Sari la conținut

Transformare Din Jawa 638 In 640


andrew_i
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti! Sunt mai nou in materie de motoare si as dori sa pun si eu o intrebare. Se poate realiza acest lucru? Am o Jawa 638 din 1992 si as dori sa stiu daca o pot modifiuca la un 640. Prin asta ma refer daca se potrivesc rezervorul saua si restul carenajului de la 640 la 638. Preferabil ar fi fara sa modific cadrul. Si daca da Unde as putea gasi toate cele necesare acestei modificari? As dori sa o fac sa arate cam asa:post-24740-1191950606_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti! Sunt mai nou in materie de motoare si as dori sa pun si eu o intrebare. Se poate realiza acest lucru? Am o Jawa 638 din 1992 si as dori sa stiu daca o pot modifiuca la un 640. Prin asta ma refer daca se potrivesc rezervorul saua si restul carenajului de la 640 la 638. Preferabil ar fi fara sa modific cadrul. Si daca da Unde as putea gasi toate cele necesare acestei modificari? As dori sa o fac sa arate cam asa:post-24740-1191950606_thumb.jpg

 

 

1) prea costisitor si nu merita,

2) nu cred ca o sa gasesti ceea ce iti trebuie...

3) trebuie modificat unpic si cadrul ca nu e la fel in totalitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult baieti! Acum stiu si eu ca nu se merita! dar mai am si eu o intrebare. Modelul asta 640 e asa de rar pe la noi? Ca sinder sa fiu eu nu am auzit mai deloc vorbinduse despre el. Sincer sa fiu arata destul de diferit fata de marea majoritate a jawelor, si de asta m-am gandit ca poate as putea gasi pe la cineva piesele necesare pt transformare. dar acum m-am lamurit. Bafta in continuare si asfalt uscat. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, cadrul e identic. Motorul la fel, poate doar ceva materiale si manopera mai bune la piese (638 Ts '92 e facuta probabil la rusi si e dezastru ). Singura modificare care zic eu ca merita, e frana disc pe fata :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu, cadrul e identic. Motorul la fel, poate doar ceva materiale si manopera mai bune la piese (638 Ts '92 e facuta probabil la rusi si e dezastru ). Singura modificare care zic eu ca merita, e frana disc pe fata :friends:

Referitor la frana pe disc pe fata in afara de disc si ertier, maner si celelalte aferente tre sa schimb si furca? Ma refer la faptul daca e altfel de furca la modelul cu frana pe disc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din amintiri , furca de TS 638 e la fel cu cea de la versiunile cu frana disc...teoretic trebuie numai roata cu disc, etrier si pompa. Oricum, e bine sa verifici inainte ca sunt compatibile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice "se merita" daca esti pasionat de motocicleta ta si ti-ai bagat ceva in cap. Dar sti foarte bine ca tot cu 4-500 Euro o vinzi, cu toate ca ii cumperi piese de origine de Jawa.

Piesele de mai sus iti spun sigur ca ar costa in jur de 4-500 Euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice "se merita" daca esti pasionat de motocicleta ta si ti-ai bagat ceva in cap. Dar sti foarte bine ca tot cu 4-500 Euro o vinzi, cu toate ca ii cumperi piese de origine de Jawa.

Piesele de mai sus iti spun sigur ca ar costa in jur de 4-500 Euro.

 

Bineinteles daca bagi piese in ea de valoarea intregii motociclete, asta inseamna ca esti pasionat. Si daca esti pasionat nu cred ca o vinzi. chiar daca ai lua mai mult pe ea. Oricum mersi mult de sfaturi. si sper ca o sa rusesc sa o fac asa cum mi-am propus. :bigstar: Bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...