Sari la conținut

3xktm Go East


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

ptr moto siberia si mondo enduro ofer la schimb race to dakar,long way down,long way round,si ceva filmulete cu tehnica si initiere ptr enduristi incepatori(toate in engleza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
ptr moto siberia si mondo enduro ofer la schimb race to dakar,long way down,long way round,si ceva filmulete cu tehnica si initiere ptr enduristi incepatori(toate in engleza)

 

 

Ai PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok. din nou si eu :crack:

 

Pentru Moto Syberia va pot pune la dispozitie pe langa cele mentionate mai sus: By Any Means, Red Bull Romaniacs - Hard Enduro Rally 2007, Street Smarts (un fel de tutorial american mai vechi dar bine facut), National Geographic - Need For Speedbikes, The Great Outdoors - The Destroyers 2008, The Great Outdoors - The Formula, Dust to Glory, BBC Special - Richard Hammond meets Evel Knievel.

 

Toate filme, majoritatea ~700Mb, in diverse formate; pentru timisoara le pot scrie pe DVD/CD sau pot sa fac un ftp la mine pe comp si le puteti lua.

 

Inca o data, caut si nu gasesc Moto Syberia, Moto Karpaty, Moto Afryca si ce mai au polonezii :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@ Cucubits:

Asa arata Google daca optezi pentru o cautare dupa criteriul "motokarpaty":

http://www.google.ro/search?hl=ro&q=mo...utare&meta=

 

Asa arata Google daca optezi pentru o cautare dupa criteriul "moto afryka":

http://www.google.ro/search?hl=ro&q=mo...utare&meta=

 

Despre MotoSyberia cred ca ti-am explicat ce si cum in acest topic. E pe bani. Nu il are nimeni pomana. Deocamdata.

 

Lord Maciek a initiat chiar el un topic pe motociclism.ro despre MotoKarpaty. E un tip f. ok si cred ca ai putea stabili lejer un contact cu el pentru a il intreba cum sa faci sa ii dai 19 Euro + taxe si el sa iti dea MotoSyberia.

Aici e link-ul :

/index.php?...c=65657&hl=

 

Daca vei cauta pe Youtube, vei gasi toate filmele de mai sus (mai putin MotoSyberia), atat in poloneza cat si cu subtitrare in engleza.

 

Cred ca tu de fapt ai nevoie de un motor de cautare.

Il gasesti aici :

Google

Mai ai alte nelamuriri?

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce mi-ai spus, stiam deja. Dar cand am vazut ca un pic mai sus, cand a cerut cineva motosyberia si a spus ca ofera ceva la schimb, a primit promt raspuns pm, am crezut ca pe aici asa se procedeaza. Dupa cum probabil ai vazut nu-s de asa mult timp aici, ia-ma mai usor :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Este foarte foarte tare ce au facut polonezii. Am citit si eu pagina cu pagina tot topicul, si acum citesc si celelalte excursii. Am vazut si Motosyberia.. e interesant ca va puteti face o idee despre traseu. Si mai e un interviu cu Mac cam de juma de ora despre excursie si prepararea motoarelor.

Daca chiar va doriti sa vedeti filmul ala dati comanda la ei pe site. Eu l-am luat cu inca 2 prieteni. Nu il punem pe net pt ca consider o chestie de respect pt polonezi si o finantare a excursiilor lor urmatoare (baietii au de gand sa mearga la magadan cu avionul si de acolo sa incerce pe motor cat mai in nord).

si acum sa fim seriosi, nu costa o avere dvd-ul ala, mai ales daca il luati la comun cate 2/3 :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citisem povestea lor si alte "cateva" de pe advrider.. extrem de frumos! Nu cred insa ca trebuie comparat cu "Long Way Round" deoarece este altceva. Fiecare tura e misto si are parte de aventurile ei. Si, de ce sa nu recunoastem, daca am pleca la un drum de cateva saptamani/luni intr-un potential necunoscut, ar fi frumos sa avem un safety car potent si un card cu bani multi. Nu cred ca ar diminua din farmec ci numai din riscuri. LWR a vrut sa fie si un documentar demn de Discovery nu doar o aventura, eventual o promovare a aventurilor in general si a celor pe doua roti in special, ceva reclame la sponsori, ceva caritate, whatever.... Cand stai atatea saptamani in sa pe niste drumuri salbatice in tari "necivilizate" e frumos oricum, e de vis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Citisem povestea lor si alte "cateva" de pe advrider.. extrem de frumos! Nu cred insa ca trebuie comparat cu "Long Way Round" deoarece este altceva. Fiecare tura e misto si are parte de aventurile ei. Si, de ce sa nu recunoastem, daca am pleca la un drum de cateva saptamani/luni intr-un potential necunoscut, ar fi frumos sa avem un safety car potent si un card cu bani multi. Nu cred ca ar diminua din farmec ci numai din riscuri. LWR a vrut sa fie si un documentar demn de Discovery nu doar o aventura, eventual o promovare a aventurilor in general si a celor pe doua roti in special, ceva reclame la sponsori, ceva caritate, whatever.... Cand stai atatea saptamani in sa pe niste drumuri salbatice in tari "necivilizate" e frumos oricum, e de vis.

 

 

Saltare ,

 

uite Mondo Enduro ,

:wink:

 

 

 

http://rapidshare.de/files/41236695/Mondo_Enduro.7z.001.html

http://rapidshare.de/files/41237922/Mondo_Enduro.7z.002.html

http://rapidshare.de/files/41237841/Mondo_Enduro.7z.003.html

 

 

 

Daca are cineva Terra Circa si Moto siberia ar fi frumos sa-l puna pe net undeva sau sa bage un link.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut povestea asta aci si citi pasionati/doritori de off road mai sint... Sper sa nu se supere nenea Raul, dar va intreb: la o aventura de week-end, cu incepere de la Craiova, pe drumuri de care si forestiere, nu vreti sa veniti? Raul si prietenul sau Gladiator, s-au abonat deja. Este o ocazie buna sa ne intilnim si live, nu doar pe sticla si sa mai vedeti niste locuri faine din tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Tot nu se aude nimic de Motosyberia urcat undeva pe net?

 

 

Va rog sa nu raspundeti cei care vreti sa spuneti sa-l cumpar, ca nu costa mult, ca respect pentru cei care l-au facut. Da stiu, va inteleg si pe voi. Dar ma pasioneaza, as vrea sa-l vad si sincer acuma si cei 19$+transport sau cat o fi, e mult, sau mai bine zis se pot investi in alte locuri mai importante putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salutari! Sunt ok linkurile astea? Am descarcat dar se pare ca nu merge arhiva? A mai descarcat cineva cu alt rezultat? Tnx!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

Linkurile astea sunt pentru MondoEnduro (ceva mai vechi in care niste tipi fac inconjurul lumii pe DR350-uri)

 

Ce caut eu si nu gasesc, e MotoSyberia... un film pe care l-au facut niste polonezi parca... este link in thread-ul asta spre site-ul lor.

 

 

ps: MondoEnduro am pe undeva... daca nu-ti merg arhivele, pot sa-ti dau alte linkuri, dar mai tarziu cand ajung acasa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...