Sari la conținut

Kit Harley


gogu007
 Share

Postări Recomandate

Stie careva cam cat costa un astfel de kit? Si care ar fi sursa de provenientza? (eventual ceva site cu comenzi on-line)

 

Nu sunt in contact cu proprietarul, intamplator am dat peste povestea fotografica a facerii si mi s-a dat permisiunea de catre fotograf sa intreb pe forum.

 

Stiu doar ca proprietarul a apelat la un mester din Tg.Mures pt asamblare (Matyi) si ca zicea ca ar fi cam 40K euro.

 

Mi se pare un design deosebit de echilibrat si o constructie de calitate. Frumoasa jucarie!

 

Rezultatul final:

post-24-1104228155_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Ma gandeam eu ca o sa primesc genul asta de raspuns! Mercis de customchrome! :blink:

 

(ma gandeam ca ma scutiti de sapat si-mi zice careva:

"Aaaa, pai il stiu, asta-i kitul de aici: www.sitedekituri.com/modelul_identic.htm ")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ar fi cam 40K euro.

ce ai vrut sa spui cu 40K euro doar nu vrei sa spui ca la luat cu 4000 ca nu se poate.....un kit harley costa cam in jurul a 15000- 20000prezentat de tine motorul fiiind ca si cel prezentat de tine si daca la luat la mina a doua adica second heand mai putin de 10000 nu cred ca a dat pe el

4000 daca a fost furat facut in bucati si adus in tara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P  Ma gandeam eu ca o sa primesc genul asta de raspuns! Mercis de customchrome! :blink:

 

(ma gandeam ca ma scutiti de sapat si-mi zice careva:

"Aaaa, pai il stiu, asta-i kitul de aici: www.sitedekituri.com/modelul_identic.htm ")

salut daca vrei sa comanzi din cataloage kituri te ajung la pretzuri fff mari ..daca vrei sati iei un harley stiu o treaba cu cineva din olanda ...pt un shovelhead fara acte shi cadru la 5500 euro ..daca vrei mai multe detalii vb pe mail bastybikes@yahoo.com

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40k euro = 40.000 euro B)

 

Nu, nu vreau sa comand, este doar de cultura generala. Mi-a placut si vroiam sa vad cam ce inseamna asa o bijuterie. :P

 

Multzumesc tuturor pentru info! :blink:

 

Pacat ca nici proprietarul si nici mesterul care l-a asamblat nu-s forumisti sa ne fi dat mai multe detalii. Auzisem ca unele suruburi cromate au fost stranse cu carpe puse pe chei un pic mai mari....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40.000 euro ???????????este enorm de mult si iti zic suta la suta ca nu a dat atita pe el.....nu se poate sigur.....un chopper de 40000 euro este mult mai tare si are accesorii s&s si multe altele la banii aia

 

 

si gindestete ca este motor harley care la 4500 euro iei numai motorul rotile mai pune 1500

cadrul 2500 cel mult rezervor 4oo cutie de viteze 1500 si restul inca vreo 4000 cel mult

nu are cum sa coste 40000 nici motor si iti zic eu sigur ca am vazut motoare in spania mult mai super ca si calitate si accesorii si costau cel mult 25000

salut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici niste linkuri l de bike kituri harley chopper preturi si detaliii http://www.chopperscycle.com/screen/bib    http://store.wpsracing.com/bikiroch.html

http://www.bertaut.com/Goliath.html

gogule studiaza linkurile ce ti leam dat si kiturile ce le vei gasii nu sunt nici macar la jumate de pret de 40000 euro :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu sunt nici macar la jumate de pret de 40000 euro :P

D-aia am intrebat! Si mie mi se pare exagerat! (dar cum nu ma pricep, mai bine am intrebat)

 

Poate insa cu transport, taxe vamale, tva, omologare (era ceva fitza si cu omologarea individuala) .... Sper ca pana la urma sa intru in contact cu proprietarul si atunci ne lamurim.

 

Mercis de link-uri, le studiez in tihna maine! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are cum sa ajunga la 40000 eu il maninc pe tot daca ala costa atit..

nare cum.........numi vine sa cred ca unii spun aa preturi....asta ca sa sea dea marii....

cine cunoste motoarele si chopperele poate sa spuna sigur ca este o exagerare mai mare ca lumea asta:))))))

salut :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...