Sari la conținut

drag star 650 clasic rigid..modificat complet


robychopper
 Share

Postări Recomandate

asa arata dragstarul, ce lam modificat eu aici in barcelona :laugh: in loc de amortyizorul de sub sea sa inlocuit cu o bucata teaza cu perete gros denumita de mine .....suspensie T.N.T. aripa spate si suportul aripi facute de mine...nr pus lateral facut...vopsit negru mat in afara de motor,ghidon,tobe far ,oglinzi :baldy:

post-24-1102693815_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cat e guma pe spate? cum lucreaza TNT -ul ala?nu-l dor shalele pe propritar?

 

 

 

 

B.

TNT-ul ala lucreaza exact ca TNT-ul meu.

:laugh:

post-24-1102762159_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cat e guma pe spate? cum lucreaza TNT -ul ala?nu-l dor shalele pe propritar?

suportul de numar lateral l-ai facut tu?ai schema?

 

 

 

B.

black rider ce schema iti trebe mai...am mai postat de nu stiu cite ori in legatura...cu nr lateralll...chestie mai simpla ca asta de a face un suport nr lateral nu cred ca esxista.....

nu te supara...dar sincer nu te inteleg:)) :laugh:

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TNT-ul ala lucreaza exact ca TNT-ul meu.

:laugh:

am observat asta de mai de mult si mia placut idea....nipru cu cadrul si basula originala...dar este rigid....faina idee :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah,linishtitzi-va.....raspundeti la intrebari,nu dati raspunsuri evazive.....heheheheh

si ce daca e simpla schema de constructie pt suportul de numar?eu intrebam de schema de la suportul facut de tine pt dragstar-ul ala....

cum lucreaza TNT-ul ala pana la urma?

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu intrebam de schema de la suportul facut de tine pt dragstar-ul ala....

cum lucreaza TNT-ul ala pana la urma?

 

 

 

B.

pai tnt ul functoneaza ca nu functioneaza este pus in locul amortizorului spate....asa ca este cadrul rigid acum ......cit despre schema nu am avut nici o schema lam facut dintro bucata de tabla...taiata sudata si montata .......nu stiu cum sati explic mai clar .....am sati fac o schema ok.....desi am mai facut una tot pt tine si deja am postato stii si tu bine.....te salut roby :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blackrider zimi dimensiunile nr de inmatriculare care il ai tu .....lungime .latime

si o sa fac o schema ...suprt speciasl pt vulcan pe lateral...ma duc sa si vad un vulcan sa pot sa stiu cam cum si ce dimensiuni ai nevoie....ok apropo cadrul de la vukanul tau este gen softail...?????

te salut :laugh: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica?la prima vedere pare rigid,pt ca am amortizor central.....

 

 

 

B.

bun asta stiam si eu...dar dimensiunea nr de inmatriculare tot nu miai ziso...sa pot sati fac schema:)))))astept :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numarul meu de inmatriculare are 24cm/13cm....in mod normal nici nu e legal sa-l pui in alta parte decat cea prevazuta de producator......dar trecand peste asta,chiar daca il pun pe lateral,ar trebui sa-l pun tot in pozitie normala nu?ca altfel,daca il pun sucit,se ia garcea de mine....nu?

cel mai fain ar fi sucit,adika 13/24.

 

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...