Sari la conținut

Daelim Roadwin


Postări Recomandate

Salut, inainte de a ma hotara sa postez acest topic, mi-am facut cat de cat temele si am cautat discutii deja existente asemanatoare dar ink nu am gasit un raspuns. Sunt pe cale de a deveni un incepator intr-ale motocilsmului, nu am cunostinte in domeniu mai deloc iar de experienta nu mai vorbesc, totusi sunt o persoana perseverenta si sper sa reusesc sa ma alatur familiei voastre. Intrebarea mea este: Am gasit sa cumpar o motocicleta SH-Daelim Roadwin din 2004, 6000 km reali parcursi, in stare foarte buna (aparent, k nu ma prea pricep sa-i pun un diagnostic ) la pretul de 1000euro. Nu stiu cat de dubios e pretul, dar e a unui prieten ce vrea sa o dea repede k si-a gasit si el la randul lui altceva convenabil si nu vrea sa piarda oferta. Discutii cum k ar fi buna motocicleta sau nu, plusuri si minusuri...am mai gasit, ce ma intereseaza pe mine e dak merita banii astia si dak e ok pt o motocicleta de inceput.

 

Va multumesc pt atentia acordata si astept parerile voastre cu interes.

 

P.S.O poza pt cine nu stie cum arata.fenrir1_1068389363_daelimroadwin_2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: arata chiar bine, e in 4 timpi deci nu are o putere f mare pentru 125 dar in schimb e fiabila ...

Cred ca e buna, vezi si tu daca km is reali, daca nu e ceva in neregula cu ea...

Ia-ti un prieten, si pune-l sa mearga pe ea (un motociclist) .. el va sti cel mai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: arata chiar bine, e in 4 timpi deci nu are o putere f mare pentru 125 dar in schimb e fiabila ...

Cred ca e buna, vezi si tu daca km is reali, daca nu e ceva in neregula cu ea...

Ia-ti un prieten, si pune-l sa mearga pe ea (un motociclist) .. el va sti cel mai bine..

 

 

Merci pt sfat, chiar nu ma astptam sa-mi raspunda cineva, ideea e k singuru prieten cu kre as pute merge sa o probeze e chiar cel de la care am sa o iau asa k....o sa merg pe incredere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place cum arata,iar pretu e beton pt un moto in 4 t sh pana in 10mii km...zici ca e pui de gs500 :laugh: :friends:...ah cacao..acuma m-am uitat ami bine la poza...blocul motor e la fel ca la first bike formula...ma jur ca e acelasi motor...din lateral seamana 99,99%..putere 10 cai...dar cadru pare robust,deci e fiabila.

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cam ce stiti de marca asta..adica...unde sunt produse motoarele astea..cat sunt de bune..ca am vazut ca au preturi destul de bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cam ce stiti de marca asta..adica...unde sunt produse motoarele astea..cat sunt de bune..ca am vazut ca au preturi destul de bune...

 

China...din cate stiu eu...

 

N-am auzit lucruri prea bune despre motoreta asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica are 12 cp si e cu schimbator automat, deci ar fi mai bn sa iei ceva cu manual si mai bun pentru ca sa te obisnuiesti ..

uite aici

http://bikeshop.ro/motociclete/anunt-de-va...2003-61631.html

mai pui 400 de euro si-ti iei una de asta, e fiabila, e buna, e cu schimbator manual, e frumoasa... mai bagi in ea putin si ai o motocicleta care stii ca e macar cat de cat buna ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul nu stiu dak e k cel de la first bike, sunt facute in coreea si nu in china, de KIA Motors, e aceeasi fabrik ce face si auto, are 11.60 CP si cutie manuala, 160km in bord dar ajunge pe la 120-130max...poate mai mult in panta, traectorie dreapta si o inertie considerabila.... e copie a suzuki gs500 intradevar dar asta nu e un impediment...din contra, schimbi colantele, pui unele cu suzuki si te dai mare in fatza prietenilor tai necunoscatori cu ce scula de motor ti-ai luat :laugh:, cat despre comentarii la adresa ei parerile sunt impartite dar facand raportul calitate pret (pretu de 1000 euro cum am gasit-o eu, nu 95 de milioane cum o ofera Carrefour-ul) cred k e echitabil....am vb cu propretaru si saptamana viitoare facem actele.....va mai dura ceva timp pana imi upgradez permisul cu ink o litera, k B-ul nu prea se accepta, da` mai intai imi iau calu si apoi biciul... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul nu stiu dak e k cel de la first bike, sunt facute in coreea si nu in china, de KIA Motors, e aceeasi fabrik ce face si auto, are 11.60 CP si cutie manuala, 160km in bord dar ajunge pe la 120-130max...poate mai mult in panta, traectorie dreapta si o inertie considerabila.... e copie a suzuki gs500 intradevar dar asta nu e un impediment...din contra, schimbi colantele, pui unele cu suzuki si te dai mare in fatza prietenilor tai necunoscatori cu ce scula de motor ti-ai luat :laugh:, cat despre comentarii la adresa ei parerile sunt impartite dar facand raportul calitate pret (pretu de 1000 euro cum am gasit-o eu, nu 95 de milioane cum o ofera Carrefour-ul) cred k e echitabil....am vb cu propretaru si saptamana viitoare facem actele.....va mai dura ceva timp pana imi upgradez permisul cu ink o litera, k B-ul nu prea se accepta, da` mai intai imi iau calu si apoi biciul... :laugh:

nici ca pot fi ami de acord cu tine in tot ce-ai zis mai sus...asa si merge apropos.....e frumoasa si pt 1000 euroi ar face banii...pt o moto ce vrei sa incepi si s-o fol in primii 3 ani e numa buna :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe aceea de la carrefour am vrut sa o cumpar eu, era neagra nu? Si in timp ce vroiam sa o cumpar am aflat ca au fost aduse cateva de un importator, acum nu mai aduce , nu prea ai service nu prea ai nimica la ele. Motocicleta este foarte misto numai ca nu stiu unde poti sa ii faci service-u.Daca nu ai service la ea e belea cu piesele...etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat ca au fost aduse cateva de un importator, acum nu mai aduce , nu prea ai service nu prea ai nimica la ele. Motocicleta este foarte misto numai ca nu stiu unde poti sa ii faci service-u.Daca nu ai service la ea e belea cu piesele...etc.

 

 

Pentru piese m-am interesat si am cunoscut pe cineva care importa la comanda piese pentru marca asta, aviz amatorilor...."vand" pontu gratuit :friends: si se pricepe f bine si la service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...