Sari la conținut

Accident Minor...buzau


Narko
 Share

Postări Recomandate

Si uite ca am patit-o si eu...azi. Ma intorceam de la prietena mea. Undeva in Buzau...un camion a iesit dintr-o parcare de la un supermarket...nu m-a vazut...nu mi-a acordat prioritate. Am incercat sa franez cat am putut sa evit un impact cu idiotul si am cazut....m-am dus pe taras...cu tot cu motor la 40-50 de centimetrii de rotile lui. Daca intram sub el....probabil nu mai postam aici acum, dar avand in vedere ca am un Suzuki DR 350...si nu am treaba cu viteza...probabil asta m-a salvat. Camionagiul...nici nu cred ca si-a dat seama ce s-a intamplat....si-a continuat drumul linistit. Eu...m-am ales...cu o semnalizare rupta...ghidonul indoit....si rezervorul zgariat...si o sperietura pe cinste. Eram in mijlocul drumului....stateam in fund...cu motocicleta cazuta langa mine...si aveam telefonul in mana...notandu-i numarul de inmatriculare. Am chemat politia rutiera...si mi-au spus ca or sa-l caute pe idiot...si or sa ma sune...sa ma cheme la sectie... Multa :blink: camionagiilor...ca el...foarte MULTA :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: sunt de acord cu tine, multa :blink: dar numai celor de genul celui intalnit de tine.

in acest caz nu se va intampla nimic, va fi cuv tau impotriva cuvantului lui, nu ai atins camionul lui, nu e nici un semn deci poate nega totul. cel mai recomandat este sa-l "astepti" pe undeva si sa'i "acorzi" o prioritate intre ochi :)

incearca cu tahografu, poate reusesti cu ala sa demonstrezi ca era in masina la ora respctiva, cu toate ca e posibil sa spuna ca mergea cu tiru prin alte locuri.

bafta :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 3 martori (3 persoane care au vazut toata faza) si politistii le-au retinut numele...si i-au intrebat...ce s-a intamplat...sper sa pot rezolva ceva, desi nu mi se pare deloc normal sa-l lase in pace pe sofer... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau poate exista camere de supraveghere prin zona (parcarea supermarket-ului, sau pe aproape) :blink:

O sa fac tot posibilul sa-l "infund" pe cretiul ala.... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca il intalnesti pe acel animal din trafic,sa-i aduci aminte ce-a facut colegul lui de breazla aici pe Calea Plevnei n-a trecut mult timp de atunci :blink:

 

Bafta si sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...