Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam asa e :) E cam greu cu ce sa iau dupa. Nu prea as vrea iarasi sport/semighidoane. Mi-ar placea un naked, un naked mare, eventual tot V2. Daca nu pica nimic, ma multumesc si cu un Z750.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa e :) E cam greu cu ce sa iau dupa. Nu prea as vrea iarasi sport/semighidoane. Mi-ar placea un naked, un naked mare, eventual tot V2. Daca nu pica nimic, ma multumesc si cu un Z750.

Vezi ca sunt cateva cagiva v raptor pe net,la vanzare.

S-ar putea sa iti placa o jucarie dasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu SV-ul are si jugul de N cu ghidon N, originale...le da odata cu mobra


» Post actualizat in 20 Apr 2015 09:24

Adriane, daca ai puc ochii pe ea e nasol, ca Metal e mai aproape si ti-o ia de sub nas :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, alte sugestii de motociclete mai aveti?

 

Nu de alta, dar daca e ceva interesant, sa stiu cum pun problema vanzarii :) Daca nu, ne bucuram in continuare de VTR cu cauciucurile noi, capacele de carbon si motorul proaspat revizuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, alte sugestii de motociclete mai aveti?

 

Nu de alta, dar daca e ceva interesant, sa stiu cum pun problema vanzarii :) Daca nu, ne bucuram in continuare de VTR cu cauciucurile noi, capacele de carbon si motorul proaspat revizuit.

Suna-l pe fratemiu si vezi ce rezolvi.

N-o sa iti lipseasca cuplul de la vtr,plus ca o sa iesi mai castigat la capitolul ciclistica si consum.

Editat de G B V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,

 

doar una singura. Si omul pare destul de hotarat. Mai ramane sa vina sa o vada. Am avut-o in service la Patrick ca mi-a pleznit un furtun de la un radiator si mi-a (cuvant urat) antigelul. E gata de joia trecuta, dar n-am avut timp sa ma duc sa o iau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,

 

doar una singura. Si omul pare destul de hotarat. Mai ramane sa vina sa o vada. Am avut-o in service la Patrick ca mi-a pleznit un furtun de la un radiator si mi-a (cuvant urat) antigelul. E gata de joia trecuta, dar n-am avut timp sa ma duc sa o iau...

De apreciat ca mai sunt si oameni care au asa grija de mobre.

Majoritatea le vand cu 20000 km absolut reali,in stare PERFECTA si cu distributia schimbata la 10000 km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De apreciat ca mai sunt si oameni care au asa grija de mobre.

Majoritatea le vand cu 20000 km absolut reali,in stare PERFECTA si cu distributia schimbata la 10000 km.

ai uitat ca-s "tzipla" doar "pentru cunoscatori" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram la Patrick sa iau agregatul si m-a sunat baiatul ca a ajuns la LIDL-ul de pe Pallady si ca ma asteapta. Am plecat de pe Fundeni si am mers cum trebuie sa se mearga cu VTR-ul: H A I D U C I E !!!! Motocicleta acum e exact cum trebuie sa fie: reglata, sincronizate carburile, lichid nou in frane, franeaza cum trebuie, gumele o tin lipita pe asfalt, trage calumea in ture! Cum am trecut de Ozana imi venea sa tin drumul drept si sa-i dau un cox pe A2 si sa-l las pe baiat sa astepte acolo. Dar n-am facut-o. Am cotit in parcarea supermarketului. Am vorbit, am povestit. Astept maine semn sa vedem ce zice. Parca nu i-as da-o, totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Am plecat de pe Fundeni si am mers cum trebuie sa se mearga cu VTR-ul: H A I D U C I E !!!! Motocicleta acum e exact cum trebuie sa fie: reglata, sincronizate carburile, lichid nou in frane, franeaza cum trebuie, gumele o tin lipita pe asfalt, trage calumea in ture! Cum am trecut de Ozana imi venea sa tin drumul drept si sa-i dau un cox pe A2 si sa-l las pe baiat sa astepte acolo....

...........

............

.............

...Parca nu i-as da-o, totusi.

 

AHA! :D

 

ti-am zis, eu in locul tau n-as da-o, mai ales in banii aia....gandeste-te bine ce vrei si daca vrei neaparat altceva, da-o cu 1500 ca altfel o sa mai stea la tine putin

» Post actualizat in 20 Apr 2015 20:05

PS: in noaptea aia cand am vb cu tine pe whatsapp m-am delectat si eu cu ZVÂC-ul ala cand ii dai a-II-a scurt din a-I-a - in ture mari...pe loc la semafor-GAAAAAAAAZ a-2-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: -GAAAAAAAAAZ!!! a-3-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: GAAAAAAAZ!!!! si puterea nu se mai termina..... V-urile astea mari iti fac inima sa bata, cum trag, cum iti intind mainile, cum vibreaza, cum latra sub tine cand o urci in ture, cum bubuie pe toba in frana de motor.....senzatiile astea n-o sa le ai niciodata pe Z750

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii dai a-II-a scurt din a-I-a - in ture mari...pe loc la semafor-GAAAAAAAAZ a-2-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: -GAAAAAAAAAZ!!! a-3-a GAZ!ZVÂÂÂÂÂÂC!!!! :eek: GAAAAAAAZ!!!! si puterea nu se mai termina..... V-urile astea mari iti fac inima sa bata, cum trag, cum iti intind mainile, cum vibreaza, cum latra sub tine cand o urci in ture, cum bubuie pe toba in frana de motor.....senzatiile astea n-o sa le ai niciodata pe Z750

aici sunt perfect de acord cu tine, mai ales cu galgaitul la frana de motor. motorul suna frumos, aproape ca un Ducati doar ca in asta nu se aude zdranganit de piulite la ambreiaj :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici sunt perfect de acord cu tine, mai ales cu galgaitul la frana de motor. motorul suna frumos, aproape ca un Ducati doar ca in asta nu se aude zdranganit de piulite la ambreiaj :mexicanwave:

Ducati incearca sa faca un sunet ca al Vtr-ului,dar inca n-au ajuns la performanta asta....Ar cam trebui sa apeleze la echipamentele de sunet Yamaha,ca sa le faca un amplificator ceva si eventual niste difuzoare bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

G B V sa nu exageram :-L nu-s fan nici Ducati (ca n-am) si nici Honda (pentru ca honda am :crack: ) zgomotul ala e o chestiune de gusturi, perofmantele insa sunt mult peste orice gioarsa mai c@k honda, cel putin pe stradal. motorul ala in L (un pseudo-mono de fapt) face multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

G B V sa nu exageram :-L nu-s fan nici Ducati (ca n-am) si nici Honda (pentru ca honda am :crack: ) zgomotul ala e o chestiune de gusturi, perofmantele insa sunt mult peste orice gioarsa mai c@k honda, cel putin pe stradal. motorul ala in L (un pseudo-mono de fapt) face multe

Am zis-o la misto iti dai seama :alcy: .

Pentru nevoile de zi cu zi si daca mai adaugam si costurile intretinerii,honda iese castigatoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costurile de intretinere sunt mai ridicate la ducati, dar daca vrei performante mai bune ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...