Sari la conținut

Informatii


DarkBlade
 Share

Postări Recomandate

Buna.Nu stiu cat de originala e ideea,insa ea a venit in urma catorva intamplari.O consider necesara si merita incercata.Astfel,vreau ca fiecare dintre voi,cei care cititi mesajul,sa anuntati cunoscutii,etc,si sa trimiteti pe adresa:

master_ommc@yahoo.com

 

Numele si prenumele vostru

Localitatea

Data obtinerii persmisului cat A

Nr. inmatriculare motocicleta/motociclete

O adresa de mail valida

Un numar de telefon

***Nu toate campurile sunt obligatorii.Ele pot fi completate pe parcurs

 

 

De ce toate astea?Crearea unei baze de date.Sa ne identificam mai bine,sa fim auziti,etc.

 

 

:blink: Datele personale sunt protejate de legea 677/2001 :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o sa ai prea multi candidati :kick: ! eu prefer anonim :) (aproximativ)

 

CIAO! :blink:

:blink:

Dupa cum ai vazut, majoritatea celor din forum au nick-uri si prea putini isi dau numele complet. Asta e un semn ca vor sa isi tina identitatea "private".

In plus, mi se pare cel putin ciudata treaba asta cu baza de date. In ce scop va fi folosita? Sunt sigur ca tu ai intentii bune dar ... nu cred ca ma bag.

Acum cativa ani de zile am facut in Toronto o baza de date cu soferii de nationalitate romana pentru a putea obtine un tarif de asigurare mai bun (un fel de asigurare de grup). Dar o baza de date fara un scop anume nu cred ca isi are rostul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai inscris la Avocatul Poporului ca Operator de date cu caracter personal, in baza Legii pe care ai amintit-o? :blink:

Legea 677/2001 se completeaza cu Legea 506/2004, privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia vietii private in sectorul comunicatiilor electronice.

 

baiat destept.dar legea te atinge si daca nu esti operator de date personale.si nu are rost sa ma inscriu ca operator,cheltuielile manipularii bazei de date revenindu-mi in totalitate.baza de date ar fi folosita pentru diferite momente in care motociclistii trebuie sa se afirme in vreun mod.e utila in caz de accident(dar sper sa nu fie cazul).E o centralizare,si nu vad de ce lumea e asa speriata.nu sunt alte idei,si nimeni inscris in aceasta baza nu va fi contactat din motive comerciale.si nici sa nu va inchipuiti ca intru pe forum si incep sa urlu...."Stiti cine e X....E gheorghe gheorghescu din localitatea Y,etc." :blink: :kick: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea "te atinge" mai ales dak nu esti operator de date cu caracter personal si vrei sa infiintezi astfel de baze de date.

 

Stiti ce...lasati-o balta...bine mi-a zis War...nu are rost sa-mi pierd vremea ca si asa nu rezolv nimic...ne vedem in iad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ mh01bag + Denis MBR

 

Mah.Voi doi sunteti cam inteligenti pentru binele vostru.Luati mah animale o pastile de valium si culcati-va.Nu mai scrieti doar asa ca nu aveti ce altceva sa faceti.Gata.Am inteles ca se bat taranii cu capul de ideea mea.Ok.Dar nu era pt cei neinteresati,ci pentru cei ce vor ... asa ca hai dati voi fuga pe site-uri d'astea pt voi,gen Hi5 si lasati-ma-n pace

post-6291-1192025618_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cand din 173 de vizite pe topic, in momentul asta, nu ai nici nici un interesat, ce iti spune tie asta ? Iti suna bine ? Aia care nu vor sa-si dea datele personale sunt tarani ? Esti praf amice !

 

in primul rand nu suntem amici.si nici nu am chef de amicitii.daca sunt praf...e treaba mea,ca doar nu sunt la tine in inventar.nu sunt tarani aia care nu vor sa-si dea datele.tarani sunt aia care fac comentarii de tarani.daca vezi ceva ce nu-ti convine,treci mai departe...nu te lua de aia care mai incearca ceva...eventual stramba din nas si vezi-ti de problemele tale mult mai importante...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu suntem amici.si nici nu am chef de amicitii.daca sunt praf...e treaba mea,ca doar nu sunt la tine in inventar.nu sunt tarani aia care nu vor sa-si dea datele.tarani sunt aia care fac comentarii de tarani.daca vezi ceva ce nu-ti convine,treci mai departe...nu te lua de aia care mai incearca ceva...eventual stramba din nas si vezi-ti de problemele tale mult mai importante...

 

 

din pacate trebuie sa te aprob. :bigstar:

 

hai sa inchidem pravalia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand nu suntem amici.si nici nu am chef de amicitii.daca sunt praf...e treaba mea,ca doar nu sunt la tine in inventar.nu sunt tarani aia care nu vor sa-si dea datele.tarani sunt aia care fac comentarii de tarani.daca vezi ceva ce nu-ti convine,treci mai departe...nu te lua de aia care mai incearca ceva...eventual stramba din nas si vezi-ti de problemele tale mult mai importante...

 

Pe un topic praf primesti raspunsuri la fel. Te asteptai cumva la altceva ? De curiozitate: pt ce cauza nobila iti trebuia baza asta de date ? Adica ce inseamna faptul ca tu incerci sa faci ceva ?

 

Altii stramba din nas si nu se implica. Eu am nasul mai lung si ajunge si la taste. Cu apelative gen animale si tarani nu o sa ajungi prea departe amice...sau inamice, care sa fie ? Am 2 locuri mai in fata pe postul de inamic, sanse mari de promovare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ mh01bag + Denis MBR

 

Mah.Voi doi sunteti cam inteligenti pentru binele vostru.Luati mah animale o pastile de valium si culcati-va.Nu mai scrieti doar asa ca nu aveti ce altceva sa faceti.Gata.Am inteles ca se bat taranii cu capul de ideea mea.Ok.Dar nu era pt cei neinteresati,ci pentru cei ce vor ... asa ca hai dati voi fuga pe site-uri d'astea pt voi,gen Hi5 si lasati-ma-n pace

 

 

Ba omule nu comenta hai sictir pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putin ma intereseaza de parerea vostra.pentru a mia oara repet:era pt cei interesati...asa ca baietii cu aere moto,care scriu doar sa faca numar de comment-uri sa se abtina de la a face pe desteptii.sunt o gramada de idei pe forumul asta spre exemplu.si chiar daca nu-mi par toate stralucite,asta nu inseamna ca ma apuc sa fac 'sto de ei.ba mai mult,inseamna ca oamenii aia mai si gandesc,mai si incearca sa faca ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...