Sari la conținut

Problema


Postări Recomandate

Am si eu o problema aparuta subit.dupa ce am mers intr-o zi de mai multe ori cu motocicleta,am constatat k la relanti ramanea turata la 3000r/min,nu avea viata si dupa putin timp d mers cu ea a inceput sa dea rateuri,iar turatia a devenit chiar inferioara relantiului normal.un vecin mi-a recomandat sa ma uit la bujii.intradevar una era neagra,am curatat-o,rateurile au disparut,dar a inceput din nou sa fie supraturata la relanti.Banuiesc k inegrirea bujiei si rateurike vor aparea din nou dupa putin timp.Precizez k motocicleta este un suzuki gs500.Multumesc anticipat pt viitoarele idei sau sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca trebuie sa o duci la service sa-ti remedieze problemele.

posibile probleme la carburatoare:

dereglare datorata unor O ringuri (cui poantou ,soc ,vacuum etc) .

trebuie inlocuite componentele defecte daca e cazul curatate carburatoarele reglat nivelul benzinei in camerele nivel constant,sincronizat vacuumul,reglat amestec relanti (aici e necesara ceva experienta si ceva scule- un tahometru cu sensibilitate 50 rpm sau un colortune set sau un analizor CO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care au intervenit cu sfaturi.am mers la service la suzuki si au desfatuc carburatoarele, iar unul dintre ele avea cuiul puantou blocat.mai era si stramb pe deasupra(lucru observat de mine, nu de ei). Sper sa nu mai am probleme si sa ma bucur de motocicleta si sa capat cat mai multa experienta.Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...