Sari la conținut

Priza Bricheta La Scuter


cazanionut
 Share

Postări Recomandate

Sincer nu vad necesara montarea unui detector si nici a unui sistem audio pe scuter. Daca vrei muzica iei un Mp3 iti indesi castie in urechi... si ai muzica, desi nu cred ca e bine pt ca iti distrage atentia. Si faza cu incarcatul tel :) ... mi se pare discutabila. Toti sunteti curieri... va petreceti toata ziua pe scuter? Sau vorbiti cat timp circulati pe scuter atat de mult incat se descarca toata bateria? Cand acum exista telefoane care tin 3-4 zile si mai mult... ti se descarca bateria exact cand te plimbi cu scuter-ul :cheers:

 

 

Uite eu de exemplu plec dimineata de acasa si se intampla sa vin seara tarziu, timp in care vbesc foarte mult la telefon caci am nevoie. In felul asta mi-ar fi de folos o priza. De multe ori intru la cofetarii sau mai stiu pe unde sa beau un suc sa mi se incarce telefonul. Eu zic ca e practic si util. PE mine telefonul ma tine cam o zis jumate, daca uit sa-l incarc am rupt-o in fericire. Si nu e un telefon naspa, doar ca il folosesc foarte mult, plus mai are si W-Lan care consuma enorm. Nu e o fitza. Cel putin pentru mine.

 

Asfalt uscat.

 

--- Mesaj completat în 04 Nov 2007 12:06 -------------

Tensiunea in sistemul electric al scuterului variaza atat de mult incat ori nu se va incarca telefonul, ori frigi incarcatorulsi /sau telefonul. Cine nu ma crede sa puna un voltmetru pe bornele bateriei si sa accelereze putin scuterul.

 

Asta vroiam sa spun si eu cu postul meu initial. :moto:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar puteti merge in ori ce magazin de specialitate ( cu conponente electronice ) si va ajuta cu o schema

 

:cheers: Multumesc, deocamdata nu mor fara priza aia. Oricum vremea de afara ma obliga sa tin "roatele" in garaj.

Poate pe la primavara. Oricum trebuie gandit a faza, unde , ce gaura, cat de mare etc...

Mersi de sfat.

 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...