Sari la conținut

drag star 650 clasic rigid..modificat complet


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • 5 months later...

cum bine stiti topicul asta lam dedicat dragstarului asta ce lam modificat eu,acum o luna a fost proprietarul cu el la mine sai fac schimbul de ulei...si mam gindit ca ar fii interesant sa vedeti micile chestii care am mai facut la el

AM SCHIMBAT FILTRUL DE AER ORIGINAL SI AM FACUT UNUL IN DOUA TEVI CU DOUA FILTRE CONICE LA CAPETE TOATA AFACEREA A COSTAT APROAPE 50 euro

filtrele au fost 12 euro si materialul si sudatul vreo 30 euro

si iam facut desenul de pe rezervor ca asa vroia el...modelul facut de el si vopsitul de mine....normal in stil vechi cu schoci de hirtie aplicat peste taiat sablonul si vopsit peste

 

urmariti pozele.......multi dintre voii deja stiti motorul asta din celelalte poze din topic

prima poza este exact dupa ce iam schimbat uleiul,ii dadusem drumul la ulei direct in canal si ca sa nu am probleme cu vecinii am aruncat un pic de nisip:)) :wave:

post-24-1118684634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine poze Roby, toată stima. Îmi plac foarte mult filtrele de aer, cu ţeava aia, arată super interesant.

 

Măi da ce număr mare are tipul ăla pe dragstar... al meu este foarte mic, şi cu toate astea tot nu am mai avut timp să mă ocup de el, adică să îl prind cum mi-ai zis să acopere cardanul, că acuma am motocicleta la un service, i-am pus ghidon dragbar şi engine guards, astea fiind cadou de la Lup Alb şi BD, o să urmeze un parbriz foarte mic(de la BD), deja şi Maria(Drog') de aici de pe forum mi-a făcut cadou o pereche de oglinzi super faine, cromate, dreptunghiulare, urmează să le montez, şi se pare că o sa mai fac rost de un rezervor de marauder, să văd cum fac adaptările pentru prinderea lui la mine la virago, că după cum ştii, eu în loc de rezervor sus pe cadru, am doar sub şa, iar pe cadru se află o mască de rezervor, foarte mică, ce strică al naibii linia motorului.

 

Când termin cu toate astea, sper să fac ceva poze să le vezi şi să îmi zici ce crezi.

 

Numa bine, te salut, ai grijă pe acolo.

 

P.S. În ce stare mai este proiectul tău cu FJ-ul? Deşi cred că nu prea ai timp acuma că munceşti... Salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...