Sari la conținut

A1 Cat De Greu E Sa Il Iei ?


Denis TM
 Share

Postări Recomandate

Cum am scris si in numele topicului as avea si eu nevoie de cat mai multe informati despre subcategoria A1.

Multumesc Anticipat.Salutari cu faru' daca merge sau daca ai :blink: :kick: Asfalt uscat :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din cate stiu eu dai examenu la fel ca si pt a adika 22 de puncte la salasi sa faci poligonu ( care nui greu )

La sala dai examen ca si la masini sau la alte autovehicule . adika trebuie sa inveti putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce carte imi propuneti(legislatie) ca sunt inceptor cu legalitatea :kick: ??????

Pentru un baiat istet :blink: , nu trebuie alta carte decat OUG 195/2002 republicata si Regulamentul de aplicare al OUG195. Le gasesti impreuna la orice librarie sau chiosc de ziare.

Pentru cine nu a mai citit o lege cap-coada si i se pare greoi sa invete de pe lege, exista in librarii carti inititulate ceva de genul "OUG 195/2002 comentata si adnotata" sau "pe intelesul tuturor" precum si carti de teste numai bune de rezolvat. Dar eu nu cred ca poti sa rezolvi teste fara sa citesti legea.

Si e bine oricum pentru cultura generala a unui viitor motociclist sa stii legea: de ex. pentru ce se suspenda permisul (ca sa eviti aceste situatii), pentru ce poti fi oprit in trafic, etc.

Deci, burta pe carte! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai trebuie sa ma pun dar ink nu is sigur ce carte sa iau ca is mai multe modele la mine in "satu' cu blocuri" si sa vad care cum :blink: multumesc tuturor pentru raspunsuri :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am scris si in numele topicului as avea si eu nevoie de cat mai multe informati despre subcategoria A1.

Multumesc Anticipat.Salutari cu faru' daca merge sau daca ai :blink: :kick: Asfalt uscat :blink:

 

gogule daca tot stai si postezi pe forumul asta ca ai 400 si ceva de posturi(multe din ele puse asa ca sa zici si tu ceva) din iulie sau de cand ai tu cont pe motociclism, intra in partea cealalta ca pt persoane ca tine au fost si scrise alea ... intra aici /index.php?showforum=12 sau aici /index.php?showforum=80 si benocleaza bine ochii ca tre sa scrie acolo ce iti trebuie sa iei permis si toate alea ... hai sa facem toti cate un topic pt toate cacaturile, sa intrebam cum se strange un surub cu filet pe stanga sau mai stiu eu ce si nu mai umple topicul asta cu toate porcariile ca nu are nici o treaba permisu tau de A1 cu comunistele

 

aaaaaaa era sa uit cel mai important ... acu or sa sara oamenii cu gura ca dc ma iau de el ca nu a facut nimic gresit sau mai stiu eu ce

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gogule daca tot stai si postezi pe forumul asta ca ai 400 si ceva de posturi(multe din ele puse asa ca sa zici si tu ceva) din iulie sau de cand ai tu cont pe motociclism, intra in partea cealalta ca pt persoane ca tine au fost si scrise alea ... intra aici /index.php?showforum=12 sau aici /index.php?showforum=80 si benocleaza bine ochii ca tre sa scrie acolo ce iti trebuie sa iei permis si toate alea ... hai sa facem toti cate un topic pt toate cacaturile, sa intrebam cum se strange un surub cu filet pe stanga sau mai stiu eu ce si nu mai umple topicul asta cu toate porcariile ca nu are nici o treaba permisu tau de A1 cu comunistele

 

aaaaaaa era sa uit cel mai important ... acu or sa sara oamenii cu gura ca dc ma iau de el ca nu a facut nimic gresit sau mai stiu eu ce

 

 

 

:blink: :blink: :kick: si ce ??? nam voie auzi domne' scz dar chiar mai enervat nam voie sa ma iinformez ca sunt incepator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :blink: :kick: si ce ??? nam voie auzi domne' scz dar chiar mai enervat nam voie sa ma iinformez ca sunt incepator :)

...poti incerca o carte de bucate , mai usoara pentru inceput, ca sa incepi sa te informezi asa usor, ca si un incepator... :)

...sau daca esti barbat pe 'ghidonul tau' faci ce spune ThunderByte,lasi mofturile si miniorgoliile la o parte, cumperi Decretul lasi Mesengerul si forumul mai moale si 5-6 saptamani ai carnetul(inca se mai poate face , ca nu a nins , si scolile mai fac cursuri pentru A) B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.politiaromana.ro/DPR/legislatie_rutiera.htm

 

e tot ce trebuie, acolo....poti intreba si tu un sofer, prieten, ca e aceeasi carte :blink: in carte ai si testele

 

spor la invatat, bafta la examen, si, cam atat :)

 

Alecule, inchide topicu si muta-l tu unde-i e locul, ca ce era de zis, s-a zis :kick:

 

@drobu: ca-ntotdeauna, scurt si la obiect B) e frumos sa postam, dar din pacate nu ne informam :blink: la fel si pe topicul in care am zis sa-l ajut, si i-am zis un nume al unui forumist foarte de treaba...nu era de ajuns numele, trebuia sa ii dau si link, pt ca era lenea mare....e ca in povestea cu muieti-is posmagii???...

 

@Denis: pune mana si nascoceste pe forum, nu mai posta, ca nu cu posturile te alegi, ci cu ce inveti, si crede-ma ca sunt multe de invatat, atat la legislatie, cat si la articole, la accidente, la service, etc, si daca le-ai citi pe toate, avand in vedere cat timp petreci aici, ai fi un manual de motociclism...mai trebuie practica :P

 

spor la treaba si nu mai astepta sa iti dea altii pe tava...informeaza-te :)

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...