon pe care n-am apucat inca sa le montez. Vin si alea cat de curand.

- revizie facuta la inceputul lui aprilie (carburatie, curatat / uns filtrul de aer, ulei Motul 5100, filtru de ulei)

- kitul de lant de pe ea are cam 10.000 km si mai are destula viata in el.

- saua retapitata la Dan in TM la inceputul lui martie

- reviziile si interventiile la ea s-au facut la Ambulanta Moto si pentru fiecare interventie e stampila lui Patrick cu data, nr de km si ce a facut la ea.

- in toamna i-am pus si baterie noua Varta

 

Pretul pentru ea e echivalentul unui CB500, adica 1500E. Fix, nu mai negociez nimic. :) De asa zic ca nu o sa plec prea curand de aici.

 

 

post-20786-0-27827700-1429104034_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA cat de "repede" se dau VTR-urile, cred ca o sa mai fim mult si bine pe aici, si eu si Roni.

 

N-o faci bucati? ca vreau cate ceva de pe ea :wink:

 

 

:P

» Post actualizat in 15 Apr 2015 13:24

Metale, daca o vindei asta toamna, ti-o cumparam eu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi ce ai nevoie si te ajut :) Mai am o gramda de cacaturi pe acasa!

 

Asta toamna a stat o gramda trasa pe dreapta, nu prea ma gandeam la vandut. Voiam sa o fac repede si sa ma mai prin ceva din sezon, dar zapada aia timpurie m-a descurajat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cand prindem un uichend cald si liber la manadoi facem treaba

 

 

O sa vb de unu singur p-aici, scriu ceva, imi dau "quote" si imi raspund

 

 

ALELIUAAAAAA!!! In sfarsit s-a prins cineva...ca ma intrebau toti prietenii..."de ce 665"

 

itr-adevar, 666 era luat dar 5-ul ii da un caracter comic

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA cat de "repede" se dau VTR-urile, cred ca o sa mai fim mult si bine pe aici, si eu si Roni. :)

A mea a zburat in 2 saptamani dupa ce am pus-o.

Tot cu 1500e a zburat.

Doar ca am aflat recent ca cel caruia i-am dat-o i-a rupt cadru si facut-o dauna totala :crack: .

Cand a luat-o era dezamagit ca nu prea are cai multi...si nu crede ca poate sa se tina dupa un amic de al lui cu z1000.Restul intelegi si voi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: si a mea cred ca a fost data dauna totala si reparata. Am schimbat codita cu subcadru si carena, suportii de scarite spate erau rupti si sudati, la fel si suportul de scarita dreapta, l-am schimbat si pe acela. Pedala de frana era inoita, nu am gasit alta pe aici asa ca am indreptat-o cat sa pot frana. Cadrul de bord si ala era stramb, l-am indreptat cat am putut.. Carenele aveau toate prinderile rupte si vai-mama-lor reparate... le-am facut calumea. Capacul de la ambreiaj era polizat incat transpira ulei pe acolo - am luat altul. Si lista e lunga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai am datele lui de contact.

Am inteles ca s-a ales doar cu un picior rupt...

Evacuarea+finalele meritau cumparate,dar la cum se zicea ca a facut-o acordeon,nu cred ca mai e ceva de luat de pe ea...

Mecanic mai trebuiu schimbate arcurile in amortizoare pentru ca mi se parea prea barca si radiatorul de pe dreapta cam picura pe la garnitura de etansare...

In rest era buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rocker, da un semn cand e un weekend frumos si ancoram codita

 

Metal, ipoteza soc, ca sa zic asa :crack: nu te intreb motivul vanzarii, dar stiu ca ai bagat o gramada de timp si bani intr-ansa. Sper sa-ti gasesti FZ(s)-ul visat :)

cum spuneai si tu, inca nu ne luam la revedere dat fiind faptul ca daca n-are vrun "R" nu se vinde asa repede. Eu probabil c-o s-o fac pe a mea in final pt ca nu am cu ce merje vara asta si la cate am facut in si la ea, nu mor daca n-o dau. Cred ca ma apuc s-o ciopartesc in toamna sa vedem daca regia mea din cap are a face cu realitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt eu nu vreau sa o vand, vreau doar sa o fac de rusine :) Fix ca-n bancul de mai jos.

 

Se duce un om la targ sa vanda un cal, urat cu spume, slab, vai mama lui. Pana la urma, cineva se opreste si la el sa-l intrebe de cal.

- Calul asta e muncitor, trage la caruta?

- Nuuu, e o putoare si jumatate, da-l dracu.

- Da' de sanatos, e sanatos?

- Nuuu, e bolnav, da-l dracu. Mereu se imbolnaveste.

- Da' de mancat, mananca, bea apa?

- Nuuu, da-l dracu, si de asta ii ie lene!

- Da la samanta e bun? Se urca pe iepe?

- Nuuu, nici nu i se mai scoala, da-l dracu de cal!

- Bine domnule, pai crezi ca o sa vinzi vreodata calul asta?

- Nuuu, da-l dracu de cal!

- Pai si atunci de ce ai venit cu el la targ?

- Sa-l fac de rusine, sa rada toata lumea de el, da-l dracu de cal!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre' sa fac ceva cu lumanarea asta de far....chior mai e! pe langa ala de Bandit, care era un ceaun de naked, nu bate nici la jumtatate din intensitate.

 

sfaturi baieti? ceva becuri mai jmekere?

 

xenonul e ultima solutie pe care as alege-o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre' sa fac ceva cu lumanarea asta de far....chior mai e! pe langa ala de Bandit, care era un ceaun de naked, nu bate nici la jumtatate din intensitate.

 

sfaturi baieti? ceva becuri mai jmekere?

 

xenonul e ultima solutie pe care as alege-o

Cauta un far auto pe care il dezmembrezi si scoti lupa din el.

Am vazut lupa de bmw e46 pusa pe un 954 care batea exact unde trebuia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rocker, am un bixenon cu tot ce-i trebe si bec de rezerva, daca te bate in final gandul serios, da un semn. Eu am jubilat daca sa-l pun au ba dar raman la ce spune Metal.

Metal, am pus si eu VTR-ul pe FB sa-l fac de ras, dar tot i-au dat cativa like-uri. 'pa ce ca m-a scos din sarite, mai e si o motocicleta nesimtita :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cum e cu VTR-ul? E ca si atunci cand te indragostesti de o curva... incerci sa ii uiti trecutul, ea-ti promite ca s-a schimbat, tu o crezi. Dar curva tot curva ramane si are grija sa-ti reaminteasca asta :)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) eu n-am ajuns la o asemenea aspiratie psihologica. Dupa ce am mesterit la VTR simt o scarba viscerala si dispret fata de oamenii care au gandit-o si fata de compania care a lasat-o sa iasa pe poarta. Daca o pastrez si probabil modific, voi sterge orice denumire a companiei care a facut-o. Din punctul meu de vedere honda nu-si merita renumele si spun asta nu doar din perspectiva vtr-ului ci si a altor catorva modele de la lauda toti (vezi si F4-le). Poate suna prea personal dar pentru mine motoarele sunt mai mult decat un hobby iar buna lor functionare nu se face doar cu-n spray de lant si cuvinte de lauda ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat xenon, mai bine o lupa in far. E putina munca,dar lumina va fi net superioara oricarei tigai de xenon. Pt ca lumina este concentrata cum trebuie si unde trebuie. SI daca pui si lupa + xenon = esti bo$$ la capitolul lumina.

 

 

Cauta un far auto pe care il dezmembrezi si scoti lupa din el.

Am vazut lupa de bmw e46 pusa pe un 954 care batea exact unde trebuia

 

asta presupune ceva lipituri si alte trebi din astea prin far nu?

 

Incearca cu Philipsuri Ultravision sau Nightvision. Xenonul chinezesc pe moto mi se pare cea mai mare tiganie.

 

Am gasit...se numesc Philips X-Treme Vision

ttp://www.becurionline.ro/bec-far-h4-x-treme-vision-blister-1-buc-66336.p.html

 

30 de lei H4 cu 3350 K auto

 

si varianta dedicata moto

ttp://www.becurionline.ro/bec-motocicleta-h4-x-treme-vision-blister-1-buc-11148.p.html

 

53 lei H4 cu 4000 K

 

o fi doar marketing diferenta aia de bani? nu stiu...diferenta fata de stock pare maricica oricum, cred ca merg pe varianta asta

 

 

Rocker, am un bixenon cu tot ce-i trebe si bec de rezerva, daca te bate in final gandul serios, da un semn. Eu am jubilat daca sa-l pun au ba dar raman la ce spune Metal.

Metal, am pus si eu VTR-ul pe FB sa-l fac de ras, dar tot i-au dat cativa like-uri. 'pa ce ca m-a scos din sarite, mai e si o motocicleta nesimtita :))

 

Cum ziceam, Xenonul e ultima solutie la care as apela, chiar ultima!

Nu suport xenoanele after-market, sunt niste chacaturi si am umplut muuuulte frigidere din cauza lor...

 

Da-mi pe PM feisbucu tau...

 

Stii cum e cu VTR-ul? E ca si atunci cand te indragostesti de o curva... incerci sa ii uiti trecutul, ea-ti promite ca s-a schimbat, tu o crezi. Dar curva tot curva ramane si are grija sa-ti reaminteasca asta :)))))

 

nu va mai jigniti mah motoretele! :P nu e vina lor

» Post actualizat in 16 Apr 2015 05:59

 

Roni, on 16 Apr 2015 - 00:07, said:

Daca o pastrez si probabil modific, voi sterge orice denumire a companiei care a facut-o. Din punctul meu de vedere honda nu-si merita renumele si spun asta nu doar din perspectiva vtr-ului ci si a altor catorva modele de la lauda toti (vezi si F4-le). Poate suna prea personal dar pentru mine motoarele sunt mai mult decat un hobby iar buna lor functionare nu se face doar cu-n spray de lant si cuvinte de lauda ...

 

Si eu am dezlipit tot ce s-a putut cu HONDA de pe motoreta cam din acelasi motiv, ca "Honda-i Honda, frate!"

La un moment dat ma gandeam sa pun stickere pe carene cu Suzuki ZX10-R sau Yamaha GSXR sau ceva de genu

...parca am fi chopperisti d-aia de urasc compania Harley dar folosesc tot motoare HD si scriu pe rezervor "Fuck MoCo"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam da...N-am stat sa il intreb,dar am fost umit cat de bine se vedea

 

poate pe termen lung o sa fac si asta, doar lupa, fara xenon, acum raman la varianta cu Philips X-Treme Vision Moto

 

 

Roni, on 16 Apr 2015 - 00:07, said:

Daca o pastrez si probabil modific, voi sterge orice denumire a companiei care a facut-o. Din punctul meu de vedere honda nu-si merita renumele si spun asta nu doar din perspectiva vtr-ului ci si a altor catorva modele de la lauda toti (vezi si F4-le). Poate suna prea personal dar pentru mine motoarele sunt mai mult decat un hobby iar buna lor functionare nu se face doar cu-n spray de lant si cuvinte de lauda ...

Si eu am dezlipit tot ce s-a putut cu HONDA de pe motoreta :) cam din acelasi motiv, ca "Honda-i Honda, frate!"

La un moment dat ma gandeam sa pun stickere pe carene cu Suzuki ZX10-R sau Yamaha GSXR sau ceva de genu :crack:

...parca am fi chopperisti d-aia de urasc compania Harley dar folosesc tot motoare HD si scriu pe rezervor "Fuck MoCo"

Editat de MotoRocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...