Sari la conținut

Conversie Street Legal


Postări Recomandate

Despre ce omologare vorbesti? Daca ai actele de provenienta al motocicletei (talon, factura sau contract de vanzare cumparare) trebuie sa ii faci identificarea la RAR si apoi cu actele la politie. Daca vrei sa ii pui semnalizari si stop pe frana gasesti la Auner (si la cei care aduc de la ei), pretul pentru 4 semnale si un stop pe frana este maxim 100 Euro. Mai dai vreo 2 sute la un electrician bun sa iti lege semnalele si stopul la firele pe care sigur motorul le-a avut si probabil le mai are. Spor la treaba. Apoi Whellies prin oras sa te vada fetele :cheers:

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce omologare vorbesti? Daca ai actele de provenienta al motocicletei (talon, factura sau contract de vanzare cumparare) trebuie sa ii faci identificarea la RAR si apoi cu actele la politie. Daca vrei sa ii pui semnalizari si stop pe frana gasesti la Auner (si la cei care aduc de la ei), pretul pentru 4 semnale si un stop pe frana este maxim 100 Euro. Mai dai vreo 2 sute la un electrician bun sa iti lege semnalele si stopul la firele pe care sigur motorul le-a avut si probabil le mai are. Spor la treaba. Apoi Whellies prin oras sa te vada fetele :o

 

drz400E nu se poate inmatricula, nu te primesc aia de la RAR cu ea asa cum o cumperi(vreau s-o cumpar noua),

intrebarea e daca trebuie sa cumpar un kit de genul https://www.bajadesigns.com/NET/item_detail...emCode=121010WT , care e si el la randul lui omologat sau pot sa-i pun eu semnale, oglinzi, etc.

 

wheelie fac numai cu chopperul (din greseala :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as duce intäi la rar cu actele pe care le ai.cänd am inscris-o pe a mea(exc 400)nu prea sau interesat de semnalizatoare,stopuri,claxon etc.Actele sunt de obicei problema!

 

Pentru ca a ta are probabil omologare de serie.

 

adorlith, suna-l pe Petre 0722 383 430. El a omologat si a inmatriculat un quad de curse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...