Sari la conținut

Accident Alesd [bihor] 23.09.2007


seraph
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor .

 

Tin sa va anunt ca in jurul orelor 13:00 pe langa Orasul Alesd , Judetul Bihor s-a produs un accident motto .

 

Scenariul e simplu: Linie continuua , motocilistii depaseau si un conservar a luat-o stanga fara sa se asigure (o lua spre Manhatan , un restaurant din zona, ca sa intre acolo era nevoit sa treaca peste linia continuua ) .

 

Am inteles ca din grupul de motocilisti un singur motociclist l-a acrosat in roata si ca a scapat ca norocu' cu doar cateva julituri.

 

Nu stiu daca avea sau nu echipament , tot ce stiu despre e ca sunt din Arad.

 

 

Am o rugaminte : Daca cineva ii stie/il stie sa faca cumva sa ne puna in legatura deoarece am sa ii dau niste informatii care o sa l ajute .As vrea mult sa pot sa scriu pe forum ce si cum dar vreau sa mi pastrez anonimatul . [pe privat daca e cazul se poate]

 

Un ID de mess pana si a unei cunostinte de a lui mi ar fi de ajuns .

 

Multumesc.

Editat de seraph
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum aveau voie motociclistii sa depaseasca linia continua, tot asa avea si soferul masinii sa o depaseasca. Daca ai numai jumatate din numarul de roti al unei masini, nu inseamna ca si regulamentul rutier se aplica numai pe jumate la motociclisti :blink:

 

Pe de alta parte, vinovati sau nu, imi pare bine ca sunt OK motociclistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum aveau voie motociclistii sa depaseasca linia continua, tot asa avea si soferul masinii sa o depaseasca. Daca ai numai jumatate din numarul de roti al unei masini, nu inseamna ca si regulamentul rutier se aplica numai pe jumate la motociclisti :blink:

 

Pe de alta parte, vinovati sau nu, imi pare bine ca sunt OK motociclistii.

 

On topic: Din cate tin eu minte din legislatia rutiera o moto poate depasi o masina unde e linie continua daca nu trece peste linia continua. Si invers (o masina poate depasi o moto/bicla...). Adica daca ambele vehicule raman pe aceeasi banda de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic: Din cate tin eu minte din legislatia rutiera o moto poate depasi o masina unde e linie continua daca nu trece peste linia continua. Si invers (o masina poate depasi o moto/bicla...). Adica daca ambele vehicule raman pe aceeasi banda de mers.

 

Sau poate erau doua benzi pe sensul de mers....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci revin si fac apel celor care ii cunosc pe motocilisti .

 

Treaba e ca din cei 3 motocilisti care au venit din spate in urma unor dispute gen (cine is eu , din partea conservarului) i-au fost aplicate acestuia niste lovituri de corectare a limbajului si "indreptare" a nasului .

 

Drept urmare parintii soferului (conservarului) l-au urcat si pe el in salvare si l au dus la Oradea ca cica e "ranit" iar acum i-au facut operatie la nas (nas la care a fost accidentat destul de urat acum cativa ani , si subliniez asta ) si e deja de o saptamana in spital .

 

Cred ca va dati si voi seama ce vor sa ii faca bietului motociclist accidentat (l-a u scos vinovat, poate a fost dar culpa era comuna oricum+vor sa depaseasca cele 10 zile de spitalizare ca sa poata sa scoata dupa el banii pe 10 zile de spitalizare+ operatie la nas....) care va dati seama ca nu a fost instare sa dea in el si care ca bun camarad nu si-a dat in gat tovarasii.....

 

Eu v-as fi anuntat mai repede dar am fost plecat din tara si abia duminica am aflat de accident , am bunici in Alesd si il stiu pe conservar .

 

Numai bine ..... si multa sanatatea motocilistului ....si sper sa fiti uniti ca sa il ajutati pe baiat ....

Editat de seraph
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...