Sari la conținut

Vizitati pagina dedicata MZ


Phoenix_Harley
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine ca cineva are grija ca aceste motociclete ale istoriei sa nu ajunga la fier vechi, dupa cu, ar vrea anumite persoane (mi neaparat alea colorate).

Mai degraba mi-as lau MZ decat B.M.W. Prefer sa am ochelari de cal decat sa fiu un facker.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Este intr-adevar interesanta, pentru cei care au sau au avut MZ si nu numai.

Ar mai fii bune ceva chestii despre reparatii si intretinere. :huh:

Intretinere aproape nula, reparatii- nu trebuie la MZ (poate peste 50 de ani).

O sa ma gandesc atunci, poate gasesc piesa secreta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare ideea cu site ul in limba romana eu m am chinuit o gramada pana am descifrat ceva din germana . bravo si sa mearga inainte!

nici nu stiti cat regret ca n a vrut mosulica ala de m am rugat sa mi dea mz ul ala de 175!il tine in garaj se uita la el si nu l da la nimeni.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laudabila idee.Mistretzul a fost si ramine motorul meu de suflet. Ar fi bine daca aparea pe site-ul in cauza si ceva documentatie tehnica,manuale de reparatie,sfaturi utile,eventual metode de imbunatatiri ale performantei.

Succes baieti!Sper sa ne intilnim peste vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cartea tehnica nu este problema...o am eu. De MZ ES 175/250...nu varianta originala, ci o copie, in limba romana. Problema e ca este cam mare si nici nu am cu ce sa o scanez, iar dim prietenii mei nu stiu pe nimeni cu scaner. Dar va promit ca o sa incerc sa fac tot posibilul.

 

Numa' bine! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intretinere aproape nula, reparatii- nu trebuie la MZ (poate peste 50 de ani).

O sa ma gandesc atunci, poate gasesc piesa secreta!

Domnu' "Cocoshu"...de ce nu ai completat tot profilul? De ce nu ai scris din ce oras esti? :laugh:

De asemenea am vazut ca nu ai pus numarul de inmatriculare decat de la "Monstrul mecanic"...de ce nu ai pus si numarul de Simson...ca tot te mandresti cu el. :laugh:

 

Numa' bine! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intretinere aproape nula, reparatii- nu trebuie la MZ (poate peste 50 de ani).

O sa ma gandesc atunci, poate gasesc piesa secreta!

mosule, nu o sa gasesti piesa aia secreta niciodata... :laugh:

si stii de ce? pentru ca e ascunsa bine, undeva in motorul meu! :laugh:

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

Trebuie sa recunosc, ca fost posesor de es, ca batranele astea inca te pot uimi dupa peste 40 de ani de la fabricatie.Al meu era cam in paragina da mai tragea ceva si imi placea sa vad lumea cum se intorcea sa vada gatul de lup si zicea "CE DREAQ?".....adevarul ca ES-ul este dupa parerea mea un motor fiabil daca ii restaurat k-lumea, cu cel mai inedit design dintre comuniste care sau iti place din prima sau ti se pare respingator (am auzit pareri si pareri...)... apropo..colegul' a zis ca arata ca motocicleta lui Indiana Johnes.

Ma bucur ca cineva a facut acest site dedicat motocicletelor MZ si in special Es-ului.

Numai bine si spor in continuare :huh: si daca puteti baga si ceva manuale de es pe site sa vad si eu unde am gresit :laugh: asi fi recunoscator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule, nu o sa gasesti piesa aia secreta niciodata... :laugh:

si stii de ce? pentru ca e ascunsa bine, undeva in motorul meu! :laugh:

:huh:

Aaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

Deci la tine era piesa aia secreta. Vezi bai Robert de ce nu iti merge tie motocicleta. Piesa aia secreta se potriveste doar la MZ. Piesa aia iti provoaca o iluzie optica. Tu doar crezi ca ai 240 km/h...in realitate nu ai mai mult de 80 :lol:

 

Numa' bine! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-a vorbit cum ka Robert nu ar avea mai mult de 80 si ka e o iluzie optika asa e. Dar nu optika ci motrika.

Se spune pe buna dreptate ka MZ(reginele) n-ar prinde mai mult de 80 km/h................intr-a doua. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal!

Trebuie sa recunosc, ca fost posesor de es, ca batranele astea inca te pot uimi dupa peste 40 de ani de la fabricatie.Al meu era cam in paragina da mai tragea ceva si imi placea sa vad lumea cum se intorcea sa vada gatul de lup si zicea "CE DREAQ?".....adevarul ca ES-ul este dupa parerea mea un motor fiabil daca ii restaurat k-lumea, cu cel mai inedit design dintre comuniste care sau iti place din prima sau ti se pare respingator (am auzit pareri si pareri...)... apropo..colegul' a zis ca arata ca motocicleta lui Indiana Johnes.

Ma bucur ca cineva a facut acest site dedicat motocicletelor MZ si in special Es-ului.

Numai bine si spor in continuare :huh:  si daca puteti baga si ceva manuale de es pe site sa vad si eu unde am gresit  :laugh: asi fi recunoscator

O sa pun cartea tehnica pe site, sa sti insa ca nimeni nu mi-a cerut asta, multi zic ca sunt interesati dar puteau sa trimita un mail... Poate gasesti tu piesa secreta la Simson si imi zici si mie, bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum, cert este ca mz-ul nu-si va putea recupara niciodata acea piesa secreta... :lol: si stiti de ce? :huh: pentru ca nu se stie care este. a incercat o copie a japonezelor (MZ1000S), dar tot n-a gasito. :laugh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...