Sari la conținut

Aprilia Rs 125


DonHacker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 166
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

amenda de 300 RON pt numar ? sa nu`mi spui ca num ptfaza cu PA!`u . .cum au justificat ?!

 

Nu pt numar , ci din cauza lui :kiss: .

M-au oprit cand au vazut PA!,pe dreapta ca sa dezlipesc banda de pe I :lol: si dupa aceea mi-au cerut actele ... cum nu aveam actele la mine mi-au dat 300 RON (150 in 48 ore :)).

 

Am gasi si toba de RS,pe saptamana viitoare sper sa o am :lol:.

 

P.S.Se poate arde releu de incarcare din cauza xenonului ? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io parca stiam ca amenda pt acte uitate este de 100 ron acuma mai nou 50 in 48 ore . Sau ti-au dat si pt numar ca nu intzeleg ..

 

le : din cate shtiu eu xenonul consuma mai putina energie deci nu CRED ca are cum sa se arda

p.s. : buna intrebarea ( acu tre sa`mi oun sji eu pe motor bixenon :wink: )

Editat de tud0r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io parca stiam ca amenda pt acte uitate este de 100 ron acuma mai nou 50 in 48 ore . Sau ti-au dat si pt numar ca nu intzeleg ..

 

le : din cate shtiu eu xenonul consuma mai putina energie deci nu CRED ca are cum sa se arda

p.s. : buna intrebarea ( acu tre sa`mi oun sji eu pe motor bixenon :lol: )

 

300 RON mi-a dat mie,in fine :lol:

Asa stiam si eu ca (,) consuma mai putin,dar baietii de la CJ mi-au zis ca s-ar putea sa se duca releu de incarcare pt ca "suge mai mult" din baterie :wink:.

Vroiam sa imi pun si eu si pe faza lunga (parca si acuma as vrea :kiss: ),dar nu prea ii gasesc utilitate pt ca o folosesc foarte rar + ca si la faza scurta multe masini imi dau flash-uri crezand ca merg cu faza lunga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa vedem faza aia cu suptu din baterie =)) si utilitatea la bixenon o vezi cand circuli pe drumurile patriei neiluminate , nesemnalizate , pline de suspans .. carutze surprize :wink: ( si eu sunt curios de diferenta man dar la pret este undeva de 15 . .20 de euro :kiss: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am 'prajit' cu xenon-ul :wink:.Cand am dat comanda,am dat comanda doar pt un bec H11 ( 110 euro ) si puteam sa imi iau set pt masina de 2 becuri la 150 euro.Si acuma va trebui sa imi cumpar separat :kiss:.

Am fost pe drumurile patriei noaptea nesemnalizate,neiluminate dar parca tot cu faza scurta imi place sa merg :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu o intzelegi ca pe o rautate sau o tenta de grandomanie din partea mea faza cu mers pe drumurile patriei .. . departe de mine gandu .. am dat exemplu ca sa se intzeleaga mai bine ideea , iar de mers cu faza scurta cu xenon inca nu am deci nu jtiu :wink: DAR ma gandesc ca e fain sa la dispozitie faza lunga cand nu orbesti pe nimeni. . exemplu ... io la ora 2 noapte eram pe defileu` jiului intre Petrosani si Targu-Jiu dupa c plouase si becurile in asflat intrau direct si asa mi-ar fi placut sa vad si eu mai bine ...dar KANCI :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu o intzelegi ca pe o rautate sau o tenta de grandomanie din partea mea faza cu mers pe drumurile patriei .. . departe de mine gandu .. am dat exemplu ca sa se intzeleaga mai bine ideea , iar de mers cu faza scurta cu xenon inca nu am deci nu jtiu :lol: DAR ma gandesc ca e fain sa la dispozitie faza lunga cand nu orbesti pe nimeni. . exemplu ... io la ora 2 noapte eram pe defileu` jiului intre Petrosani si Targu-Jiu dupa c plouase si becurile in asflat intrau direct si asa mi-ar fi placut sa vad si eu mai bine ...dar KANCI :)

Te-am inteles :)

Oricum zic sa iti pui bixenon,acuma pentru 20 euro in + sau in - , e tot aia :lol: . Sa nu te trezesti si tu ca mine,dupa ce l-am comandat ca vreau si pe faza lunga :wink:

 

Salutari :kiss:

 

--- Mesaj completat în 20 Feb 2008 19:50 -------------
Cumpar stickere pentru RS 2007 :lol: . Daca stie cineva de unde sa iau ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Frumos, frumos.

Bafta!

 

Am uitat de poza asta :huh:

image002dv8.jpg

 

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 17:38 -------------
Imediat merg la revizia de 7000 :crack: . O pregatesc pentru primavara :D

 

--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 15:03 -------------
Am sunat azi la reprezentanta,la 7000 km trebuie sa merg la revizie (chiar daca in carte mi-au scris la 8000 km).Cred ca fac revizia asta,il mai tin vreo 1000 km si dupa aceea il dau (daca nu fac accident) si imi iau RS-ul 2008 :ok: , o sa vorbesc cu ei mai multe,sa vad cum functioneaza la ei sistemul buy back si daca o sa mi-l evalueze corect :D .

 

 

img0084zm4.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

 

Sa-l dai, asa repede?Si de ce RS 2008, este superior la performante modelului 2007 sau doar pt design?
"daca nu fac accident"
Cum poti sa te gandesti la asa ceva?Doamne fereste


Nu este superior modelului 2007,design-ul e f putin schimbat.Pai ce sa aleg ? CBR ? Nici vorba . YZF ? Nici atata ,4T,f puturos tongue.gif .
Pai nah,trebuie sa gandim si asa . Cine stie ce se poate intampla.

Maine il duc la Cluj,la revizia de 7000 si poate il schimb,nu sunt sigur :rolleyes: . Apropo e de vanzare ( fabr iulie 2007-7000km in stare impecabila )
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am venit de la Cluj.Revizia de 7000 km:schimbat placute de frana pe spate,schimbat ulei in cutie.Nu au nici cel mai mic habar cand ajunge modelul 2008 :whip: , sunt cam pe dinafara baietii :D .

 

P.S. Pentru Cristi :

 

p1010053gz8.jpg

 

P.S.2 : Cand esti pe mess da-mi un buzz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am venit de la Cluj.Revizia de 7000 km:schimbat placute de frana pe spate,schimbat ulei in cutie.Nu au nici cel mai mic habar cand ajunge modelul 2008 :whip: , sunt cam pe dinafara baietii :D .

 

P.S. Pentru Cristi :

 

p1010053gz8.jpg

 

P.S.2 : Cand esti pe mess da-mi un buzz.

Mama,ce paradis e acolo! noroi la greu frate ;) Mi-e dor de cross.Sper sa imi iau altu cat de curand.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...