Sari la conținut

O Noua Cursa De Scutere Pe Amkart


scuter-centre
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super initiativa! Felicitari organizatorilor si voi face tot posibilul sa fiu acolo cu tot cu scuter. Din poze, filmari am observat ca toate celelalte curse au fost de nota 10 sa speram ca nu se va face exceptie nici de data asta, desi temperaturile vor fi destul de scazute :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N'ai decat dulceatza, tin prea mult la scuteru' meu(stii cel mai bine asta) ca sa il fac terci intr'o clipita la un viraj luat de 10 scutere simultan :bigstar:. Ah si nici casco nu am...precum altii. Asa ca ma multumesc cu privitul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N'ai decat dulceatza, tin prea mult la scuteru' meu(stii cel mai bine asta) ca sa il fac terci intr'o clipita la un viraj luat de 10 scutere simultan :D. Ah si nici casco nu am...precum altii. Asa ca ma multumesc cu privitul...

te uiti prea mult la motogp.

 

PS.oricum tu esti o cizma de pilot :eek:)) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa stiu daca va fi diferentiate scuterele de 50cc prin clase diferite 2t si 4t.

ar fi normal sa faceti clasa separata pt 4t. cand am organiz cursa de la smaeb cu Firemotorsport, noi am facut clase separate altfel cei cu 4t chiar nu mai are rost sa participe. si sunt destui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa stiu daca va fi diferentiate scuterele de 50cc prin clase diferite 2t si 4t.

ar fi normal sa faceti clasa separata pt 4t. cand am organiz cursa de la smaeb cu Firemotorsport, noi am facut clase separate altfel cei cu 4t chiar nu mai are rost sa participe. si sunt destui...

 

 

logic ar treb sa se faca clase diferite 2t -4t ..iti dai seama ca 4t nu ar avea nici o sansa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar place sa participi.. dar nu as vrea sa mi-l fac praf.. din cauza unui prost care o sa se bage in fata mea...

 

...sau daca intri tu in altul.

Nu te supara pe mine, dar trebuie sa iei in calcul si varianta asta... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUPA EUROSCUTER

importator Euroscuter - Bd. Regina Maria nr. 82, sector 4, Tel. 336.01.23; 0722.616.674; 0723.824.931

 

Datorita unor probleme intampinate cu inchirierea circuitului de la amckart cursa a fost amanata pt data de 03.11.2007.

 

Nu avem curse separata pt 4t pt simplu motiv ca la o capacitate cilindrica asa mica ... pt a fi cat de cat competitiv este necesar un motor in 2t. motoarele 4t asa mici sunt pt plimbare si fiabilitate nu pt racing.

 

Dar va puteti inscrie cu 4t la clasa cruiser de motorete cu 125-200cc. Va reamintesc ca prima editie a fost castigata de un CBR125 4t

 

Incercam ca la acest concurs sa avem premiul cel mare un scuter

 

- echipament full obligatoriu -

 

Vor exista 2 Manse a cate 5 ture pentru fiecare Clasa de scutere. Castigatorul Clasei va fi cel care va cumula cele mai multe puncte in ambele Manse.Locul 1 - 25 de puncte. 2 - 20 pct. 3 - 15 pct. 4 - 10 pct. 5 - 8 pct. 6 - 6 pct. 7 - 4 pct. 8 - 2 pct.

 

Grila de start in Mansa 1 va fi formata in ordinea inscrierii participantilor in cursa. Grila de start in Mansa 2 va fi formata in ordinea inversa clasarii pilotilor in Mansa 1.Fiecare Mansa va avea 5 ture.

 

Toti pilotii se pot antrena separat pentru cursa in orice zi, pe circuitul AmcKart - respectand insa regulamentele interne ale circuitului

 

Rog posesorii de poket-bike uri doritori de cursa sa ma contacteze ... incerc sa intercalez printre scutere si o cursa de poketuri (doar daca se strang minim 5 - si o sa facem cursa doar pe varianta scurta a circuitului pt un plus de spectacol)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

eu sunt interesat de o cursa de scutere de 49cc motor in 4t.

am vorbit cu DL Mau si am stabilit ca pt o cursa are nevoie de 8 competitori.

gasesc inca 7 pasionati care sa se inscrie la aceasta cursa?

haideti ca o sa fie frumos!!! eu vin cu un lifan verde! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as inscrie si eu la categ. 4 timpi... dar conform regulamentului mai tre' sa-mi iau cotiere si genunchiere... Momentan am facut niste investitii (tot motociclistice)... asa ca, zic pas... dar cum cursa s-a amanat pentru 3.11.2007, nu este nik exclus, mai ales ca inscrierile se fac colea, langa mine in cariter... :eek:

 

Apropo, sunt scumpe niste protectii d-alea ? Ca am fo' ieri la un magazin si ca boul am uitat sa intreb cat costa... :ok:

Editat de Catalin S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mas baga si eu la 4t, dar trebuie sa fac rost de restul echipamentului, momentan am dekat casca si manusi.... cam ce ar mai fi necesar ca sa am echipamentul full???

 

Pai scrie in regulament... geaca, protectii genunchi si protectii coate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa vedeti acest echipament ca necesar doar pt circuit ... toate sunt mai mult decat utile si pt strada ... daca ati cazut cu si fara echipament cu siguranta stiti care este diferenta.

 

data este stabilita definitiv 03.11.2007 ... toate detaliile le veti primi pe www.cursascutere.com

 

rugamintea celor de la circuitul amckart este ca toate scuterele si motocicletele sa fie parcate aliniat in parcarea speciala si la premiere sa nu se intre cu scuteru/motocicleta in zona interioara

 

nu uitati ordinea de plecare in mansa 1 va fi data nu de calificari ci de ordinea inscrierii in cursa. va puteti inscrie si direct la scooter centre de la budapesta/tineretului cu o copie dupa buletin si taxa de inscriere de 50 ron.

 

PS - deja avem 2 fete inscrise in cursa ... criss care la ultima cursa a luat locul 7 cu un mbk de 80 cc ... si inca o fata .... surpriza :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...