Sari la conținut

Concurentii romani la Paris Dakar 2005


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

Cele de mai jos le-am primit de la Romeo cu rugamintea sa le trimit celor care l-ai urmarit la Dacar. Eu va trimit aceste rinduri in forma exacta in care mi-au fost transmis.

 

 

"Pana nu demult am crezut ca la acest concurs am risipit bani pentru a-mi satisface in primul rand dorinta, poate egoista, de a fi primul roman la Dakar. M-am intors in tara si am citit intr-o noapte, pe nerasuflate, toata corespondenta, pe care voi, cei care m-ati urmarit minut cu minut ati purtat-o. Am ramas profund impresionat de cata emotie, cat suflet si cata pasiune ati putut sa strecurati in randurile pe care seara de seara le-ati scris, urmarindu-mi evolutia. Si dupa atatea lucruri pe care le-am invatat in aceasta aventura, datorita voua, am inteles inca ceva, si anume: ca daca prin ceea ce faci, aduci un strop de bucurie si speranta, in sufletul cuiva, atunci nu mai conteaza, nici cat costa, nici cat risti si nici cat suferi.

 

 

 

Va multumesc,

 

Romeo Dunca"

 

Salut Zsolt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 731
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intradevar suntem mandri de voi si va multumim pentru ce ati facut.

Pe Romeo Dunca l-am auzit ca este bucuros pt ca a participat si pentru ca a ajuns cu bine la Dakar ,dar alta participare nu-l mai intereseaza . Zsolt tu nu ai spus nimic despre o alta eventuala participare. Anul viitor mai ai chef de acest raliu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Pentru doritori, puteti descarca interviul cu Romeo Dunca si Zsolt, de la TVR1, de pe adresa :

 

http://www.cosmin_ozzy.clubromantic.ro

Din pacate, am sa mai las 3 zile filmele la locatia de mai sus si apoi sunt nevoita sa le sterg, serverul nefiind al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am cumparat de la SMAEB, standul KTM, DVD-ul facut de ei, cu filmari inedite (altele decat cele de la Eurosport) si cu comentariul lui Zsolt. Interesant! Costa 50 de lei, dar recomand si altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...