Sari la conținut

Intalniri B - SUZUKI - GS 500


adya76
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Duminica?

eu o sa fiu prin zona Baltesti Surani.... (cumva intre Valenii de Munte si Buzau). O sa fiu cu moto.

Duminica as vrea sa ies cu pasager spre Patarlagele ( via Carbunesti -> Calvini) si apoi in sus catre Gura Siriului (~30km). La o plimbare de relaxare de dupa friptura.. sau inainte de friptura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica? Ceva mici, bere?

Haideti la un gratar in ciorogarla langa rau, verdeata , pomi, alea alea... cine e pescar poate sa vina si cu undita, garantez eu ca nu prindeti nimic :) Ne intalnim la carrefour militari, facem cheta sa cumparam alea alea, vin eu cu masina sa punem micii si sucu fara alcool :laugh:

 

p.s. locatiile le gasiti cu gugle. Oferta este pt 2 mai dar nu numai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti la un gratar in ciorogarla langa rau, verdeata , pomi, alea alea...

Ne intalnim la carrefour militari, facem cheta sa cumparam alea alea, vin eu cu masina sa punem micii si sucu fara alcool :)

 

E o optiune... :lol:

Se baga cineva? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica .... Gura Siriului. La o plimbare de relaxare

Am fost. Am schimbat culoarea cauciucului si mai spre margine... au inceput sa mai cada din elefantii de pe margine :laugh:

Chiar in Siriu, km 77, am tercit doua masini ... tare mai e GS-ul asta. Am oprit pentru o trecere de pietoni, si in spatele meu.. bum trosc, bau...m-a lovit o masina, noroc ca eram cu ambreiajul tras si mana pe frana fata, pusesem piciorul stang jos... si atunci m-a trosnit din spate, dar n-am cazut, am tinut de moto. apoi in juma de secunda, alt scartz-poc-trosc si iar o mica imbrancitura.... Opresc motorul, reusesc sa o indrept, pun cricul... si ma uit: doi TZARANI de buzau, plini ochi, unu cu un jaf de astra cu nr de bulgaria... si un peugeot 307 pupati si facuti franjuri..eu doar numarul tunat, indoit sub aripa..

Acu, eu m-am uitat inainte sa opresc cat de departe e boul din spate, iar gs-ul nu se lauda cu franele... eu zic ca totusi am avut super bafta...

 

Vremea super, asfaltul bun, over all: fuse frumooos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost. Am schimbat culoarea cauciucului si mai spre margine... au inceput sa mai cada din elefantii de pe margine :)

Chiar in Siriu, km 77, am tercit doua masini ... tare mai e GS-ul asta. Am oprit pentru o trecere de pietoni, si in spatele meu.. bum trosc, bau...m-a lovit o masina, noroc ca eram cu ambreiajul tras si mana pe frana fata, pusesem piciorul stang jos... si atunci m-a trosnit din spate, dar n-am cazut, am tinut de moto. apoi in juma de secunda, alt scartz-poc-trosc si iar o mica imbrancitura.... Opresc motorul, reusesc sa o indrept, pun cricul... si ma uit: doi TZARANI de buzau, plini ochi, unu cu un jaf de astra cu nr de bulgaria... si un peugeot 307 pupati si facuti franjuri..eu doar numarul tunat, indoit sub aripa..

Acu, eu m-am uitat inainte sa opresc cat de departe e boul din spate, iar gs-ul nu se lauda cu franele... eu zic ca totusi am avut super bafta...

 

Vremea super, asfaltul bun, over all: fuse frumooos!

Te asteptam joi la academie sa-ti vedem noul numar de sub aripa :lol: Apropo incepand de joia asta ne vedem si noi la 19:00 ... sa mai ajunga si altii mai muncitori :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te asteptam joi la academie

cred o sa vin. putin mai devreme si o sa plec pana in 19:00.

de saptamana asta, joia,la ora 19 s-a mutat cursu' de germana, mai am inca vreo 2-3 saptamani, la izvor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de la noi ceva poze.........poate aveti pofta :huh:

 

 

 

100_9815.jpg

100_9817-1.jpg

:cheers: si asa-mi era foame ... vrei sa salivez peste tastatura sa faca scurt?

 

hai ca mi-am pus GS-ul la vanzare ... ziceti ca ne vedem joia asta ca poate nu-l dau pana atunci (sau poate nu-l dau deloc) :D

 

Deci incepand cu joia asta sa fie la 19:00 intalnirea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anunta careva vreo plimbare sambata (dupa ora 10.30) sau duminica?

 

Sambata dimineata plecare la Moeciu de Jos, cazare peste noapte Pensiunea Andrei, revenire duminica la pranz in Bucuresti.

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos pe la Moeciu ... drum bun si asfalt uscat. Desi atenti la vreme http://www.realitatea.net/atentionare-cod-...ete_712302.html

 

Pana sambata, vine careva azi pe la Academie ... atentie de azi ne vedem la 19:00 sa ajunga toti cei ce vin direct de la munca...deci pe la 19:00 trecute fix ne vedem acolo.

Cica vine si Goul sa ne arate vanataile /index.php?showtopic=519581

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Frumos pe la Moeciu ... drum bun si asfalt uscat. Desi atenti la vreme http://www.realitatea.net/atentionare-cod-...ete_712302.html

2.Cica vine si Goul sa ne arate vanataile /index.php?showtopic=519581

 

Merci. Atentionarea e valabila pana vineri seara. In we va fi frumos.

 

Sanatate lui Goul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primit si un bandit in grup ? Mergeti prin targoviste ?

 

Deocamdata nu s-a inchegat nimic, intrucat nu s-a mai aratat nimeni interesat, insa oricine e binevenit.

Daca se va pleca, se va merge pe traseul Buc-DN1-Ploiesti-Comarnic-Paraul Rece-Moeciu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa pare, in special duminica... :)

 

Am niste prieteni care au ajuns deja si mi-au zis ca i-a plouat nitel pe drum, dar dupa ce au coborat de la Paraul Rece, ploaia s-a oprit.

Drumul pe Paraul Rece este prost.

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...