Sari la conținut

Grupul Asterix&friends La Babele


Postări Recomandate

dupa o serie de telefoane/SMS/IM.... in serie ne-am strins la MacOtopeni la 8 si dupa 8 cinci motocicletetrei din ele si cu o pasagera.

sa vedem daca i-am retinut:

eu, Prafuit (Cristi), Vulturul Argintiu+Dana, Andrei+Andreea (?) si razvan (Sancez) si Alina, ba nu, Oana, ba nu, Cristina, ba nu, Ionela :cheers:..... era unu din astea sau doua.

am ajuns la baltoaca aia de se vede in poza . in timp ce puneam de foc, mai ales Vulturul , lumea s-a dezechipat , sh-a pus echipamentul la odihna si s-a aciuat pe linga balta .

Prafuit isi aducea bagajele mai linga flacara . apare si Andrei care se oprise pe undeva pe traseu .

Lumea facea cunostinta, cautam numele de sub ID-uri . Acesta este momentul cind am aflat defapt numele celei pe care, in lipsa acestui moment, urma sa fie numita Razvanitza.

Moment de mare angajament, se baga la ghiozdan

Acesti doi se cracanau de ris auzindu-l pe Andrei povestind ca a invatzat el la Zoologie ca vaca poate, la nevoie, sa alerge cu 60km/h . Ne-au si filmat.

Acu' atractia serii. Lasati baietii, care reparau o cordelina, priviti in spate. . Asta se vede dupa ce se dau laoparte. . ce facea nenea? Pai ce sa faca, spala masina de parf cu ajutorul unui "Vermorel" (sau "atomizor") :o

Perechea Razvan+"Razvanitza"(Oana/Ionela/Alina/Cristina/...) la cules de ......chinga

Razvan la Releu, cu rotile de la motocicleta spre nucleul Pamantului si coarnele aceleasi motociclete spre cer, pozitia ideala, incercind sa afle de ce nu i-am prins din urma pe ceilaltisi foisorul din curtea releului Puteam sa pozez si releul dar era in ceatza si cred ca se suparau mai tare domnii de acolo. Si asa ne-a luat la ochi un ARO alb.

POZA CU BABELE adica motociclete, fete, o masina si BABELE

si o poza mai artistica. am incercat toata saptamina sa fac o poza cu lumina soarelui trecind prin nori. iote ca am reusit ceva-ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: , salut d-le Serban !

Apreciez initiativa de a povesti inceputul calatorie si modul de a prezenta realitatea, dar ............ am o rugaminte: - daca mai vrei sa scri la clubul Asterix (nu cum ai scris tu ...) trebuie sa-ti schimbi comportamentul fata de cei cu care mergi.

Eu consider ca membrii acestui club care pana acum sunt doar doi: EU si DHL si m-as bucura sa adere si cei mai nesuferiti nazdravani si ''cheltuitor'' din tura de la Portita, trebuie sa aibe ALT TEMPERAMENT ca sa nu zic caracter.

 

Gestul pe care l-ai facut la plecare nu sunt deacord cu el.

 

Oricum iti urez asfalt uscat si sosele fara gropi, si .......... poate ai retinut ceva din putinul ce l-am scris.

Iti multumesc si scuza-ma daca am fost prea direct - asta e un defect al meu.

 

iar acum sa bem si sa uitam de ..... esecul plecarii din Bucale: vf. Omu.

Focul de searapost-13938-1187623675_thumb.jpg si pe alt fundal post-13938-1187623692_thumb.jpg, am stricat putina coarda statica si o chinga la taraitul lemnelor dar a meritat, nu ?

 

Sa fac o mica paranteza - scopul calatoriei era vf. Omu din Bucegi si apoi coborare pe unde se poate, dar a iesit urmatorul traseu: Buc-Sinaia-Moroieni-Bolboci (pozele cu prima masa) - Babele ( aici dl. Serban ne paraseste)-Bolboci-Padina-Pestera Schit-Pestera hotel - Cab. Cuibu Dorului - Sinaia - Comarnic -Secaria- V. Doftanei -Paltinu- Campina - Bucale.

 

Imagini de la prima dimineata din Padina post-13938-1187623692_thumb.jpgpost-13938-1187624129_thumb.jpg

voi continua,

post-13938-1187624112_thumb.jpg

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"trebuie sa aibe ALT TEMPERAMENT ca sa nu zic caracter"

 

deci sa ma apuc de baut si condus zici? sau de lasat colegii de grup, care nu stiu drumul , in urma? sau cind sunt intrebat daca asta e drumul pe care am venit sa raspund DA desi nu-i ala si sa-mi pun colegii de grup in dificultatea coboririi pe un drum pe care nu se stie daca se poate cobori?

 

eu ziceam ca povestim pe unde am fost nu cum ne-am certat

PS; am modificat si "AXTERIXUL"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"trebuie sa aibe ALT TEMPERAMENT ca sa nu zic caracter"

 

deci sa ma apuc de baut si condus zici? sau de lasat colegii de grup, care nu stiu drumul , in urma? sau cind sunt intrebat daca asta e drumul pe care am venit sa raspund DA desi nu-i ala si sa-mi pun colegii de grup in dificultatea coboririi pe un drum pe care nu se stie daca se poate cobori?

 

eu ziceam ca povestim pe unde am fost nu cum ne-am certat

PS; am modificat si "AXTERIXUL"

 

Da, poate ca ai dreptate !? .....

Si eu consider ca daca am baut unul sau doua sau maxim trei paharute de plastic cu bere in timp ce mancam NU INSEAMNA CA '' ma apuc de baut si condus '', iar daca dumneata nu consumi alcool asta nu inseamna ca esti obligat sa faci ceea ce fac altii (eu te apreciez ca nu consumi alcool - BRAVO TIE !!!).

iar la faza cu ... am lasat colegii de drum esti chiar ridicol ... atata timp cat esti in romania si mai sti sa vb romaneste poti intreba in stg + drp pe unde se ajunge, eu nu pot sa merg cu viteza care mergeai tu (si solo), consider ca e prea mica si ma dezechilibrez, iar de asteptat v-am asteptat acolo unde era nevoie sa nu va rataciti - ok ?!

 

Daca ai puterea spune sa auda toata lumea ce i-ai spus lui Razvan (Doctorul) cand ai plecat spre casa !

:cheers: asa ceva nu se face, chiar daca nu te simteai bine, trebuia sa vb altfel :o

 

referitor la dificultatea coborarii: - daca te crezi capabil o iei primul si faci traseu, daca nu crezi ca poti ... ramai mai printre ultimii si sigur nu ai sa cazi :D , sau poate ca ai sa cazi si asa, calmul de care are nevoie un motociclist sau un alcoolist sau un incepator nu prea te caracterizeaza - o spun fata de cele vazute !

 

Iti doresc succes in viitoarele tale calatorii si poate ca ne vom mai vedea pe anumite carari pline de astfalt.

 

SUCCES !

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Lasati prostiile. Important e ca ati mers prin locuri frumoase, ce care eu doar cu piciorul le-am vizitat. Imi pare rau ca nu am putut venii cu voi cu Natasha, si vad ca nu a mai fost nici o rusoaica buna cu voi. Sper sa ajung si eu pe acolo cu iubi mea. Altii au fost cu Loganul pe acolo, asa ca Natasha cred ca facea si ea fata atat cat putea si cat puteam si eu ca sunt incepator, dar sa ne plimbam si sa ne simtim bine impreuna, asta e ceea ce conteaza.

Mai bagati si voi poze care mai aveti, nu mai va certati aiurea. Cei care n-au fost cu voi ce sa inteleaga din iesirea asta?

Va salut pe toti :cheers: :D

Ciao!

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Lasati prostiile. Important e ca ati mers prin locuri frumoase, ce care eu doar cu piciorul le-am vizitat. Imi pare rau ca nu am putut venii cu voi cu Natasha, si vad ca nu a mai fost nici o rusoaica buna cu voi. Sper sa ajung si eu pe acolo cu iubi mea. Altii au fost cu Loganul pe acolo, asa ca Natasha cred ca facea si ea fata atat cat putea si cat puteam si eu ca sunt incepator, dar sa ne plimbam si sa ne simtim bine impreuna, asta e ceea ce conteaza.

Mai bagati si voi poze care mai aveti, nu mai va certati aiurea. Cei care n-au fost cu voi ce sa inteleaga din iesirea asta?

Va salut pe toti :agree: :ok:

Ciao!

:ok:

:) , draga DHL nu poti tu sa citesti ca un baiat cuminte si intelegator fara sa participi momentan cu asemenea ajutor ??? :smoke:

 

gata am terminat cu evenimentele neplacute .

 

imagini de duminica dimineatapost-13938-1187797126_thumb.jpgpost-13938-1187797163_thumb.jpgpentru cine nu cunoaste - cabana Padinapost-13938-1187797990_thumb.jpgin continuare va prezint mascota loculuipost-13938-1187798058_thumb.jpgpost-13938-1187798104_thumb.jpgpost-13938-1187798147_thumb.jpgcred ca se tavalea in cenusa sau chiar era magar de murdarpost-13938-1187798216_thumb.jpgpost-13938-1187798231_thumb.jpgputina echitatie la sfoarapost-13938-1187798285_thumb.jpgimagini de la hotel Pesterapost-13938-1187798346_thumb.jpgpost-13938-1187798366_thumb.jpg

va urma :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: salut,mai continui cu ceva imaginipost-13938-1187882109_thumb.jpgechiparea pentru ploaie se face in cheile Tatarului post-13938-1187882193_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 19:15 -------------
:P salut,mai continui cu ceva imaginipost-13938-1187882109_thumb.jpgechiparea pentru ploaie se face in cheile Tatarului post-13938-1187882193_thumb.jpgpost-13938-1187882229_thumb.jpgiar dupa ploicica racoroasa au urmat vaporiipost-13938-1187885679_thumb.jpgpost-13938-1187885699_thumb.jpgdoctorul si doctoritapost-13938-1187885750_thumb.jpg

 

--- Mesaj completat în 25 Aug 2007 13:16 -------------
:smoke: , ce mai face Maharelu ???

mai omule tu chiar esti ghinionist in aceasta viata a celor doua roti.

ieri pe la 23.00 m-am vazut intamplator cu Doctorul si mi-a povestit patania de la Tg. Mures, mai bine ca nu am avut camion ca nu ti-ai fi dat seama de calitatea fierului decat la bucale si ... cred ca era prea tarziu.

cauta repede pe net ceva in zona de nord a Italiei si sa vb., in septembrie plec si vreau sa teiau si pe tine sa-ti luam in p....e noastre bicicleta ca nu mai suport acest ghinio al tau si sincer sa fiu imi e cam frica de ce poti scoate din tine si de aceea vreau sa te ajut, nu vreau sa ma umilesti cu experienta ta in ale celor 2 roti.

 

cauta repede ca pleaca camionul.

 

imagini in continuare la tura de la Babele.

 

post-13938-1188036483_thumb.jpgin drum spre Secaria o imagine din vf de deal, post-13938-1188036557_thumb.jpgpost-13938-1188036591_thumb.jpgla barajul Paltinu post-13938-1188036652_thumb.jpgpost-13938-1188036692_thumb.jpg

la mine aici se termina filmul ..... .

cei care au mai facut poze sa le arate, daca vor .

 

Sambata asta am vrut sa fac traseu in premiera dar ..... treburile casei si serviciul nu m-au lasat, dar poate ca duminica fortez si o recuperez.

 

Pe curan dragi colegi. :agree:

post-13938-1187882211_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...