Sari la conținut

Am Nevoie De Putin Ajutor


Postări Recomandate

Scuze daca am postat unde nu trebuie! Am 16 ani... 1000-1200 de euro si vreau un motor de 125 mai de viteza. La aprilia imi place aspectu si performanta.. la cbr imi place sunetu si faptu ca se intretine usor. La banii astia nu prea imi permit sa aleg . In banii astia, pe bikeshop sunt ori Af1 obosite rau ori furaciuni. Daca ma poate ajuta cineva il rog sa dea un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm, si io am achzitionat de curand un CBR , dar la banii astia e greu de gasit ceva "de viteza" ...

io te-as indruma cate un enduro..( vezi Yamaha TDR , suzuki DR si aprilia tuareg ...etc)

 

oricum la clasa 125 nu ai nevoie de viteza... :friends: trebuie doar sa inveti sa mergi . pentru asta e mai mult decat OK un enduro ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea imi plac enduro in oras.Am incercat unu si fatza de un rs 50 ... se simte cam naspa. Nu-mi place pozitia pe enduro deloc. Am 1.81 95 kg si arat cam ca un clovn pe trotineta.Alte indrumari?

Ceva Naked?

Yamaha Ybr 125 ?

 

Vazusem pe bikeshop shuri din 2006 la 1400-1500euro...si sunt sigur ca daca te pricepi putin la negociat, le scoti la 1100-1200euro...

 

Vezi ca sunt baietii care aduc motoare din Italia, sh, cu acte... la preturi destul de bune... Din ce am vazut, aia le vand ft ieftin...

 

Mult noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care a gasit intr-un ziar (Raid) ...o Aprilia de 125 cc fabricata in 2005...sau 2004...(chiar nu stiu sigur). Pretul afisat in ziar era de 1500 euro dar a negociat bine si a luat-o cu 1300 E. Din cate am inteles omu' de la care a luat-o are o mica afacere (cred ca ilegala...ca asa e in Romania)...cu motoare la mana a 2-a dar cu actele in regula...fara a fii furate (sigur nu sunt furate)... ! Daca vrei ma pot interesa de numarul de telefon. este din prahova...Urlati :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care a gasit intr-un ziar (Raid) ...o Aprilia de 125 cc fabricata in 2005...sau 2004...(chiar nu stiu sigur). Pretul afisat in ziar era de 1500 euro dar a negociat bine si a luat-o cu 1300 E. Din cate am inteles omu' de la care a luat-o are o mica afacere (cred ca ilegala...ca asa e in Romania)...cu motoare la mana a 2-a dar cu actele in regula...fara a fii furate (sigur nu sunt furate)... ! Daca vrei ma pot interesa de numarul de telefon. este din prahova...Urlati :bigstar:

Nu stiu cine isi permite sa CUMPERE o motoreta cu aproximativ 5000 euro ca apoi sa o vanda dupa 2-3 ani cu 1300 euro si sa mai fie si buna sincer,asa ca parerea mea este ca fie sunt furate si lucrate la acte fie sunt vai de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la clasa enduro 125 care e in 4 timpi si fuge ceva mai tare?

e o pasiune sau chiar vrei sa te vada fetele de la liceu cand rulezi cu 120 km/h pe sosea ? am in liceu specimene din astea....iar de la enduro nu prea te astepti de la viteza ...na acolo un 120 mai mult ce iti trebuie ,bafta in alegerea motorului pana la urma :ok: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei un rs 125 2006 ripp3rcl e id-u meu de mess .. da un buzz si vorbim am motor polini de 154 proaspat scos din service , cauciucuri noi , motoru e nou polini , inafara de carene totu e nou ... iar carenele sunt impecabile ! da un buzz si vorbim ... + in acte e trecut 11 kw motor 124.9 cc

Editat de Ripp3rS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o pasiune sau chiar vrei sa te vada fetele de la liceu cand rulezi cu 120 km/h pe sosea ? am in liceu specimene din astea....iar de la enduro nu prea te astepti de la viteza ...na acolo un 120 mai mult ce iti trebuie ,bafta in alegerea motorului pana la urma :ok: :eek:

Nu imi iau motor pt a impresiona fete sau ceva de genu... dar vreau sa mearga ceva mai tare pt ca am scuter de 2 ani si il tin numai in 70/h asa ca daca imi iau un motor sa mearga cu 80 nu am rezolvat nimic. Si in plus nu il iau numai pt oras (urziceniu are 3 km de la un cap la altu). Si ca sa merg cu 80(asta fiind aproape viteza maxima la un enduro) de aci pana la buzau sau bucuresti inseamna sa uzez foarte tare motoru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti iei un enduro...de ex un XT 125x(asta e supermoto nu ?) poti sa mergi...cu 90-100 lejer..si nici nu iti trebuie mai mult..si-asa cred ca nu mergi cu mai mult la drum...90% din smecherii aia care fac intreceri prin oras si merg tare din semafor in semafor la drum merg cu 80 la ora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...