Sari la conținut

Ural In Usa


pepsi
 Share

Postări Recomandate

Mda, dar BMW-ul cu pricina nu e nou, desi 12 mii de km inseamna mai nimic pt o asemenea masinarie, si.... n-are atas :blink:

 

N-ai garantie la el, daca se strica ceva, dom' Platica te cheama; piesele pt BMW sunt f. scumpe.

 

Insa, e BMW taica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 10mii de euro ... iti iei BMW boxer de 1200-GS de la mama lui... :blink: CE URinAL? :blink:

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 13:17 -------------</small><br/>http://www.mobile.de/SID451I90Pyl1MurjVW0v...1280141692&

 

Poate nu sesizezi ca nu toti vor BMW. Multi si-ar dori un model retro si daca se poate si cu atas...subsemnatul de asemenea. Si daca tot te uiti pe mobile.de o sa vezi urale de prin 2005 cu 5000-6000 euro...Nu mai sunt uralele din epoca comunista..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

nu mai sunt uralele din epoca comunista , DA TOT PE APROAPE... SI EU NU MI-AS LUA ASA CEVA NICI DACA MI-L DA UNU PE GRATIS... RECUNOSC , MI-AU PLACUT BOXERELE , dar acum... cam asa imi vine sa fac cand vad/aud un motor boxer :) ...... numa amintiri NEPLACUTE(CEL PUTIN SPUS...) in combinatie cu bucuria si satisfactia aia de copchil prost , de a avea "MOTOCICLETA TA" :P ....... asta pana m-a lasat dreaqului in poula mea , in mijlocul campului la vreo 40-50km de zona in care mai traiesc,"tarai" si eu... tare experientza... SA VINA NOAPTEA SI SA STAI CA IMBECYLUL IN CAMP SI SA TE INTREBI: " SI ACUM CE DREAQU FAC EU?!..." daca au folosit piese japoneze la NOUL URAL , tot nu mi-au castigat nici pe departe increderea... B) BA DIMPOTRIVA, le consider putin mai nichelate , in rest..."aceeasi marie , cu alta palarie" URAL> :blink:

 

doriti-va voi in continuare URALE de-astea "NOI" :blink: ... ca eu si maine mi-as lua UN TRANSALP NOU , daca asa avea "cascavalul" pentru unul :D ...... DAR , neavand , raman la bicicleta/ mountain-bike, trasee prin paduri! + ca e ecologic... nu ca unele nipre sau ural pe care "le simti la nas" de la un km :) chiar asa, cum de se inscrie daca nu au euro3? sau 4 :kick:

 

SALUTARE! :)

 

--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 18:18 -------------
SI INCA CEVA: SA-MI SPUNA SI MIE CAREVA DINTRE VOI , CEI MAI STIUTORI IN ALE URALULUI , UN SINGUR LUCRU: CE MATERIALE FOLOSESC RUSII LA FABRICAREA URALULUI , DE AJUNGE SA COSTE 300 MILIOANE DE LEI DE-AIA VECHI ! ADICA , SERIOS ACUM, CE ANUME AU IN ELE , DE AU PRETUL ASTA?! DIN PUNCTUL ASTA DE VEDERE LE CONSIDER CEA MAI MARE TEAPA , DIN PARTEA RUSILOR! SI SA-L INTREBATI SI PE ALEKO , CA EL ARE UN URAL (PARCA...) SI SA VEDETI CAM CATE PIESE "AU CAZUT" IN GARANTIE , SI CAM CAT TE COSTA PIESA RESPECTIVA... nu vreau sa compar cu japoneze , dar e inevitabil... avand in vedere ca SUNTEM ROMANI, CU SALARII DE ROMANI... unii muncesc mai mult si au mai mult , dar asta e altceva!

si ca sa nu fiu OFF-TOPIC DE TOT , VA ROG SA VA UITATI LA PRETURILE PIESELOR/MOTOCICLETELOR URAL IN RUSIA , SI DUPA IN S.U.A.! O SA AVETI O SURPRIZA IAR , AFIRMATIA MEA CA URALUL ESTE CEA MAI MARE TEAPA DIN PARTEA RUSILOR , O SA DEVINA CLARA... O PIESA DE URAL ARE UN PRETZ IN RUSIA , DAR IN S.U.A. E CU TOTUL ALTA "MANCARE DE PESTE".... deh... se uita si ei la salarul lunar/anual al americanului...pe cineva trebe sa jecmaneasca... ah uitam , aici intram si noi romanii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai sunt uralele din epoca comunista , DA TOT PE APROAPE... SI EU NU MI-AS LUA ASA CEVA NICI DACA MI-L DA UNU PE GRATIS... RECUNOSC , MI-AU PLACUT BOXERELE , dar acum... cam asa imi vine sa fac cand vad/aud un motor boxer :) ...... numa amintiri NEPLACUTE(CEL PUTIN SPUS...) in combinatie cu bucuria si satisfactia aia de copchil prost , de a avea "MOTOCICLETA TA" :P ....... asta pana m-a lasat dreaqului in poula mea , in mijlocul campului la vreo 40-50km de zona in care mai traiesc,"tarai" si eu... tare experientza... SA VINA NOAPTEA SI SA STAI CA IMBECYLUL IN CAMP SI SA TE INTREBI: " SI ACUM CE DREAQU FAC EU?!..." daca au folosit piese japoneze la NOUL URAL , tot nu mi-au castigat nici pe departe increderea... B) BA DIMPOTRIVA, le consider putin mai nichelate , in rest..."aceeasi marie , cu alta palarie" URAL> :blink:

 

doriti-va voi in continuare URALE de-astea "NOI" :blink: ... ca eu si maine mi-as lua UN TRANSALP NOU , daca asa avea "cascavalul" pentru unul :D ...... DAR , neavand , raman la bicicleta/ mountain-bike, trasee prin paduri! + ca e ecologic... nu ca unele nipre sau ural pe care "le simti la nas" de la un km :) chiar asa, cum de se inscrie daca nu au euro3? sau 4 :kick:

 

SALUTARE! :)

 

<small>--- Mesaj completat în 03 Oct 2007 18:18 -------------</small><br/>SI INCA CEVA: SA-MI SPUNA SI MIE CAREVA DINTRE VOI , CEI MAI STIUTORI IN ALE URALULUI , UN SINGUR LUCRU: CE MATERIALE FOLOSESC RUSII LA FABRICAREA URALULUI , DE AJUNGE SA COSTE 300 MILIOANE DE LEI DE-AIA VECHI ! ADICA , SERIOS ACUM, CE ANUME AU IN ELE , DE AU PRETUL ASTA?! DIN PUNCTUL ASTA DE VEDERE LE CONSIDER CEA MAI MARE TEAPA , DIN PARTEA RUSILOR! SI SA-L INTREBATI SI PE ALEKO , CA EL ARE UN URAL (PARCA...) SI SA VEDETI CAM CATE PIESE "AU CAZUT" IN GARANTIE , SI CAM CAT TE COSTA PIESA RESPECTIVA... nu vreau sa compar cu japoneze , dar e inevitabil... avand in vedere ca SUNTEM ROMANI, CU SALARII DE ROMANI... unii muncesc mai mult si au mai mult , dar asta e altceva!

si ca sa nu fiu OFF-TOPIC DE TOT , VA ROG SA VA UITATI LA PRETURILE PIESELOR/MOTOCICLETELOR URAL IN RUSIA , SI DUPA IN S.U.A.! O SA AVETI O SURPRIZA IAR , AFIRMATIA MEA CA URALUL ESTE CEA MAI MARE TEAPA DIN PARTEA RUSILOR , O SA DEVINA CLARA... O PIESA DE URAL ARE UN PRETZ IN RUSIA , DAR IN S.U.A. E CU TOTUL ALTA "MANCARE DE PESTE".... deh... se uita si ei la salarul lunar/anual al americanului...pe cineva trebe sa jecmaneasca... ah uitam , aici intram si noi romanii :)

 

 

 

 

prietene!!! am testat acum ceva ani in urma wolk-ul de la ural.. si am ramas impresionat de el!! imi place fff mult!! si inca o chestie din punctul meu de vedere nu se compara cu sporsterul de la harley!! imi pare rau de dezamagirile tale!! dar orice motor este bun daca stii ce sa-i faci si daca respecti niste parametri, materiale etc, la coministe nu merge zicala romaneasca LASA CA MERGE ASA!! in general pe motocicleta nu prea se pupa asta... orice problema are si o rezolvare!! daca te-a lasat, si nu stii ce sa-i faci mergi pe jos, care este problema.. io am avut ij JUPITER 3.. vai de capul meu cum ma taram pe drum.. dar pana la urma am gasit o solutie buna si am rezolvat problema.. acum nu sunt in tara!! si am pus mana pe o yamaha RS 125!! limited edition!! pana mea, cand am luato ala mi-a zis ca a schimbat pistonul si teapa.. cand am desfacut motorul am sesizat ca este cu 10 mm mai scurt!! am cautat doua saptamani piston si cucu.. asa ca am facut ceea ce m-au invatzat comunistele!! NU TREBE SA AI LIMITE!!! am taiat din cilindru!! si mere fff bine!! In concluzie !! prietene .. orice motor este facut din fier... orice fier se rupe sau nu!! depinde... orice piesa are nevoie sa mai fie si unsa.. cablurile izolate!! etc!!! URAL RULZ!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Dark-ule, esti cam plingacios matale... E al nu-stiu-citelea post in care te plingi cum te-a lasat pe tine Niprul nemilos in cimp, departe de casa, printre strainii haini s.a.m.d. Vad ca te-a marcat tare, dar sper sa-ti treaca cu vreun Transalp, doua...

 

Dincolo de experienta ta neplacuta cu Niprul, vad ca altii se dau cu Niprele, cineva a ajuns chiar si prin Siberia cu asa ceva. Asta ar insemna ca are motocicleta ta o hiba, nu ca toate Niprele sunt deosebit de prost facute.

 

In afara de asta, nu mai compara Niprul (si in special pa el tau) cu Uralul, ca n-au mare lucru in comun, decit tipul motorului. Ce baga rusii in Uraluri? Fier, spre deosebire de altii care fac motocicletele - in parte - din plastic si le vind la niste preturi... :blink:

 

Preturile la Ural in Rusia sunt in ruble, nu stiu cum ai facut tu comparatia cu preturile din America. E normal ca preturile sa difere, fie si numai daca luam in calcul transportul dintr-un loc in altul, depozitarea etc. Preturile difera f. mult si in Europa de la o tara la alta, dar nu e vina rusilor, ci a dealer-ilor locali. Rusii trag tepe, dar nu e cazul aici :kick:

 

Preturile sunt cum sunt pentru ca e vorba de motociclete noi, nu facute in urma cu 15 ani si vindute la mina a doua. Unii sa mira ca o motocicleta ruseasca costa atit, de parca numai americanii, nemtii si japonezii ar avea dreptul sa ceara preturi mari pe produsele lor. Pai si pentru a face un Ural e nevoie de materiale, munca si oarece cercetare (fabrica a investit ceva in adaptarea motorului la normele Euro 3, obligatorii pentru motociclete incepind cu 2008). Nu in cele din urma, trebe si gura rusilor sa maninca si sa bea ceva, nu? :blink:

 

Motorul boxer: ori il iubesti, ori il urasti. Unii, nu le iubesc... Dar nici boxerele pe ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uitam un lucru...uralul este o motocicleta extraordinar de ieftin de intretinut... adevarat ca trebe la max 2500 de km sa-i faci revizia dar totusi un cauciuc bun e 1 mil - 2, pe cand la japoneze te cam indoaie....iar adevarul e ca nimic nu ne indeamna sa cumparam aceste motociclete (nici fiabilitate, nici intretinere ieftina) ...decat un singur lucru...iubirea care o purtam in suflet pentru ele...

 

Chiar daca o sa-mi cumpar vreo italianca la mana a 2-a (nu am dejuns bani pentru un ural nou)... inima mea tot la Ural va ramane...iar eu respect rusul care inca mai face asa ceva...

 

Numai bine!

Editat de sangre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...