Sari la conținut

Mz Es 175/250


Andrei_D
 Share

Postări Recomandate

Ai face bine sa-ti retragi cuvintele ca altfel te arde baietii cu MZ-uri.

:crack: :crack: foarte interesant topicul acesta....NUMAI sa nu ne intindem cu aluziile { jignitoare sau poate nu } ! Trebuie sa inteleaga omul si de gluma, nu?Daca nu e gluma, atunci eu consider ca aluzia nu trebuie luata in seama ! Nivelul de intelectualitate iasa in evidenta...,pardon...Cat priveste piesele de ES , SI EU POT AJUTA CU CATE CEVA ! Asta pana prin 20 ianuarie, ca dupa aceea eu nu voi mai avea prea mult timp disponibil din pricina serviciului... :crack: ... :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:crack: :crack: foarte interesant topicul acesta....NUMAI sa nu ne intindem cu aluziile { jignitoare sau poate nu } ! Trebuie sa inteleaga omul si de gluma, nu?Daca nu e gluma, atunci eu consider ca aluzia nu trebuie luata in seama ! Nivelul de intelectualitate iasa in evidenta...,pardon...Cat priveste piesele de ES , SI EU POT AJUTA CU CATE CEVA ! Asta pana prin 20 ianuarie, ca dupa aceea eu nu voi mai avea prea mult timp disponibil din pricina serviciului... :crack: ... :crack: :crack:

 

 

Ombre stai linistit ca noi ne cunoastem,nu ne lua in serios. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ombre stai linistit ca noi ne cunoastem,nu ne lua in serios. :crack:

:crack: :crack: OK, nici o problema.Nu stiam . Oricum, ce am zis de piese ramane valabil pana la data pe care am scris-o ! :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Caut stop original pentru es, cel subtire, in forma de lacrima. De asemenea, ma intereseaza o oglinda in stare buna pentru far, "cu cat mai originala" cu atat mai buna.

Astept mesaje de la cei care ma pot ajuta, cu detalii, preturi si poate niste poze cu piesele daca se intampla sa aveti.

Multumesc si asfalt uscat! Numai bine!

:crack: :crack:

Editat de dani_d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Caut stop original pentru es, cel subtire, in forma de lacrima. De asemenea, ma intereseaza o oglinda in stare buna pentru far, "cu cat mai originala" cu atat mai buna.

Astept mesaje de la cei care ma pot ajuta, cu detalii, preturi si poate niste poze cu piesele daca se intampla sa aveti.

Multumesc si asfalt uscat! Numai bine!

:crack: :crack:

:crack: :crack: Salut ! Cu stop nu prea pot sa te ajut, dar cu oglinda de la far as putea...CROMUL nu prea arata grozav, dar asta e... Nu prea gasesti de vanzare in stare SUPER. Voi posta si ceva poze in scurt timp ! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt nou intrat pe forum. Am si eu un Mz Etz de 250, de care vreau sa scap. + un MZ s 250 gat de lup pt. piese. Daca este cineva interesat astept raspuns!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sunt nou intrat pe forum. Am si eu un Mz Etz de 250, de care vreau sa scap. + un MZ s 250 gat de lup pt. piese. Daca este cineva interesat astept raspuns!!! :crack:

:crack: :crack: Da ar fi oameni interesati, dar as avea nevoie de niste poze cu ele si bine-nteles, preturile. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: Da ar fi oameni interesati, dar as avea nevoie de niste poze cu ele si bine-nteles, preturile. :crack:

asta-i poza cu etz-ul. Arata bine. Acte in regula. Functioneaza bine. pret: 500Euro.

O sa bag poze si cu batrana, dar nu am acum pe calc. Oricum are toate piesele originale, dar nu e reconditionat.

post-29942-1199290109.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta-i poza cu etz-ul. Arata bine. Acte in regula. Functioneaza bine. pret: 500Euro.

O sa bag poze si cu batrana, dar nu am acum pe calc. Oricum are toate piesele originale, dar nu e reconditionat.

:crack: :crack: OK,pt ETZ te pun in legatura cu omu, ok?

:crack:

 

--- Mesaj completat în 02 Jan 2008 19:07 -------------

:crack: :crack: OK,pt ETZ te pun in legatura cu omu, ok?

:)

:crack: :crack: PENTRU ETZ suna te rog aici :0746 701928 - dl. MACICASAN TUDOR :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: OK,pt ETZ te pun in legatura cu omu, ok?

:crack:

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Jan 2008 19:07 -------------</small><br/>

:crack: :crack: PENTRU ETZ suna te rog aici :0746 701928 - dl. MACICASAN TUDOR :crack:

Multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , MZ ES 175 ma intereseza pe mine, da-mi un tel sau mesaj pe nr 0744835877 sa vorbim mai multe la concret

In leg. cu Mz Etz sau Mz es 175 nr-ul meu este: 0740376555. Mai am si alte piese de Mz ES un set motor : cilindru alezat+ piston si segmenti noi.

 

 

--- Mesaj completat în 03 Jan 2008 10:55 -------------

Salut , MZ ES 175 ma intereseza pe mine, da-mi un tel sau mesaj pe nr 0744835877 sa vorbim mai multe la concret

apropo de acte nu am decat o chitanta de radiere de la fostul proprietar. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , MZ ES 175 ma intereseza pe mine, da-mi un tel sau mesaj pe nr 0744835877 sa vorbim mai multe la concret

Am facut cateva poze pe care le atasez. :crack:

 

--- Mesaj completat în 04 Jan 2008 13:15 -------------

Salut , MZ ES 175 ma intereseza pe mine, da-mi un tel sau mesaj pe nr 0744835877 sa vorbim mai multe la concret

si inca cateva pe care le uitasem

 

--- Mesaj completat în 04 Jan 2008 13:35 -------------

Salut , MZ ES 175 ma intereseza pe mine, da-mi un tel sau mesaj pe nr 0744835877 sa vorbim mai multe la concret

Asta-i bijuteria pe care am restaurato eu, de care i-mi amintesc cu placere, si cu parere de rau, pt. ca nu o mai am.

post-29942-1199443728_thumb.jpg

post-29942-1199443837_thumb.jpg

post-29942-1199443913_thumb.jpg

post-29942-1199443975_thumb.jpg

post-29942-1199444009_thumb.jpg

post-29942-1199444057_thumb.jpg

post-29942-1199444112_thumb.jpg

post-29942-1199445280_thumb.jpg

post-29942-1199445305_thumb.jpg

post-29942-1199445345_thumb.jpg

post-29942-1199446504_thumb.jpg

post-29942-1199446527_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut cateva poze pe care le atasez. :crack:

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Jan 2008 13:15 -------------</small><br/>

si inca cateva pe care le uitasem

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Jan 2008 13:35 -------------</small><br/>

Asta-i bijuteria pe care am restaurato eu, de care i-mi amintesc cu placere, si cu parere de rau, pt. ca nu o mai am.

:crack: :crack: E vorba de RT 125 { restaurat }, nu? Arata foarte bine ! Pe ES ar fi un munte de luru,dar la cine-i va fi drag ,va avea timp sa o restaureze frumos.Putini au mai ramas cei ce se mai ocupa de asa ceva - tot respectul cuvenit de la mine ! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :crack: E vorba de RT 125 { restaurat }, nu? Arata foarte bine ! Pe ES ar fi un munte de luru,dar la cine-i va fi drag ,va avea timp sa o restaureze frumos.Putini au mai ramas cei ce se mai ocupa de asa ceva - tot respectul cuvenit de la mine ! :crack: :crack:

sa fi vazut RT 125 inaine sa ma apuc de treaba cu ea. Arata mult mult mult mai rau, si totusi se poate... inrt-adevar pt iubitori. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fi vazut RT 125 inaine sa ma apuc de treaba cu ea. Arata mult mult mult mai rau, si totusi se poate... inrt-adevar pt iubitori. :crack:

:crack: :crack: Tot intr-un hal fara de hal arata la inceput si ES175-ul meu, dar l-am adus in starea in care este acum in1,5 ani dupa multa munca minutioasa. poti sa pui poze si cu ETZ-ul daca te-as ruga?E important pentru tine mai ales .Merci !

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Care este minimul necesar de prese/extractoare/chei speciale pentru a deschide si inchide motorul de ES, fara a strica ceva? Cineva mi-a spus ca ar fi nevoie doar de un extractor! Stiu ca nu este corect; trebuie sa mai fie o scula cu care sa crapi motorul, o scula cu care scoti ambielajul si altele care nu imi vin acum in minte. Va intreb fiindca vreau sa fac la un strung acest minim de prese si chei speciale. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Care este minimul necesar de prese/extractoare/chei speciale pentru a deschide si inchide motorul de ES, fara a strica ceva? Cineva mi-a spus ca ar fi nevoie doar de un extractor! Stiu ca nu este corect; trebuie sa mai fie o scula cu care sa crapi motorul, o scula cu care scoti ambielajul si altele care nu imi vin acum in minte. Va intreb fiindca vreau sa fac la un strung acest minim de prese si chei speciale. Multumesc!

 

 

Dar de ce sa te chinui atat...e prea multa bataie de cap...si plus cat te costa sa faci acele scule la strung,mai bine iti cumperi alta motoreta,ce zici? :P

Daca vrei,iti pot recomanda ceva..de exemplu un nipru! :wink:

Baga ma si tu pozele cu mz-ul ala proaspat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Care este minimul necesar de prese/extractoare/chei speciale pentru a deschide si inchide motorul de ES, fara a strica ceva? Cineva mi-a spus ca ar fi nevoie doar de un extractor! Stiu ca nu este corect; trebuie sa mai fie o scula cu care sa crapi motorul, o scula cu care scoti ambielajul si altele care nu imi vin acum in minte. Va intreb fiindca vreau sa fac la un strung acest minim de prese si chei speciale. Multumesc!

http://www.mz-b.de/miraculis/aw/mz/mz.html

 

 

pe situl asta ai toate dispozitivele necesare pt un motor MZ!

cotele sant internationale.

ai aici si un program de tradus daca nu te descurci!

 

 

http://babelfish.altavista.com/

 

traduce si linkuri nu numai cuvinte.

 

nu iti recomand NIPRUL...... :makeout:

tot mai bine MZ! :wink: :makeout: :makeout: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti recomand NIPRUL...... :makeout:

tot mai bine MZ!

 

:P :makeout:

 

La nipru nu iti trebuie atatea scule si scule si iar scule sa desfaci motorul,in schimb la nipru ii desfaci motorul si daca esti ciung.. :makeout: Stai linistit ca eu am glumit,sincer si eu vroiam sa acaparez un mz,imi place ca e fiabil,dar nici cu tiganca nu mi-e rusine.. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce sa te chinui atat...e prea multa bataie de cap...si plus cat te costa sa faci acele scule la strung,mai bine iti cumperi alta motoreta,ce zici? :makeout:

Daca vrei,iti pot recomanda ceva..de exemplu un nipru! :P

Baga ma si tu pozele cu mz-ul ala proaspat!

:wink: Si daca ar avea tata un atelier cu strung?Tot ar trebui vanduta "motoreta"? :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink: Si daca ar avea tata un atelier cu strung?Tot ar trebui vanduta "motoreta"? :makeout:

 

 

Nu,in nici un caz...atunci trebuie sa vinzi atelierul cu strung cu tot si sa-ti mai iei un nipru sa ai de piese. :makeout:

Iti place logica mea,nu? :P

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...