Sari la conținut

Toba Voshod


Redresor
 Share

Postări Recomandate

Asa arata ceea ce am scos eu din toba de la Voshod.Asa era original,nu avea vata de sticla sau altceva? PT ca face cam mult zgomot si as vrea sa ii fac ceva sa mai reduc zgomotul. Am vb cu c0zmin si mi-a zis sa fac ceva ca in poza de mai jos,dar ma gandesc ca si voshodul trebuie sa fi avut ceva pe acolo ca sa nu faca asa multa galagie.............. :friends: :laugh:

post-9285-1192039773_thumb.jpg

post-9285-1192039836_thumb.jpg

post-9285-1192039880_thumb.jpg

post-9285-1192039914_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa arata ceea ce am scos eu din toba de la Voshod.Asa era original,nu avea vata de sticla sau altceva? PT ca face cam mult zgomot si as vrea sa ii fac ceva sa mai reduc zgomotul. Am vb cu c0zmin si mi-a zis sa fac ceva ca in poza de mai jos,dar ma gandesc ca si voshodul trebuie sa fi avut ceva pe acolo ca sa nu faca asa multa galagie.............. :bigstar: :D

da...ce ai tu in poza este singurul amortizor din toba :( am vazut cand a desfacut axi tobele la voschodul lui!!! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

da, asta este originalul. fa-i garnituri din clingherit peste tot, la cot, la amortizorul de zgomot si nu o sa mai faca asa de urat. poti sa iei si o pasta speciala de pe louis.de pt. tobe, e 7-8 euro tubul ca sa pui peste garnituri. e super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, asta este originalul. fa-i garnituri din clingherit peste tot, la cot, la amortizorul de zgomot si nu o sa mai faca asa de urat. poti sa iei si o pasta speciala de pe louis.de pt. tobe, e 7-8 euro tubul ca sa pui peste garnituri. e super.

 

Mersi mult pt toate.O sa le mai etanseizez.Cred ca in partea dreapta tre sa schimb toba pt ca nu merge sa scot amortizorul.Iese 10cm si atat.O sa ma chinui sa il imping cu ceva din partea cealalta...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...