Sari la conținut

Permis Obligatoriu Pentru Toti Posesorii De Scutere


Khael
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 136
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 in Italia iti trebe permis ca sa mergi cu scuteru

in italia trebuie patentino,adica un carnet mai "mic"...care se ia foarte usor.iti pune cateva intrebari un gabor si gata ai carnetelul in mana...si in plus,acolo se poate conduce scuter de la 14 ani :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun eu ca in Romania e un fenomen nou cu scuterele si de-aia zic astia ca sunt atat de multe accidente, dar pun pariu ca in Italia sunt de n-spe mii de ori mai multe, doar ca acolo s-au obsinuit. Cu asta vreau sa va ganditi si la faza cu 14 ani pe care o ziceati, ca esti inapt, imatur, dar daca in Italia nu se crede asta, am mai mare incredere in tara aia decat in Romania. Si da...acolo mai e si traficul adaptat cu scuterele.

 

C.J. ala era penibil. Daca eram in locul tau ma dadeam frumos jos, il dadeam si pe el si ii f**eam o caraba in cap de nu se mai scula 3 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da rolly da pacat ca nu i singuru fraier.....ca is o gramada....de ciori mai ales ca zdreamtza de gutza i de aci de la marginea orasului si toate neamurile lui au scutere si habar nu au sa mearga pe ele....si politia nu le face nik....ca li frica ca desi nu apar la stiri astia se cam taie cu sabiile si in cartieru in care stau ei(Livezeni) garda nu prea are curaju sa faca cv....si nici in oras nu le face nik la ciorile astea pt ca dupaia o patesc.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun eu ca in Romania e un fenomen nou cu scuterele si de-aia zic astia ca sunt atat de multe accidente, dar pun pariu ca in Italia sunt de n-spe mii de ori mai multe, doar ca acolo s-au obsinuit.

 

lasa mah ca romanii nu-s occidentali :crack: momentan suntem taranii europei... parerea mea, nu poti face comparatii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerean mea ar fi bun un carnet.... adica sa mai faci un poligon in caz ca ai absolvit cursurile de legislatie nu sa te puna sa faci totul de la inceput asta e o mare aberatie.... ar fi ok sa prezinti o fisa medicala, un poligon si cursurile de legislatie.....ca deja daca cere mai mult fac scandal sa le faca carnet si la cei cu biciclete si role :crack:

 

Nu m-as supara nici sa fie controale mult mai dese sa verice daca ai macar legislatie! Eu bag mana in foc ca multi nici nu stiu ca trebuie facuta.... daca in ziua de azi sunt motociclisti care conduc si nu au carnet la un scuterist ce pretentii sa mai ai ..... asta ar fi o solutie (controale cat mai multe)

Editat de Chucky_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deja suntem penibili...noi nici macar cu italia nu ne comparam...degeaba tot puneti in vedere treaba cu MA pentru ca,chiar daca sa zicem s-ar pune vreo lege de gen examenul ar fi extrem de simplu...mosii tot pe scutere ar merge,cu sacose de la piata,forja pe treceri de pietoni si alte chestii care nu se fac...si cu aceeasi durere in basca...am mai pus problema asta si pe alt topic! scuteristii sunt inconstienti,ok, poate si eu merg tare dar macar stiu sa incetinesc la trecere,sa opresc la rosu,sa nu merg cu 150 in oras...ei se suie pe 50cc (cilindree care pt mine e mai periculoasa decat oricare) si se dau zmei,al meu prinde 80,al lu gigel doar 60...fix pelix...au tendinte d-alea nfs-iste de a ''se da'' la stop cu altceva mai puternic...deh...mi-a luat mami scuter cu credit pe 40 de ani si acu ma cred smecher...nu te lua de freza mea ca te afum cu scuteru :crack:)...nu o sa scoatem niciodata ideile astea penibile din capetele scuteristilor,mai bine ii ignoram,incercam sa nu cadem din cauza lor si gata...eventual daca e vreunul cazut fara echipament nici nu oprim...

 

PS: Scuteristii care poarta echipament rudimentar macar,se exclud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu aveam afta capacitate la scuter si nu scriai u ps crek o bagam de o cearta....da asa ...respektu meu :crack: orikum is de acord cu ce ai zis ca is o gramada de scuteristi care intra la ce ai zis u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supapa_Jr, sa sti ca ai mare dreptate! dar sa nu abatem prea tare de la subiect care este acest ''permis ptr 50 cc'', permis pe care, eu, nu l-as face. Ce rost are la 16 ani sa iti mai faci acest MA pe cand iti poti face direct A1 si iti iei motor de 125...cred ei, desteptii aia din minister ca o sa faca mai bine?=)) :crack:) atunci nu cred bine

singura sansa ca acest MA sa aiba succes este aceea de a se putea face de la 14 ani....motivele contradictorii sunt mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...