Sari la conținut

Se Baga Careva La Transfagarasan We Asta? Sau Orice Alta Parte?


dragosgeo
 Share

Postări Recomandate

din Bucuresti, vezi aici: /index.php?showtopic=127915

 

..... eu o sa vin din cealalta directie :agree:

 

baietii spuneau ca pleaca azi. deja "cred" ca suntem 4 motoare, 2 enduro si 2 choppere.

diseara stiu mai mult. cine mai vrea, pls come!

poate ramanen peste noapte undeva pe langa Sibiu....paltinis....etc.

 

hai, cine se mai baga? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi motoristi,

am fost ieri pe Transfagarasan (coborare din Sibiu) inspre Buc.

a fost groaznic! pe motor transfagarasanul nu trebuie facut.

este plin de pietre, iar cand spun asta, nu ma refer la o piatra aici, una colo......ci covor de pietris. am dat si de ploaie, am facut ore bune pe el, iar roata din spate mi-a fugit de nu stiu cate ori...

 

deci aviz amatorilor. nu faceti transfagarasanul decat de maxima nevoie. altfel va veti blestema zilele :agree:

 

eu am ramas profund de prost impresionat. am un enduro si tot mi-a fost greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiete, tu nu esti normal. Adica eu fac Transfagarasanul de 2 ori (si o data ocolesc Lacul Vidraru pe la Cumpana! ) si nu ma pling, si tu descurajezi lumea pentru citeva pietricele ???????????????

 

Nu zic, pentru sporturi e destul de neplacut, dar in nici un caz descurajant. E o sosea frumoasa si usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiete, tu nu esti normal. Adica eu fac Transfagarasanul de 2 ori (si o data ocolesc Lacul Vidraru pe la Cumpana! ) si nu ma pling, si tu descurajezi lumea pentru citeva pietricele ???????????????

 

Nu zic, pentru sporturi e destul de neplacut, dar in nici un caz descurajant. E o sosea frumoasa si usoara.

 

 

de acord

adevarat

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiete, tu nu esti normal. Adica eu fac Transfagarasanul de 2 ori (si o data ocolesc Lacul Vidraru pe la Cumpana! ) si nu ma pling, si tu descurajezi lumea pentru citeva pietricele ???????????????

 

Nu zic, pentru sporturi e destul de neplacut, dar in nici un caz descurajant. E o sosea frumoasa si usoara.

subscriu

am fost anul asta de 2 ori si intentionez sa mai merg cel putin 1 data in toamna asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi motoristi,

am fost ieri pe Transfagarasan (coborare din Sibiu) inspre Buc.

a fost groaznic! pe motor transfagarasanul nu trebuie facut.

este plin de pietre, iar cand spun asta, nu ma refer la o piatra aici, una colo......ci covor de pietris. am dat si de ploaie, am facut ore bune pe el, iar roata din spate mi-a fugit de nu stiu cate ori...

 

deci aviz amatorilor. nu faceti transfagarasanul decat de maxima nevoie. altfel va veti blestema zilele :smoke:

 

eu am ramas profund de prost impresionat. am un enduro si tot mi-a fost greu.

 

Bullshit. E ok drumul. Pana la urma suntem in Romanica iar Transfagarasanul e un traseu ceva mai dificil decat rutele obisnuite Cheia/Siriu. Traseul poti sa il faci si cu scuterul si cu Hayabusa. Cat despre probleme...tipul care era cu mine acum 2 zile avea numai 1500 de kilometri la activ si era sa ramana in pana prostului dar s-a descurcat. Mai erau niste tipi carora li se rupsese lantul la motocicleta dar si ei s-au descurcat. Sa mai povestesc despre turistii straini care faceau traseul pe bicicleta? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bullshit. E ok drumul. Pana la urma suntem in Romanica iar Transfagarasanul e un traseu ceva mai dificil decat rutele obisnuite Cheia/Siriu. Traseul poti sa il faci si cu scuterul si cu Hayabusa. Cat despre probleme...tipul care era cu mine acum 2 zile avea numai 1500 de kilometri la activ si era sa ramana in pana prostului dar s-a descurcat. Mai erau niste tipi carora li se rupsese lantul la motocicleta dar si ei s-au descurcat. Sa mai povestesc despre turistii straini care faceau traseul pe bicicleta? :agree:

 

va urez toate cele bune. io unul nu sunt masochist. poate daca m-as fi pregatit de offroad, ar fi fost mai bine.

spun doar ca ploaia colaborata cu pietrisul fac din transfagarasan un drum de cosmar.

 

in rest, am fost pe "Transfagarasanul" din Muntenegru - care apropo e de aproape 100km si mult mai "tehnic" si spectaculos decat al nostru, si frate, sa vezi acolo sosea ca-n palma. altii cum stiu sa le faca?

 

pana la urma sunt de acord cu voi, Transfagarasanul trebuie facut macar o data! fiecare sa poata sa judece de unul singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va urez toate cele bune. io unul nu sunt masochist. poate daca m-as fi pregatit de offroad, ar fi fost mai bine.

spun doar ca ploaia colaborata cu pietrisul fac din transfagarasan un drum de cosmar.

 

in rest, am fost pe "Transfagarasanul" din Muntenegru - care apropo e de aproape 100km si mult mai "tehnic" si spectaculos decat al nostru, si frate, sa vezi acolo sosea ca-n palma. altii cum stiu sa le faca?

 

pana la urma sunt de acord cu voi, Transfagarasanul trebuie facut macar o data! fiecare sa poata sa judece de unul singur.

 

dragosgeo, imi pare rau de experienta ta, probabil ca si ploaia a avut partea ei de vina (de fapt mai mult ca sigur, dar pe ce drum este fun cu motorul cand ploua?)

 

eu sunt tipul care a fost cu piratul si acum am 2000 km pe motor :agree: (si asa e, eram la un pas de pana prostului, ca intruderu' consuma ca o masina; m-a "alimentat" piratul cu 3l si am iesti din impas)

 

in afara de faptul ca m-a durut fundul de la atata stat pe saua motocicletei si am scapat motorul pe jos la o plecare de pe loc in panta (fara urmari, nici macar o zgarietura), restul drumului a fost fara probleme desi o ploicica era sa ne strice ziua

 

privelistea e de mare spectacol si drumul nu e chiar atat de groaznic, doar sa mergi usor ca la plimbare (sunt niste zone cu criblura, si pe o bucata soseaua e plina de petice si gropi)

pe total, merita vazut locul si cu motorul e chiar fun (sigur mult mai fun decat cu masina), doar sa nu ploua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...