Sari la conținut

Cred Ca Skimb "secta"


Postări Recomandate

Salutare la lumea de sub "noi" ( asezarea topicurilor:P) , de curand am renuntat la iubitul meu R1 in favoarea unei case...dar cum nici dupa 2 sapt ma mancau palmele iar de o maneta de acceleratie am inceput sa ma uit pe net....si peste ce dau!?!? yamaha TDM900....citesc despre ea la articole de imi ies pe urechi ....cum pe R1 aveam o pozitie de mers care dupa 150 de km mersi imi rupea spatele intreb aici, ca in alta parte nu prea am, ptr statura mea de 1.85 si cam 95 kg ce enduro touring ar fi bun? nu am vazut niciodata in viata mea un tdm900 dar imi place asa de mult cum arata ca mi-as lua unu numa din poze vazute si date citite...sorry de acest topic lung dar ma gandesc serios sa schimb "secta"lol...soso sa nu aud vreun comentariu referitor la scuter!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima varianta care o vad pentru tine ar fii honda africatwin(motor de 750, n are moarte). ar mai fii honda varadero de 1000.nici tdm ul nu e o alegere rea.mai e si ktm 950(motor in v, putere f mare, sub 200kg), dar e cam 12000eur.la cilindree mai mica de 750 cred ca singura care merita e honda transalp.toate de care am scris aici nu sunt monocilindrii si m am gandit la varianta in care mergi cu pasager(in cazul tau cantitate neglijabila :angry: ).cam pe toate stam boiereste(eu am tot 1,85 dar 10 kg + :) ).oricum, dintre toate astea eu as merge pe africa twin.

P.S. vlade, esti pe drumul cel bun :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Honda si m-am urcat pe Varadero. La 1,90m si 95kg stau ca lumea. Jucaria e coooool!

si zii de nu-i mai fain ca pe chopper :angry:

Alta Marie cu alta palarie. Nu le mai incurca, te rog. Vrei sa-ti explic diferenta? Stiu ca esti activ pe aici da zi-ne si noua, nu ne mai fierbe :) , ce motor ai, de cind si care dintre ele, cele pe care le-ai calarit, ti-a placut cel mai mult. :angry: Cit despre Honda Varadero, am mai scris ca ar fi unul dintre motoarele pe care le-as mai vrea in garaj daca ar fi sa mai am INCA unul. Asa e? Si ziceam si de cel pe care-l ai in avatar. Parca BMW F1150, nu?

La clasa street-enduro, Varadero e top-ul cred linga F1150, Triumph Tiger 955, Cagiva Navigator si TDM-ul de 900.

FYI-eu ramin deocamdata la chopper-ul meu.

BTW- frumos in Canada. Fost la Ottawa. Cool... :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, am fost la honda, domnu Trancanici primitor ca intotdeauna....:)....cand sa ma duc spre varadero....dau inapoi...prea mare , parerea mea....mai degraba un transalp...sa vedem ca la cat de sucit sint mai mai ca ma urc pe un Intruder :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta Marie cu alta palarie. Nu le mai incurca, te rog. Vrei sa-ti explic diferenta? Stiu ca esti activ pe aici da zi-ne si noua, nu ne mai fierbe :angry: , ce motor ai, de cind si care dintre ele, cele pe care le-ai calarit, ti-a placut cel mai mult. :angry: Cit despre Honda Varadero, am mai scris ca ar fi unul dintre motoarele pe care le-as mai vrea in garaj daca ar fi sa mai am INCA unul. Asa e? Si ziceam si de cel pe care-l ai in avatar. Parca BMW F1150, nu?

La clasa street-enduro, Varadero e top-ul cred linga F1150, Triumph Tiger 955, Cagiva Navigator si TDM-ul de 900.

FYI-eu ramin deocamdata la chopper-ul meu.

BTW- frumos in Canada. Fost la Ottawa. Cool... :angry:

mah stai un pic, nu te enerva... am glumit numa.... take it easy....

deci:am mers cu doar 2 motoare(desi ca pasager :angry: :angry: ) un kawa mai vechi(scria pe el 550 gt si asa i-a ramas numele in capu meu) si pe un minsk-uletz...

la avatar am un r1150 gs adeventure si cam asta as vrea sa-mi iau :angry: :) ...

3rd:e fain pe-aici.. la ottawa n-am fost inca da am auzit ca-i fainutz(toti se duc la cladirea parlamentului) insa sfat:tura viitoare cand mai vii sa ocolesti montreal-ul mai ales daca esti sofer ca esti pierdut la ce drumuri si semnalizare a strazilor au...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul enduro touring mari de departe R 1150 GS bate Varadero si V Strom, de fapt nu au legatura. GS-ul boxer s-a batut cot la cot cu KTM-ul la ultimul Dakar dar totusi nu s-a putut impune.

Totusi prin anii '80 BMW a castigat mai multe raiduri.

 

Cam la aceeasi bani (pret CIP 10.000 Euro) se poate luat KTM LC8 950, R 1150 GS sau Varadero, care datorita taxelor devine si cea mai scumpa.

LC 8 -ul e considerat cel mai avansat enduro din clasa 1000 la raportul putere greutate, manevrabilitate si e invingatorul de anul trecut la Dakar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

coxane ne intilnim din nou. ce motor am stii deja. TDM-ul e visul meu. Am stat pe el. E masiv rau. Daca ma gindesc bine prea masiv pt ce fac eu cu mortorul. Tot ce s-a vehiculat pe aci am trecut in revista si eu inainte sa-mi iau GS-ul, care pt mine e combinatia cea mai buna si mers la lucru zilnic si excursii, plus ca-i nou si am vrut motor nou. Ktm am inteles ca e agresiv si se adreseaza cunoscatorilor adevarati (domnu' Soso). Zi mai bine cam ce vrei tu de la motor. si sa fie ein zylinder sau zwei zylinder ? (ca conteaza chesti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manchmal will ich ne softenduro wie du sie hast, dann aber will ich auch mal ein speeder fahren...daca tot ma luasi asa tare :P..cu alte cuvinte un TDM m-ar coafa cel mai bine dar cand am vazut in cati bani se duce noua m-a luat cu ameteli, de la 6700 CIP se duce la vreo 13 mii, deci pura nebunie, multumesc pe aceasta cale tuturor "importatorilor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema nu sint importatorii ci cele 30 de procente de taxe vamale ale imbecilului de stat roman. iti dai seama ca daca vor scoate taxele astea de 30% bmw , ducati, aprilia vor cadea puternic cu vinzarile. cujeta la gura sobei si poate pe primavara te vedem pe munti si vai endurizind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit coxatule ne dai un indiciu ajutator.deci vrei drumetie prin europa.clar motor bicilindru.transalp sau africa twin.parerus meus.orium, pt o africa in stare aproape noua(2000 si 24000km) si la bani mai subtire cauta ma la primavara ca proprietarul e nehotarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit coxatule ne dai un indiciu ajutator.deci vrei drumetie prin europa.clar motor bicilindru.transalp sau africa twin.parerus meus.orium, pt o africa in stare aproape noua(2000 si 24000km) si la bani mai subtire cauta ma la primavara ca proprietarul e nehotarat.

Soso, Africa de care vorbesti e cumva cea a lui Liviu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
coxanelule, tdm-u ala nu arata a enduro-touring sau alta categorie.....

iti recomand varadero sau transalp daca ai zis ca v-strom mananca prea mult.

bafta :P

si varadero mananca exagerat in germania se plang toti de consum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...